Nastolatek ukarany grzywną za baner z abortowanym dzieckiem. Sąd uznał, że to „nieprzyzwoity wizerunek”

fot. zycierodzina.pl
7

W czwartek odbędzie się rozprawa odwoławcza od wyroku Sądu Rejonowego w Wałczu, który 20 września br. skazał 19-letniego Damiana Krasowskiego na karę grzywny za to, że w miejscu publicznym trzymał „nieprzyzwoity wizerunek”, czyli baner przedstawiający płód dziecka po dokonaniu aborcji (na zdjęciu). Uzasadniając wyrok sąd stwierdził, że na banerze widać dużo krwi, a zwłoki płodu są powykręcane w nienaturalny sposób, co spowodowało zgorszenie przechodniów. Sędzia wymierzył skazanemu grzywnę w wysokości 500 zł, lecz odstąpił od opłat, ponieważ nastolatek nie pracuje i nie posiada środków finansowych.

Wniosek do sądu wpłynął od policji. – My jako policja musimy reagować na tego typu zgłoszenia. Była interwencja. Mieszkańcy byli zbulwersowani nie samą pikietą, a banerem z wizerunkiem martwego dziecka. Dla tych osób obraz był przerażający, dlatego to zgłosiły. Policjanci podjęli interwencję. Zebrany materiał został przesłany do sądu i to on zdecydował o sprawie – mówi Beata Budzyń, oficer prasowy Komendanta Policji w Wałczu

Damian Krasowski związany jest z fundacją pro-life Życie i Rodzina. Pikiety antyaborcyjne, w których wziął udział w sierpniu i wrześniu br., były elementem akcji zbierania podpisów pod projektem nowelizacji ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Autorzy projektu z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” chcą wykreślenia z niej przepisu zezwalającego na aborcję dziecka z powodów eugenicznych. Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że złoży podpis pod ustawą, jeśli zostanie ona uchwalona przez Sejm.

Źródło: koszalin.gosc.pl, radioszczecin.pl

 

SKLEP-WPRAWO.PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zdzisław mówi

  Film „Pasja” Gibsona podpada pod ten sam paragraf, idąc dalej, to teź każdy krucyfiks, zwłaszcza bez podpórki pod stopy odkupiciela. Podpórka wydłużała agonię skazańca, który mógł oddychać, bez podpórki dusił się w kilka minut. Agonia Jezusa trwała trzy godziny

 2. Anna mówi

  Kogo to wzrusza?! Strach to jest widziec jak cierpia zwierzeta mordowane w rzezni na potege!!!

  1. Abdul mówi

   Zabij się. Albo nie. Dokonaj na sobie „aborcji”. Kogo to wzruszy? Świat na tym tylko skorzysta. Bo z całą pewnością nie straci.

  2. test24 mówi

   Jeśli bardziej wzruszają cię zwierzęta od bestialskiego mordowania dzieci, to coś z tobą nie tak.

   1. Lamusso mówi

    Szkoda czasu na wypociny tej analfabetki.Już nie raz na tym forum dała przykład,że ma coś nie tak,ale z deklem, lub jak kto woli ma zrypaną kopułę.Skoro nie wzruszają jej takie zdjęcia to niech sama się idzie wyskrobać do pipkologa, a nas to też na pewno nie wzruszy.Pójdziemy sobie w tym czasie do knajpy na soczysty wołowy,średnio wysmażony stek i zapijemy go tam zimnym browarem.Wioskowa patologia w czystej postaci.
    PS.Co do tego strachu i mordowanych zwierząt na potęgę to bardzo mnie ciekawi,czy w swoim zasranym życiu jest również weganką.Skoro nią jest to oznacza,że bardziej obchodzą ją zwierzęta hodowane na ubój niż nienarodzone i mordowane dzieci.

 3. Ciemiorek mówi

  Strasznie delikatni ludzie w tym Wałczu! A z daleka tak nie wyglądają!

  1. Ada mówi

   Wypada też zwrócić uwagę. że przecież za „płód”, tj. wyciągniętego, wyrwanego
   z łona „matki” żywego dziecka we wcześniejszej fazie jego rozwoju NIE MA KARY, bo…tak można!
   Jest natomiast kara za………….”przerażający obraz” odzwierciedlający NAGĄ OKROPNĄ PRAWDĘ, niewidoczną zza parawanu!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.