Niemcy: Policjantka zastrzeliła uchodźcę z Erytrei

Flensburg/ fot. twitter
6

W środę (30.05.2018) wieczorem w pociągu we Flensburgu mężczyzna rzucił się z nożem na pasażera. Agresor został zastrzelony przez policjantkę. Jak podaje agencja DPA i Radio Hamburg, nożownikiem był 24-letni uchodźca z Erytrei. We wrześniu 2015 przybył on jako uchodźca przez Austrię do Niemiec, przyznano mu status ochronny ze względów humanitarnych i politycznych. Policja nie podaje jednak dalszych szczegółów, mówiąc tylko o Afrykańczyku mieszkającym w Nadrenii Północnej-Westfalii, który posiadał czasowe zezwolenie na pobyt w RFN. Organy bezpieczeństwa podkreślają, że jak dotąd nic nie wskazuje na terrorystyczne czy polityczne tło tego czynu. Nie wiadomo też, czy obaj mężczyźni się znali.

Jak do tej pory ustalono, 24-letni mężczyzna wdał się w kłótnię z 35-letnim pasażerem podróżującym także pociągiem relacji Kolonia-Flensburg. Starająca się załagodzić spór, umundurowana 22-letnia policjantka z Bremy, która odbywała podróż nie będąc na służbie, oddała do atakującego ją nożem napastnika strzał ze służbowej broni. Mężczyzna z Kolonii i policjantka zostali ciężko ranni, ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Związki zawodowe policji podkreślają, że od czasu kryzysu migracyjnego powstaje wrażenie, że coraz częściej mają miejsce napaści z użyciem noża, których sprawcami są młodzi uchodźcy. Nie ma dla tego przypuszczenia potwierdzenia w liczbach, ponieważ czyny takie nie są ujmowane w policyjnych statystykach. 

Źródło: dw.com

Przeczytaj też:

Nigeryjczyk skatował policjanta. Puszczono go wolno, bo jest… imigrantem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arc mówi

  Dobrze, że policjantka zachowała zimną krew. Być może potrzeba takich zdecydowanych działań, aby zapobiec podobnym atakom w przyszłości.

 2. Gosc mówi

  Dzielna, bohaterska Policjantka. Niech Ofiary, napadniete przez agresora wracaja do zdrowia.
  Mowimy stanowcze NIE ban dy tom panoszacym sie w naszej bia lej Europie.

 3. Roza mówi

  Zydostwo znowu niszczy nam pokoj,lad i porzadek jaki wywalczylismy dla swiata.Zydostwo jest caly czas wredne,falszywe,chytre itd.Bogaca sie nasza ciezka niewolnicza praca.Z POtega nuklearna niszcza nam doslownie wszystko.Ciagle wymyslaja rozne sposoby panowania nad swiatem.Kiedy nastapi koniec tych bandytow ?

 4. Pan Kracy mówi

  Już wiem, jak zareaguje „G..no Wybiórcze”: agresywna policjantka zaatakowała „wojownika nadziei”, który chciał ową nadzieję przekazać innemu. Co prawda nie argumentami słownymi, a nożem, ale tępym. Ta policjantka to Niemka, a jak Niemka to pewnie neonazistka i rasistka. Bo wszyscy Niemcy w mundurach… Oczywiście jest ona z bojówki PiS. Zamiast nadstawić drugi policzek, a raczej szyję pod nóż, ta brutalnie strzeliła.

  Ja też się trzęsę z oburzenia…

 5. Hammurabi mówi

  Obrona konieczna. Lewackie oszołomione ideami równości i tolerancji media, zapewne będą ową policjantkę równać z ziemią. Będzie zaszczuta i poniewierana. Jednak kolejny i jeszcze następny taki „incydent” tylko potwierdzi fakt, że miała rację pociągając za spust. Dawno, dawno temu, jeszcze przed stanem wojennym stary chorąży który przygotowywał młodych do służby wartowniczej mawiał: „Jak cię ktoś atakuje na posterunku, strzelaj dwa razy. Pierwszy strzał w łeb drugi w powietrze. Uratujesz w ten sposób życie a komisje i tak nigdy nie dojdą który strzał był pierwszy. Cośik mi się widzi, że miał rację w stosunku do migrantów wymachujących nożami również.

 6. Stefan mówi

  W wiekszosci zydzi i murzyni+islam to zaglada pokoju na swiecie itd

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.