Nie żyje wybitny rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz. Przypominamy jego ostatni wywiad, konferencje i homilie [WIDEO]

Ks. Piotr Pawlukiewicz
6
SKLEP-WPRAWO.PL

Jeszcze wczoraj (20.03.2020) publikowaliśmy jego wyjątkowe rozważanie Drogi Krzyżowej. Dziś dotarła do nas smutna wieść o odejściu do Domu Ojca wybitnego polskiego rekolekcjonisty ks. Piotra Pawlukiewicza. Od lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Chrześcijanie organizowali akcje modlitewne w jego intencji. Z cierpieniem zmagał się w wielkiej pokorze. 
OSTATNI WYWIAD Z KS. PIOTREM:

Rozmowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem

Bardzo smutne wiadomości: zmarł Ksiądz Piotr Pawlukiewicz – wspaniały kapłan, kaznodzieja i przyjaciel młodzieży.Ta rozmowa zostanie z nami na zawsze!Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Posted by Studio Raban TVP on Saturday, March 21, 2020

Fragment biografii ks. Piotra za gosc.warszawa.pl: Urodził się 10 kwietnia 1960 r. w Warszawie. Był doktorem teologii pastoralnej, ale przede wszystkim cenionym rekolekcjonistą, autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. Od 1992 r. mieszkał w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1985 roku. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego à Paulo w Otwocku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie.

Ks. Piotr był niedzielnym kaznodzieją w misjonarskiej parafii św. Krzyża w Warszawie. Jego homilie można było usłyszeć o 9 rano w Polskim Radiu. Był autorem wielu książek. Ze złem walczył obosiecznym mieczem Bożego słowa (Hbr 4,12). Jego konferencje i kazania cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród wiernych. Wielu zaprowadził do Chrystusa, gdyż jego mowa była tak, tak, nie, nie.

Pogrzeb odbędzie się 25 marca o 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Rzecznik kurii archidiecezji warszawskiej zapowiada, że w sieci zostanie zamieszczona transmisja z uroczystości.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wybrane homilie i konferencje ks. Piotra Pawlukiewicza.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Damian mówi

  Dziękuję Bogu za to, że dane mi było spotkać osobiście tego świętego kapłana. Spoczywaj w pokoju ojcze i oręduj za nami*

 2. Felek mówi

  Zapalę świeczkę w Kościele (kiedy otworzø Kościół) w imieniu kśiędza Piotra.
  Nie wnikajøc kto jest zbawiony,kto nie.
  Corona. V. Czy Pan Bóg nas nie ukarał?
  Kościoły,Synagogi, Meczety sø pozamykane.

 3. Zbigniew mówi

  Na marginesie.

  Idzie ocieplenie „Chomiki” juz napewno robia zapasy srodkow przeciw muchom i komarom – nasz rzad obcych na i wrogich zamowi 20 tys opakowani (chyba tyle jest czlonkow i pracownikow mossadu w ZUS – 45 tys bezposrednio niby zatrudnionych) a malutka Litwa dodatkowo w Chinach 5 mln – Niemcy 10 mln dla opieki zdrowotne.

  Ciekawi mnie ile zamowil Izrael dla Palestynczykow w strefie anektowanej i okupacyjnej ?

  Glosujcie na Dude a nie bedziecie mieli nawet polskiego PISu.

  1. Zbigniew mówi

   Soloch jest prowadzacym Dudy?

   To glosujcie na Solocha………………..

  2. Zbigniew mówi

   Pieprzyc glupich wyborcow, oni zawsze beda biedni – ide przychomikowac zanim spostrzezenie sie rozniesie po Europie

 4. Zbigniew mówi

  A propo: Ile komarow miesci sie we wlosach lysego.?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.