Nauczycielki zjadł stres?! Co to jest średnica? A czym są liczby parzyste? Błędy w „Szkole z TVP” [WIDEO]

1

To świetnie, że Telewizja Publiczna wystartowała z blokiem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który jest odpowiedzią na zamknięcie szkół i przeniesienie nauki do domów. Niestety, okazuje się, że projekt TVP budzi zastrzeżenia, a to z powodu merytorycznych błędów prowadzących.

Program wystartował 29 marca i już ściągnął na siebie falę krytyki. Dlaczego? Podczas programu prowadząca, na przykładzie ptasiego gniazda, uczyła dzieci i młodzież czym jest średnica. Problem w tym, że pomyliła go z obwodem. Cała sytuacja wygląda naprawdę zabawnie.

Na tym nie koniec. W innym miejscu, zaopatrzone w słuchawki z mikrofonami nauczycielki TVP próbowały wyjaśnić zasadę liczb parzystych. Tłumaczą, że liczby parzyste to nie takie, które da się podzielić przez 2, ale te, które…mają parę. Za takie słowa nauczyciel matematyki uczniowi postawiłby „pałę”!

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że nauczycielki wprowadziły uczniów w błąd. Mamy świadomość, że mógł zjeść je po prostu stres spotęgowany kamerami, lampami, scenerią i świadomością, że nadają dla tysięcy, a nie 30-osobowej klasy. Jednak co tu dużo mówi – takie błędy nie powinny się przytrafić.

Nagranie jest dostępne na platformie wPrawoTv, która już jest dostępna na smartfony – KLIK.

Przeczytaj także:

„Polakom nie będziemy pomagać!” Niemiecki producent nie pozwala na wykorzystanie skrawków tkanin [OBEJRZYJ REPORTAŻ]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Polka mówi

    Pani katechetka w de dzienniku do uczniów:
    „Modlitwa o głęboką wiarę w to, że Jezus-Syn Boży jest postacią historyczną.”
    Może warto cykl wykładów dla katechetów?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.