Naukowcy z Pentagonu opracowali czip do wykrywania Covid-19 przed wystąpieniem objawów choroby

pułkownik Matt Hepburn prezentuje czip kowidowy/ fot. screen
6

Naukowcy z Pentagonu opracowali podskórny czip, który wykrywa obecność koronawirusa we krwi zanim jeszcze wystąpią objawy choroby. W niedzielę (11.04.2021), w programie CBS „60 minut”, o wynalazku opowiedział pułkownik Matt Hepburn z Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA).

– Umieszczasz czip pod skórą, on śledzi reakcje chemiczne w organizmie, a sygnał informuje, że będziesz miał jutro symptomy. Możemy uzyskać te informacje w ciągu trzech do pięciu minut – wyjaśnił Hepburn. Zapewnił, że czip nie służy do śledzenia osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

DARPA stworzyła też filtr oczyszczający krew z wirusa. Podłącza się go do maszyny do dializ. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła filtr do użytku w nagłych wypadkach i został on użyty w leczeniu prawie 300 ciężko chorych pacjentów.

Pentagon pracuje też nad uniwersalną szczepionką chroniącą przed wszystkimi koronawirusami. Nadzorujący projekt dr Kayvon Modjarrad zapewnił, że szczepionka będzie chronić nawet przed tymi wirusami, których jeszcze nie zidentyfikowano.

Źródło informacji i cytatów: CBS

Zobacz też:

Wyniki badań z Izraela: poziom przeciwciał gwałtownie spada po 3 miesiącach od podania drugiej dawki preparatu Pfizera

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  No no, to niewidzialnego wirusa wykrywają zanim się pojawi, a o UFO tylko gadają. Jakoś nie mogą ‘opracować’ czipa/czypa/paczy/patrzy co by je wy’patrzył. Za to profesjonalnie wzbudzają histerię u debili. W Stanach i UK pełno jest kretynów, którzy wierzą w duchy. A w Boga nie wierzą!

  1. Matka mówi

   Nie, głupku, nie zanim się pojawi wirus. Zanim wystąpią objawy choroby. Nie sądzę, by taki kretyn, jak ty, jednak rozumiał różnicę. A wirusy są generalnie niewidzialne (bez mikroskopu elektronowego), może gdyby miały wielkość piłki do kosza to “bystrzaków” twojego pokroju wreszcie zorientowałyby się, że istnieją.

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  3. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Tobie trzeba wszczepić czipa w tyłek , dla potwierdzenia wirusa głupoty , zanim jeszcze otworzysz usta. Ilość bzdur na jednostkę wypowiadanych słów , tylko uzasadnia to wyszczepienie . Ale jak widać już pracują nad szczepionka na coś czego jeszcze nie wykryto. Zatem nawet jak byś napisał coś sensownego, to tez wszczepiać , bo to za pewne głupota jeszcze nie ujawniona.

 2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Sto lat za murzynami! W tym przypadku za wicenigga’s!

  “To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund”

  I CO, I CO, BEZ ŻADNYCH SZCZYPÓW! Po prostu ‘urządzenie’ wykrywa wirusa i go zestrzeliwuje! Elektrycznie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.