Niesamowite! Dziadkowie żony prezydenta Gdańska mieli 500 tys. zł z… usług krawieckich i „walizki pieniędzy” z Niemiec

fot. pixabay.com
3

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest oskarżony o złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych z lat 2010- 2012. W oświadczeniach nie ujawnił wszystkich posiadanych mieszkań i oszczędności, za co grożą mu trzy lata więzienia. Pracownik gdańskiego Urzędu Skarbowego Jolanta G., która zajmowała się darowiznami, jakie miały otrzymać dwie córki prezydenta Pawła Adamowicza od dziadków jego żony, zeznawała dziś na procesie.

Jak żona Adamowicza tłumaczyła pochodzenie ponad pół miliona zł, które miały być rzekomym podarunkiem od pradziadków? „Żona prezydenta, tłumacząc źródło pochodzenia tych pieniędzy, mówiła, że jej dziadkowie żyli bardzo oszczędnie; poza tym babcia prowadziła usługi krawieckie dla elity, a dziadek przywiózł walizkę z pieniędzmi wracając po wojnie z Niemiec. Nie daliśmy wiary wyjaśnieniom żony prezydenta Gdańska i nie uznaliśmy tych darowizn”– powiedziała Jolanta G.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niesamowite! Jak to się można było w powojennej Polsce dorobić na usługach krawieckich „dla elit”. A „walizki z pieniędzmi” przywożone z Niemiec po prostu zalewały kraj. Aż dziw, że Polacy nie chcieli PRL-u i komuny. Można było przecież „żyć skromnie” i odłożyć majątek, prawda?

Źródło: radiogdansk.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Dziadkowie z reguły są bardzo oszczędni

 2. Aldona mówi

  > Dziadkowie z reguły są bardzo oszczędni

  Ta zwłaszcza ci z wehrmachtu, po przejściu „szlaku bojowego”.

 3. Marian mówi

  Nie skomentuje bo lewaki będą krzyczeć o mowie nienawiści…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.