Nie żyje aktor Paweł Królikowski. Kondolencje od Prezydenta RP

Śp. Paweł Królikowski / Fot. Twitter
4

Informację o śmierci aktora potwierdziła PAP Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Królikowski niespełna tydzień temu zrzekł się funkcji prezesa stowarzyszenia. Szeroką popularność zdobył dzięki roli Kusego w serialu „Ranczo”.

Paweł Królikowski urodził się w 1961 roku w Zduńskiej Woli. Był znanym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym oraz prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Niespełna tydzień temu zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od 2018 roku. W ostatnich latach znany był z gry aktorskiej w serialach „Ranczo” i „Na dobre i na złe” czy filmie „Pitbul”.

16 kwietnia 2018 roku Paweł Królikowski został wybrany na prezesa Związku Artystów Scen Polskich, zastępując Olgierda Łukaszewicza. Niespełna tydzień temu, ze względu na stan zdrowia, zrezygnował z funkcji prezesa ZASP. Miejsce Królikowskiego zajął Krzysztof Szuster.

W ostatnim czasie był także jurorem w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jednak przede wszystkim Królikowski był kapitalnym aktorem teatralnym i – co podkreślają koledzy i koleżanki – przyjacielskim człowiekiem. W opublikowanych w sieci kondolencjach podkreślił to Prezydent RP Andrzej Duda: Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP.

Królikowski w 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Operacji neurochirurgicznej musiał poddać się również w 2019 roku. Problemy zdrowotne uniemożliwiły mu dalszą pracę przy produkcji Polsatu. Od grudnia ubiegłego roku przebywał w szpitalu.

W kwietniu skończyłby 59 lat. Zostawił żonę, również aktorkę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Bratem Pawła Królikowskiego jest Rafał, również zajmujący się aktorstwem.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Przeczytaj:

Przez świat na jednej nodze [WYWIAD]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. acek mówi

  A co Polaków interesuje śmierć Pana Królikowskiego. Czy w tym dniu nie dochodziło do zgonów innych ludzi ????? Ustawa 447 JUST już zapomniana ??????????????????

  1. Jacek Międlar mówi

   Szanowny Panie, o ustawie 447 piszemy przynajmniej raz w tygodniu. Pan Królikowski był doskonałym aktorem.

 2. Robert mówi

  Złego licho nie bierze bo mu wiernie służy.Szczęśliwej podróży.

 3. Robert mówi

  Bardzo lubiłem pana Królikowskiego.Składam najszczersze kondolencje Rodzinie.I proszę mnie żle nie zrozumieć ale zazdroszczę że już nie musi patrzeć jakie łajdackie numery serwują rządzący narodowi polskiemu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.