Nie tylko lekarze będą mogli kwalifikować do szczepień. Dworczyk zapowiedział zmiany w przepisach

Michał Dworczyk/ fot. Twitter
9

Podczas piątkowej (12.03.2021) konferencji prasowej szef KPRM, Michał Dworczyk, zapowiedział zmiany w przepisach dotyczących kwalifikacji do szczepień. – W przyszłym tygodniu w Sejmie zostanie złożona poprawka, która umożliwi kwalifikowanie pacjentów do szczepień nie tylko lekarzom. Stworzymy możliwość dopuszczenia kwalifikacji innych osób, przede wszystkim personelu medycznego. To pozwoli nam stworzyć o wiele więcej zespołów szczepiących – oświadczył Dworczyk.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba zgłaszająca się w celu przeprowadzenia szczepienia musi przejść kwalifikacyjne badanie lekarskie. Do kwalifikacji do szczepień przeciw Covid-19 uprawnieni są wszyscy lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu. Teraz ma się to zmienić. Ciekawe komu jeszcze władza przyzna prawo do przeprowadzenia badania kwalifikacyjnego, skoro ma to być „przede wszystkim”, a nie „wyłącznie” personel medyczny. Może żołnierze WOT okażą się wystarczająco przeszkoleni w tym zakresie?

Dworczyk poinformował też, że „mamy do czynienia z kolejnym zmniejszeniem dostaw szczepionek do Polski”. AstraZeneca ma dostarczyć o 550 tys. szczepionek mniej niż zakontraktowano. Jednocześnie minister oświadczył, że rząd „szykuje się do przyspieszenia programu” w drugim kwartale, ponieważ producenci zapewniają, że dostarczą 15 mln szczepionek.

Szef KPRM oświadczył, że budowa szpitali tymczasowych była słuszną decyzją. Poinformował, że w szpitalu na Stadionie Narodowym jest 550 łóżek, z czego uruchomionych wraz z obsługą personelu zostało 276. Obecnie w szpitalu przebywa 242 pacjentów.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News, pzh.gov.pl

Zobacz też:

„Rząd pozwala umierać ludziom na zawały, udary i nowotwory”. Wiceszef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarz o rządowej walce z pandemią

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  A nie taniej byloby wypuscic na ulice i do galerii przebrana smierc z kosa w reku?
  Jakby ktos nie zdazyl sie ukryc, sam sobie bylby winny!
  Ta cala akcja ze ” szczepionkami”?, strasznie drogo!
  Ukraincy swietnie by sie do tej roli nadawali, a oni wcale nie sa drodzy, nie mowiac juz o pradawnej, odziedziczonej od zawsze, nienawisci do Lachiw!

 2. Katarzyna mówi

  3 żołnierzy wystarczy, dwóch trzyma jeden szczepi

  1. Przemysław mówi

   Na mnie trzech nie wystarczy.

  2. Boguslaw mówi

   Ja, szczerze mowiac myslalem doslownie o ” wywijaniu kosa” ! Ze to gowinowi jeszcze do glowy nie wpadlo!
   Przeciez efekty po wzieciu tej ” szczepionki” sa identyczne, tyle ze moze troche przedluzone w czasie!
   Ludzie, broncie sie rekami i nogami przed tym trujacym gownem!!!

 3. MAREK mówi

  Tak na marginesie czy wszyscy u koryta już się obrzezali /podobno covid takich nie rusza/ oraz zrobili test z odbytu zgodnie z zaleceniami chińskich komunistów aby czuć się zdrowo ? Dworczyk na tej fotce wygląda na mocno niedotlenionego wypłosza po podobno jedynie wiarygodnym /obecnie , wszystko może się zmienić jak przy osłonach ust i nosa / doodbytniczym komunistycznym teście .

 4. Wiesław mówi

  O SZCZEPIONKACH ASTRA ZENECA Z NORWEGII..O Astra Zeneca oficjalnie. W Norwegii w  ostatnim dniu troje młodych pracowników służby zdrowia po szczepionce Astra Zeneca znalazło się w szpitalu w stanie krytycznym. Lekarze nie wiedzą co robić, bo dotychczas nie spotkali się z taką chorobą.
   
  http://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/wenlan/behandlende-lege-om-blodpropp-funn-ikke-sett-noe-i-denne-gaten-foer
   
   
  A wczoraj jedna osoba zmarła PO szczepionce Astra Zeneca. Wcześniej tylko starsi ludzie, ludzie w  domach starców dostawali szczepionkę i kiedy umierali głoszono, że umarli ze starości i ze szczepionką, a nie na szczepionkę.

 5. zzzzzz mówi

  To może weterynarze? Nie ma żadnej pandemii jest pandemia masońska w mediach która opłacili, umieralność 0,4% na covid a wg danych z MZ na covid umarło 5012 ludzi w PL wiec gdzie te trupy… Pandemia przez zapłaceniem za zmianę definicji w skorumpowanym WHO Billa mówiła ze to śmierć 40% populacji… I najważniejsze wszyscy „eksperci doradcy rządowi” to ludzie którym Pfizer i cala ta banda płaci kasę… A szczepienia to eksperyment medyczny ( genetyczny) na ludziach a nie szczepienie…

 6. Fruktoza ci w ... mówi

  debili nie brakuje. jednym z nich jest szef kprm

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.