Nawoływanie do likwidacji państwa polskiego? Prof. UW o wspólnocie narodowej: „Jest niebezpieczna” [WIDEO]

Marcin Matczak/ fot. screen
3

Dr hab. Marcin Matczak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego związany z Fundacją Batorego i „obrońcami demokracji”, wygłosił wykład, podczas którego stwierdził, że wspólnota na poziomie krajowym, narodowym jest niebezpieczna. „Być może powinniśmy myśleć o wspólnocie subnarodowej, lokalnej, albo ponadnarodowej, tej która trochę zagrała w przypadku TSUE i ataku na wartości europejskie” – oświadczył Matczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Jeśli to nie jest nawoływanie do likwidacji państwa polskiego, to co to jest? Czym jest potępianie wspólnoty narodowej i krajowej, jeśli nie atakiem na suwerenną Rzeczpospolitą? Prof. Matczak mieni się obrońcą konstytucji, a nawet – jak twierdzi – kolęduje zgodnie z konstytucją, a jednocześnie uderza w państwo polskie, które w preambule do tejże konstytucji nazwane jest „dobrem wspólnym”. To, co głosi Matczak, jest wprost wezwaniem do łamania konstytucji, w której zapisano, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Tymczasem Matczak atakuje wspólnotę narodowa jako niebezpieczną. Nie czytał konstytucji?

Wypowiedź Matczaka nie pozostawia złudzeń co do intencji tzw. „obrońców demokracji”. Tym celem jest likwidacja państwa polskiego i przerobienie go na część unijnego superpaństwa, czyli de facto IV Rzeszy. Takie „mądrości” głosi się na obecnie na Uniwersytecie Warszawskim.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Koniec żartów! Albo Polexit, albo witajcie w IV Rzeszy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert B. mówi

    Każda wspólnota narodowa jest „niebezpieczna” dla żydostwa, które roi sobie, że w końcu dodrepcze do władzy nad światem. Chyba tylko idiota wierzy, że 7 miliardów ludzi da sobie narzucić władzę przez 11-milionowe plemię… Wiele razy próbowali i zawsze to się dla nich kończyło tragicznie. Żadnej refleksji. Wręcz przeciwnie. Cóż, ja na order „Sprawiedliwego itd.” się nie pokuszę.

  2. Krzysztof mówi

    Panie matczak – pan jesteś głupcem i idiotą w jednym . Jeśli chcesz pan głosić podobne idiotyzmy do wyprowadz sie pan do ojczyzny przodków : DO IZRAELA. Nam Polakom tacy idioci i mąciciele nie są potrzebni. Nazwisko napisałem z małej litery , ponieważ tak traktuję głupców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.