Niemcy spalili miliony maseczek

8

Defraudacja pieniędzy wynikająca z idiotycznych decyzji podejmowanych w związku z pandemią Covid-19 to niezaprzeczalny fakt. Niemcy spalili już kilkanaście milionów maseczek, które zakupili w związku z wprowadzeniem nakazu noszenia masek na twarzy, a to oznacza, że w imię idiotycznych przepisów wyrzucono w błoto miliony euro.

Niemieckie media informują, że za naszą zachodnią granicą spalono ponad 17 mln niewykorzystanych maseczek FFP2 w wyniku zakończenia terminu przydatności. Maseczki zostały zakupione w czasie, gdy władze niemieckie nakazywały maskowanie nosa i ust w miejscach publicznych, co miałoby chronić przed zachorowaniem na Covid-19.

Ponieważ społeczeństwo przejrzało na oczy w kwestii “pandemii” i skuteczności masek, władze wycofały się z wielu restrykcji, w tym z konieczności używania ich w miejscach publicznych. W związku z tym maski przestały być przydatne, a tego rodzaju sprzęt ochronny nie może stanowić długotrwałej rezerwy magazynowej, bo producenci nie dają gwarancji, że maseczka będzie zapewniała określony poziom ochrony.

Według serwisu „Deutsche Welle”, powołującego się na telewizję ARD i dziennik „die Welt”, cztery landy zutylizowały już ponad 17 mln masek ochronnych, a kolejne kraje związkowe mają podobne plany. Jak podano, maseczki są przede wszystkim palone. Również niemieckie federalne Ministerstwo Zdrowia w ostatnich miesiącach przekazało do spalenia „nieco poniżej miliona sztuk”.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia w Polsce nadal zaleca noszenie szmatek na twarzy.

Źródło informacji: Deutsche Welle

Zobacz także:

„Kowidianie przegrali, ale kąsają”. Katarzyna Treter-Sierpińska o sprawie doktora Martyki [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  A oni dalej w maskach metrem jeżdżą, autobusami i pociągami ….i u lekarza maska, w szpitalu maska, nawet w Kur kurwa maska a ludzie z wyjątkiem mnie + 70 i więcej…40 •c a my rowerami przypeirdalamy ….mam 3 zastawki sztuczne, pół serca martwego i zawał mózgu do tego ledwo do dziś mówię i 5 języków straciłem gdzieś 90 % a oni maskę nam na kuracji zakładali ….Dobrze że pokój swój mialem pomimo 40 •C …Na drugi turnus chcieli mnie wziąć ale jeszcze 4 tygodnie to bym niechybnie zszedł pewnie o to też im chodziło zapewne….W Jüdische Krankenhaus w Berlinie po 3 dniach mnie wzieli i po tygodniu na własną prośbę opuściłem szpital bo 3 razy mnie przenosili bo szczepiony nie byłem i oni wariowali zupełnie….Na końcu lekarz 3 dni przestał przychodzić a 3 dni leżałem bo do kibla wyjść zabronione było bo nie szczepiony….O 6:00 rano chciałem pojsc to mnie o 14:00 wypuścili….Horror…- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  Na Kur to mi 3 tygodnie obiad przynosili do pokoju bo miałem 3 tygodnie jako nieszczepiony ten zaszczyt że do kantyny nie mogłem z dziadkami i babkami grubo po 70 a nawet 80 chodzić….I codziennie brałem krew żeby sprawdzic czy jestem korona positive…..Horror…- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 3. Buran mówi

  Bydłoszewskij to i tak miałeś szczęście że udało Ci się wyjść z tego “Krankenhausa” drzwiami.
  Zdrówka życzę!

 4. Krakus mówi

  Usuwacie komentarze Polaków a banderopiteckim szmatom pozwalacie się szarogęsić na forum?? Straciliscie szacunek jaki do was miałem, cholerni ukrofile!!!!!

 5. Ewa-Maria mówi

  Morawiecki i jego kamaryla to już nie jest polska władza więc im na Polakach nie zależy. Ukraina stała się ich krajem a w Polsce tylko rezydują. Przyjdzie czas to i maski będą potrzebne. Kraken na horyzoncie. Nie odpuszczą tak łatwo

 6. verizanus mówi

  @ Krakus Zdaje się na tym portalu nikt chyba komentarzy nie usuwa, tylko jest to POD TYM WZGLĘDEM bardzo nieprofesjonalnie prowadzony blog. Kiedyś to tłumaczyli, że trza cpatcha wyczyścić…no w sumie żenada… wszędzie gdzie są komentarze funkcjonuje to normalnie a tu ciągle coś się gubi i z opóźnieniem itp. Chyba, że jest to już w jakiejś części faktycznie blog przejęty i ktoś inny tym zarządza, że coś się ukazuje z takim opóźnieniem, że już nie ma większego sensu. Z pewnością coś jest nie tak i co jakiś czas jest to sygnalizowane….ale bez skutku….

 7. Realista mówi

  Międlar co ty robisz? Dlaczego kasujesz polskie komentarze? a trolle ukraińskie czy Bóg wie jakie się panoszą tutaj?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.