Nergal z karabinem z krzyża promuje „Klątwę” w Teatrze Powszechnym. Czy prokuratura oskarży go o nawoływanie do nienawiści?

Nergal reklamuje "Klątwę"/ fot. Instagram
7

Kolejna prowokacja Teatru Powszechnego. Nie wystarcza im, że plują na katolików i szargają świętości wystawiając sztukę „Klątwa”. Postanowili jeszcze odpowiednio ją zareklamować. Na Instagramie teatru pojawiło się zdjęcie Adama Darskiego „Nergala” w koloratce i z karabinem zrobionym z krzyża. – Nergal był już na „Klątwie”. A Ty masz okazję jeszcze 3, 4 i 5 stycznia – czytamy w komentarzu do zdjęcia zamieszczonego przez Teatr Powszechny finansowany przez warszawski ratusz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: To, co wyprawia Nergal i Teatr Powszechny, jest ewidentnym nawoływaniem do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Dlaczego więc żaden prokurator nie postawił Nergalowi zarzutów z art. 256 kk? Dlaczego z tego paragrafu oskarża się w Polsce osoby, które nie przyklaskują wizji polsko-żydowskiej Rzeczypospolitej Przyjaciół, a nie oskarża się tych, którzy publicznie okazują nienawiść i pogardę dla katolików? Czemu tak naprawdę służy art. 256 kk? Czy faktycznie chodzi o penalizację działań określanych jako nawoływania do nienawiści, czy raczej o nękanie osób, które są niewygodne dla lewicy i środowisk żydowskich?

Źródło informacji: Instagram

Zobacz też:

„Nergal” bezkarny! Profanuje wizerunek Matki Boskiej, a prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Jak taki dzielny i śmiały, to niech idzie na całość i zrobi to samo z menorą i półksiężycem. Zobaczymy wtedy jak długo jeszcze pożyje.

 2. piotr mówi

  Nergal pochwalił się koszulką nawołującą do zabijania komuchów z Antify. | prawy.pl

  1. Danuta mówi

   Nergal to dno intelektualne i moralne

 3. Krzysztof mówi

  a gdzie kościół, morda w kubeł.
  Jak chciałem by na pogrzebie mojej teściowej powiedziano w liście pożegnalnym o tym, że jako dziewczynka uciekała przed bandami ukraińskimi upa, to co mi powiedział ksiądz, że nie może tego odczytać, bo to jest polityczne nawoływanie itd. Tak więc nawołuję nie rzucać pieniędzy na tacę to są zdrajcy!!!

  1. Zbigniew mówi

   A ludzie jeszcze wierza w PIC i Kosciol

 4. barbi mówi

  Jest szatanistą widac slychac i czuc. Trzebaby zrobic powierzenie go Matce Bozej oficjalne publiczne wtedy dopiero byloby slychac wycie z piekieł..Moze da sie go jeszcze uratowac jak Bog tak chce. Jesli nie skonczy jak kazdy kto diablu podarowal dusze..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.