Nergal skazany na 15 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Boskiej

Zdjęcie z fb Adama Darskiego "Nergala"/ fot. screen
8

W poniedziałek (8.02.2021) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że Adam Darski „Nergal” dopuścił się obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Boskiej i wymierzył mu karę 15 tys. zł. grzywny oraz nakazał zapłacić koszty postępowania sądowego w wysokości 3 435 zł. – Okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości – czytamy w wyroku nakazowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O wyroku poinformował Dariusz Matecki, który złożył zawiadomienie w tej sprawie. – Osoby, które znieważają katolików, nie mogą czuć się bezkarne. Gdyby Nergal znieważył Koran, czy jakieś przedmioty kultu związane z judaizmem, zapewne poszedłby siedzieć. W tym wypadku dobre i to, że chociaż musi zapłacić grzywnę – mówi Matecki.

Pełnomocnik Negala, Jacek Potulski, poinformował, że muzyk złoży sprzeciw wobec tej decyzji. – Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzania rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania – wyjaśnił Potulski.

– Oczywiście jak widać to wyrok nakazowy. Zapewne inicjuje dalsze postępowanie. W duchu orzeczeń Trybunału w Strasburgu i TK, mogę powiedzieć, że uruchomiliśmy normy karne służące ochronie pokoju religijnego poprzez odrzucenie antyreligijnej nienawiści. To ważna zmiana – napisał na Twitterze prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

„Nergal” przed sądem. Rozpoczął się proces ws. obscenicznego znieważenia wizerunku Jezusa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Irena mówi

  Czas najwyższy pokazać sataniście,że jego prawo też dotyczy.

 2. Halina mówi

  Piotr Rybak za spalenie kukły żyda siedział w więzieniu, a psychol Nergal grzywnę dostał zamiast kolonii karnej jak Pussy Riot

  1. Zbigniew mówi

   Dlatego, ze Katolik nie jest zydem.

  2. Tolek mówi

   Nergal też nie jest.

 3. Marcin Malik mówi

  Ja zastanawiam się jaki jest sens w jego działaniu? Przecież Matka Boska to akurat uosobienie miłości i pokoju, więc za co on jej tak nienawidzi? Do psychiatry go.

 4. Tolek mówi

  Przecież ten pajac robi to wszystko dla sławy i pieniędzy.

  1. Boguslaw mówi

   Takich grzechow, nawet najbardziej gotowy do wybaczania, Stworca, nie jest w stanie, wybaczyc!
   Jest to juz daleko poza jakakolwiek granica, czegokolwiek! Ktos taki sam sobie jest winien!
   Za takie cos trzeba bedzie baaardzo odcierpiec, jesli w ogole kiedykolwiek bylby w stanie cos uratowac!
   „KARMA WRACA!” i nawet, tym bardzo zachwyceni, moze nawet, jako najbardziej pogardzajacy, bezposredni zleceniodawcy tego czynu, chociaz tak mocni i wplywowi, nie beda w stanie nic uratowac!
   Spotkacie sie wszyscy w goracej dupie swiata i wszyscy razem, bedziecie jeszcze tego wszystkiego, strasznie zalowac, demoniczne bydlaki!

 5. anonim mówi

  Temu debilowi i prowokatorowi zamiast tej grzywny należałoby w pierwszej kolejności oklepać pysk tak, żeby go mamusia nie poznała, a potem rok prac publicznych, szufla i odśnieżać chodniki. Taki odważny w swoich bluźnierstwach niech spróbuje szczęścia np. przy kibicach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.