Nergal skazany na 15 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Boskiej

Zdjęcie z fb Adama Darskiego "Nergala"/ fot. screen
8

W poniedziałek (8.02.2021) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że Adam Darski „Nergal” dopuścił się obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Boskiej i wymierzył mu karę 15 tys. zł. grzywny oraz nakazał zapłacić koszty postępowania sądowego w wysokości 3 435 zł. – Okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości – czytamy w wyroku nakazowym.

O wyroku poinformował Dariusz Matecki, który złożył zawiadomienie w tej sprawie. – Osoby, które znieważają katolików, nie mogą czuć się bezkarne. Gdyby Nergal znieważył Koran, czy jakieś przedmioty kultu związane z judaizmem, zapewne poszedłby siedzieć. W tym wypadku dobre i to, że chociaż musi zapłacić grzywnę – mówi Matecki.

Pełnomocnik Negala, Jacek Potulski, poinformował, że muzyk złoży sprzeciw wobec tej decyzji. – Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzania rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania – wyjaśnił Potulski.

– Oczywiście jak widać to wyrok nakazowy. Zapewne inicjuje dalsze postępowanie. W duchu orzeczeń Trybunału w Strasburgu i TK, mogę powiedzieć, że uruchomiliśmy normy karne służące ochronie pokoju religijnego poprzez odrzucenie antyreligijnej nienawiści. To ważna zmiana – napisał na Twitterze prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

„Nergal” przed sądem. Rozpoczął się proces ws. obscenicznego znieważenia wizerunku Jezusa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Irena mówi

  Czas najwyższy pokazać sataniście,że jego prawo też dotyczy.

 3. Halina mówi

  Piotr Rybak za spalenie kukły żyda siedział w więzieniu, a psychol Nergal grzywnę dostał zamiast kolonii karnej jak Pussy Riot

  1. Zbigniew mówi

   Dlatego, ze Katolik nie jest zydem.

 4. Marcin Malik mówi

  Ja zastanawiam się jaki jest sens w jego działaniu? Przecież Matka Boska to akurat uosobienie miłości i pokoju, więc za co on jej tak nienawidzi? Do psychiatry go.

 5. Tolek mówi

  Przecież ten pajac robi to wszystko dla sławy i pieniędzy.

  1. Boguslaw mówi

   Takich grzechow, nawet najbardziej gotowy do wybaczania, Stworca, nie jest w stanie, wybaczyc!
   Jest to juz daleko poza jakakolwiek granica, czegokolwiek! Ktos taki sam sobie jest winien!
   Za takie cos trzeba bedzie baaardzo odcierpiec, jesli w ogole kiedykolwiek bylby w stanie cos uratowac!
   „KARMA WRACA!” i nawet, tym bardzo zachwyceni, moze nawet, jako najbardziej pogardzajacy, bezposredni zleceniodawcy tego czynu, chociaz tak mocni i wplywowi, nie beda w stanie nic uratowac!
   Spotkacie sie wszyscy w goracej dupie swiata i wszyscy razem, bedziecie jeszcze tego wszystkiego, strasznie zalowac, demoniczne bydlaki!

 6. anonim mówi

  Temu debilowi i prowokatorowi zamiast tej grzywny należałoby w pierwszej kolejności oklepać pysk tak, żeby go mamusia nie poznała, a potem rok prac publicznych, szufla i odśnieżać chodniki. Taki odważny w swoich bluźnierstwach niech spróbuje szczęścia np. przy kibicach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.