Niesamowite! Komisja Europejska daje zielone światło dla aresztowań polityków. Tusku, szykuj się!

fot. twitter
7

Hiszpański sąd nakazał aresztowanie ośmiu z dziewięciu byłych członków rządu Katalonii, którzy stawili się w czwartek na przesłuchaniu oraz wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec odsuniętego od władzy premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta i czterech byłych ministrów katalońskiego rządu, którzy, tak jak Puigdemont, przebywają w Belgii. Takiej sytuacji jeszcze w Unii Europejskiej nie było, więc sprawa jest precedensowa. Co na to Komisja Europejska?

– Sprawa wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania b. premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta leży wyłącznie w gestii władz sądowych, których niezależność w pełni respektujemy – oświadczyła dziś rzeczniczka Komisji Europejskiej Annika Breidthardt. Dodała, że takie samo stanowisko KE zajmuje wobec wcześniejszego aresztowania ośmiu zdymisjonowanych członków władz Katalonii przez hiszpański sąd.

Zostawmy na boku kwestię dotycząca tego, czy zlewaczała Katalonia powinna wybić się na niepodległość, czy nie powinna. W tej chwili jest to najmniej istotne. Najważniejsze jest co innego. Komisja Europejska, czyli grupa unijnych politruków przeświadczonych o tym, że to oni powinni rządzić Europą, dała zielone światło dla aresztowań polityków! Wydawać by się mogło, że takie metody są w zachodniej demokracji liberalnej wykluczone i będą potępiane na każdym szczeblu UE. A tu taki numer!

W zaistniałej sytuacji Donald Tusk chyba mocno się zdenerwował. Kto go będzie bronił, jeśli polski sąd wyda nakaz jego aresztowania? Wsadzanie polityków do ciupy okazuje się zgodne ze standardami unijnymi. Tusku, szykuj się!

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. KarPa mówi

  obawiam się, że w przypadku naszego Państwa będzie inaczej, my będziemy łamać praworządność wg KE/PE

 2. Waldemar mówi

  Złota pani nie pozwoli na aresztowanie Tuska.

 3. Hammurabi mówi

  A od czego różne standardy? To, co w Hiszpanii jest „zgodne z prawem”, w Polsce zostanie ogłoszone „zamachem na demokrację”. Dlatego unię, należy stawiać przed faktami dokonanymi. Te ciągłe dyskusje z kretynami i kreaturami przykutymi do unijnych żłobów zaczynają być żenujące i wku…jące. Jakieś kompletnie odrealnione Verhofstadty, jakieś Junckery, Timmermansy, Schultze, włażące brudnymi buciorami w sprawy o których pojęcia nie mają, jakieś „komisje” i „trybunały”, tańczące tak, jak im pociągane z góry sznurki nakazują.

 4. Teresa mówi

  Opowiem dowcip.Tuskowi śniły się ziemniaki w ogromnej ilości,jedną noc,drugą,trzecią.W końcu nie wytrzymał i stwierdził że musi się udać z tym do wróżki bo takie sny muszą coś znaczyć.Jak postanowił,tak zrobił i poszedł do wróżki.Opowiedział jej co mu się śniło.Wróżka się zadumała,myśli i myśli,grzebie w swoich papierach i w końcu mówi:
  -Skoro śniły się Panu ziemniaki,to są dwie możliwości,albo Pana na jesień wykopią,albo na wiosnę posadzą.

 5. pozdrawiamzzaświatów mówi

  Wszyscy w sferze politycznej byli posłuszni masońskiemu spiskowi lewicy, a w sferze społecznej – komunistycznej rewolucji terrorystycznej.
  Źródło: Pascal Ceaux, Nie kończąca się agonia generała Franco w: Ostatnie dni dyktatorów, tłum. Anna Maria Nowak, wyd. Znak Horyzont, Kraków 2014, s. 96.

 6. przema00g mówi

  No to zobaczymy jak nasze sądy wydadzą listy gończe za Popierdoleńcami a ci uciekną za granicę , zobaczymy bo teraz w odpowiedzi powini zostać zamknięci z PO i nowoczesnej za zamach w zeszłym roku

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.