Niemcy wprowadzą zakaz terapii służących zmianie orientacji seksualnej homoseksualistów

fot. pixabay.com
1

Szef niemieckiego Ministerstwa Zdrowia Jens Spahn (CDU) zamierza przygotować projekt ustawy zakazującej terapii służących zmianie orientacji seksualnej homoseksualistów. Spahn przedstawił dwie nowe ekspertyzy naukowe, według których zakazanie tego typu terapii jest pożądane i możliwe z punktu widzenia medycznego i pod względem prawnokonstytucyjnym. Ekspertyzy opierają się na pracy komisji eksperckiej powołanej przez Spahna w kwietniu tego roku. Komisja ekspertów jest wspierana przez Fundację Magnusa Hirschfelda, walczącą o prawa osób homoseksualnych.

Zdaniem autorów ekspertyz terapie dla homoseksualistów są zbędne i pod względem medycznym bezsensowne, bo homoseksualizm nie jest chorobą i nie wymaga leczenia. Jens Spahn, który sam jest homoseksualistą, i zarząd Fundacji Magnusa Hirschfelda podkreślają, że próby nakłonienia homoseksualistów do zmiany ich orientacji seksualnej mogą mieć poważne konsekwencje i skończyć się depresją, samobójstwem, a także dyskryminacją i stygmatyzacją.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Homoseksualizm został wykreślony ze spisu chorób w 1973 roku przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, a w konsekwencji także przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Homoseksualizm usunięto ze spisu chorób w wyniku… głosowania. Naukowcy nie otrzymali rzetelnego raportu podsumowującego badania nad homoseksualizmem, a ich spotkania i dyskusje były przerywane przez grupy aktywistów gejowskich rzucających emocjonalne oskarżenia, porównujących psychiatrów z nazistami i zarzucających im, że prześladują homoseksualistów.

Homoseksualizm został wykreślony z listy chorób przy 5816 głosów za i 3817 przeciw. Nawet wśród osób, które głosowały za wyeliminowaniem homoseksualizmu ze spisu chorób, wielu było przekonanych, że dzięki usunięciu społecznego stygmatu z homoseksualistów będzie można skuteczniej pomóc tym spośród nich, którzy potrzebują i poszukują pomocy psychiatrycznej. Teraz taka pomoc ma zostać zakazana!

Źródło informacji: dw.com, homoseksualizm.edu.pl

Przeczytaj też:

Marsz LGBT w Warszawie: parodia nabożeństwa, żydowski blok i „stare k…y głosujące na PiS”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. piotr mówi

    forumdlazycia Tradycji Katolickiej Watykan zaakceptował „badania naukowe” nad gender.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.