„Nie chcemy portretów cadyków”. Krakowscy Żydzi nie oddadzą synagogi chasydom z Chabad Lubawicz

konferencja prasowa Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie/ fot. facebook
19

Od tygodnia przyglądam się z uwagą żydowsko-żydowskiej wojnie o synagogę Izaaka (Ajzyka) w Krakowie. W poniedziałek (01.07.2019) właściciel, czyli krakowska Gmina Wyznaniowa Żydowska wyrzuciła z niej najemcę, czyli chasydów z Fundacji Chabad Lubawicz. Podniósł się wrzask na cały świat. W sprawę zaangażował się naczelny rabin Polski Michael Schudrich, który przeszedł przez płot i usiłował dostać się do zamkniętej synagogi. Jestem bardzo ciekawa, co napisali w raporcie wezwani na miejsce policjanci :).

Chabad Lubawicz twierdzi, że ma prawo do synagogi i udowodni to w sądzie. Gmina Żydowska twierdzi, że umowa najmu wygasła, a chasydzi korzystali z synagogi bezprawnie, przy czym zdewastowali zabytkowy budynek, urządzili tam sklep, a do kompletu podpięli do instalacji elektrycznej agregaty prądotwórcze, co groziło pożarem. Ale to jeszcze nie wszystko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 lipca 2019 roku w gminnej synagodze Kupa mieszczącej się przy ul. Miodowej 27, odbyła się konferencja prasowa GWŻ, w której udział wzięli Przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz, wiceprzewodnicząca Helena Jakubowicz, gabaj krakowskich synagog Kuba Lewinger oraz reprezentujący Gminę mecenas Tadeusz Kotulski. Na konferencji obecny był również Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. GWŻ zamieściła obszerną relację z tej konferencji na Facebooku. Okazuje się, że w żydowsko-żydowskiej awanturze mamy do czynienia również z wątkiem religijnym.

„W judaizmie Żydzi modlą się według różnych tradycji i obrządków, a my nie chcemy narzucać tego jednego, wobec tego chcemy, aby synagoga była absolutnie neutralna. Chcemy, aby modlitewniki były według wszystkich obrządków – czy to będą chasydzi, aszkanazyjczycy, sefardyjczycy, jemeńczycy, Żydzi z Maroka czy ktokolwiek inny. Nie chcemy, aby na ścianach naszych synagog znajdowały się portrety cadyków, rebe, którzy należą do jednych, a nie należą do drugich, a z którymi nie wszyscy się zgadzają. Jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna” – oświadczył Kuba Lewinger.

A teraz jeszcze jeden smaczek, czyli motyw goja prześladowanego przez chasydów z Chabad Lubawicz. „Bardzo złe wrażenie robi, kiedy synagoga jest równocześnie sklepem mięsnym, spożywczym oraz monopolowym, gdyż miejsce na tego typu działalność jest na ulicy. W Krakowie otwierane były już sklepy koszerne, gmina może nawet pomóc to zrobić. Taki sklep prowadził również w Krakowie chrześcijanin. Jednak nawoływania szefa Fundacji Chabad-Lubawicz do bojkotu tego sklepu, gdyż prowadzi go chrześcijanin, goj, a zatem na pewno podrabia certyfikaty, było działaniem – powiedzmy to wprost – ohydnym! Ten chrześcijanin jest moim kolegą. Dlatego wolałbym, aby była to synagoga podobna do tej, w której się znajdujemy, otwarta na modlitwy” – powiedział Lewinger.

Dostało się też rabinowi Schudrichowi. Gdy podczas konferencji stwierdził, że modlitwy prowadzone w synagodze Izaaka były otwarte dla wszystkich, Kuba Lewinger odparł, iż Schudrich nie może tego wiedzieć, jeśli w Krakowie bywa sporadycznie, a jego zdanie opiera się na opiniach osób trzecich.

Przedstawiciele GWŻ ogłosili, że remont synagogi rozpocznie się w najbliższy wtorek, czyli 09.07.2019 roku. Remont może potrwać nawet kilka lat. Obecnie Gmina wydaje prawowitym właścicielom (za pokwitowaniem) rzeczy osobiste oraz przedmioty liturgiczne znajdujące się w synagodze. Przewodniczący Jakubowicz poinformował zebranych, że Tora znajdująca się dotąd w synagodze Izaaka, jest obecnie w synagodze Remuh i zostanie wydana wyłącznie naczelnemu rabinowi Polski Michaelowi Schudrichowi.

Mój komentarz: Dlaczego poświęcam tyle uwagi awanturze o synagogę w Krakowie? Ponieważ doskonale pokazuje ona, że polska opinia publiczna jest karmiona bajkami na temat życia żydowskiego w Polsce. Polakom sprzedaje się opowieści o wspólnej kulturze polsko-żydowskiej i ogólnej sielance. A gdy ktoś powie, że społeczność żydowska zamieszkująca II RP była wrogo nastawiona do Polaków, a do tego żarła się między sobą, to jest natychmiast nazywany antysemitą, rasista, faszystą itd. itp.

Awantura o synagogę Ajzyka to jest rzeczywisty obraz życia żydowskiego w Polsce, a nie ckliwa tandeta sprzedawana pod płaszczykiem festiwali kultury żydowskiej. W wojnie o krakowską synagogę mamy wszystko w pigułce: Żydzi kłócący się z Żydami; Żydzi łamiący prawo; Żydzi nawołujący do bojkotu sklepu goja; Żyd przyjaźniący się z gojem; rabin, który usłyszał od Żyda, żeby nie mądrzył się, gdy nie zna sprawy. I najważniejsze: Żydzi mówiący o sobie, że są Żydami, a nie Polakami żydowskiego pochodzenia. Polecam to uwadze wszystkich filosemitów, którzy nazywali mnie antysemitką za to, że nazywam Żydów Żydami.

O tym, że Żydzi to Żydzi, a Polacy to Polacy, piszę w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Nazywanie Żydów Polakami to OSZUSTWO. Mówienie o wspólnym polsko-żydowskim dziedzictwie kulturowym to też OSZUSTWO. A nazywanie antysemitami tych, którzy mówią prawdę o relacjach polsko-żydowskich, to SZAJBA. I o tym piszę w mojej książce, którą możecie zamówić TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS w Takt TV o antypolskiej propagandzie i żydowskim zakłamywaniu historii [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  skoki przez plot to narodowy sport zydow,Walesy Schudricha?

  1. piotr mówi

   wolna-polska.pl 1- Rabin Schudrich zawisł na płocie. 2-Który naród jęczy pod naszem jarzmem, sam sobie to jedynie przypisać winien. 3- 4 lipca upamiętniony dokument. 4- Kłamstwo Światowego Kongresu Żydów.

  2. piotr mówi

   wolna-polska.pl Rabin Schudrich zawisł na płocie.

 2. lol mówi

  Ponoć w w Wolnym Mieście Gdańsk elektryk-kabel (TW “Bolek”) uprawiał skakanie przez płot

 3. Hammurabi mówi

  Żydzi kłócący się z Żydami… Miód na moje serce! Oby tak dalej chciałoby się zawołać. Niestety, w przeciwieństwie do nas, Polaków kiedy jakaś sprawa dojdzie nawet nie do trzeciego szeregu a tylko otrze się o pierwszy, Żydzi odstawiają waśnie i zwierają szyki tak, że triarii już interweniować nie muszą.
  Już kiedyś pisałem, że trudno nam będzie a właściwie bez szans jesteśmy na to, by zwyciężyć tak doskonale zorganizowanego wroga w otwartej walce, o ile nie zacznie się wzajemnie zwalczać. Miejmy nadzieję, że w żydowskim mateczniku za oceanem dojdzie do rozdźwięku na tyle poważnego, by zaabsorbował naszych wrogów dając czas na dotarcie do tak wielu niezorientowanych, ślepych i wciąż wierzących szabes gojom naiwniaków.

 4. Leszek mówi

  youtube.com/watch?v=wPQQRXGeil4&t=170s oglądajcie proszę o przesyłajcie dalej !!!
  Przed takimi ludźmi, jak Pan Edward Reid chylę czoła ! Gratulacje za odważne głoszenie prawdy. W tym miejscu zadaję PUBLICZNIE pytanie polskim władzom. Dlaczego Pan Edward Reid nie jest zapraszany do Polski na publiczne wystąpienia ??? Dlaczego nie dostaje nagród i środków pieniężnych od polskiego rządu na kontynuowanie swoich badań ??? Zamiast tego, pieniądze polskiego podatnika marnowane są na finansowanie takich perfidnych postaci jak b. engelking, gross, grabowski, cywiński, stola, daniels i dziesiątki, setki innych szkodników przyssanych do Polski i wysysających polskie pieniądze. Pytam publicznie, kiedy to się wreszcie skończy. Kiedy polski rząd zacznie wreszcie promować Polskę i Polaków za granicą dając odpór wrednej, żydowskiej, kłamliwej propagandzie. Której goebbels by się nie powstydził. Mam głęboką nadzieję, że ktoś taki jak Pan Edward Reid poruszy kamyczek który uwolni lawinę PRAWDY na temat Polaków i Żydów. Naród Polski nie musi się bać ani wstydzić PRAWDY o swojej historii. Natomiast jak ludzie poznają PRAWDĘ o historii żydowskiej, to im się otworzą oczy jak kłamliwi i podli są jej fałszywi głosiciele !!!

 5. larss mówi

  krakowscy żydzi powinni się obawiać chabad lubawicz, gdyż sam trampek do nich wstąpił, a co więcej ma swoje militaria w PL

 6. Michał Maurycy mówi

  Policja pisowska, gdy tylko przybyła pod krakowską synagogę, zamknęła oczy i na kolanach błagała, by żydzi mogli znowu kochać się wzajemnie, żadne protokoły nie zostały spisane, by nie mącić pięknej uroczystości trąchania się za pejsy. Gdyby tylko goje spróbowaliby wtrącić się w ten konflikt, to Trumpidło z Nataniachu…em, natychmiast wezwaliby pisowskich kundli na dywanik, a nawet Trumpidło mógłby zabronić sprzedaży Polakom nielotów F-35. Bo o wizach, to wicie rozumicie, jak będziecie grzecznie rozdawać majątek polski w ust. 447, to wtedy wizy mogą być niesione nawet za 30 lat. Takie sojuszniki, psia ich mać!

 7. Sowa mówi

  Ale muszę napisać: Brawa dla Gminy w Krakowie. Bardzo ładnie się zachowali. Piszę to jako człowiek całkowicie obiektywnie.

 8. piotr mówi

  wolna-polska.pl 1- Kłamstwo Światowego Kongresu Żydów. 2- Przed kanonizacją. 3- Rabin Schudrich zawisł na płocie. 4- 4 lipca upamiętniony dokument. 5- Który naród jęczy pod naszem jarzmem, sam sobie to jedynie przypisać winien.

 9. jacuś mówi

  dlaczego jeszcze Duda nie bierze udziału w mediacjach? przecież tak gustownie wygląda w jarmułce i tak wspaniale opowiada o “naszych braciach”, do dzieła Andrzejku!

 10. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Ortodoksi uznają Chabad Lubawicz za groźną sektę.

 11. piotr mówi

  Mało znane fakty współpracy Żydów z Hitlerem: Umowa Haavara.

 12. karol mówi

  Mało znane fakty współpracy Żydów z Hitlerem: Umowa Haavara.

 13. robert mówi

  Mało znane fakty współpracy Żydów z Hitlerem: Umowa Haavara.

 14. Pw mówi

  Sama nazwa synagogi Kupa mowi wszystko w temacie wybranych.

 15. Mieczysław Boński mówi

  Niech żydzi zrobią ustawkę ,tak jak kibice.

 16. Piotr mówi

  Chabad Lubawicz to bardzo niebezpieczna organizacja. Powiazany z nia jest oligarcha Ihor Kołomojski , ktory de facto rzadzi dzis na Ukrainie. Nalezy bardzo na nich uwazac . Ich wplywy w USA jak i na calym swiecie sa bardzo duze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.