Nareszcie! Sejm zdegradował komunistycznych generałów. Zobaczcie imienne wyniki głosowania

komunistyczni gen. Korczyński i Jaruzelski/fot. twitter
30

Sejm przyjął dziś ustawę degradacyjną pozbawiającą stopni wojskowych osoby i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu. Na mocy ustawy stopnie stracą mi.in. wszyscy członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. W głosowaniu brało udział 429 posłów: 264 było za, 159 przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Imienne wyniki głosowania (po kliknięciu w nazwę partii) znajdziecie TUTAJ.

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej sprzeciwiali się przyjęciu ustawy pod pretekstem, że jest ona krzywdząca dla zasiadającego we WRON Mirosława Hermaszewskiego. Argumentowali też, że pośmiertna degradacja jest niedopuszczalna, a komunistycznych oficerów „osądziła już historia”. Posłowie opozycji zagłuszali też wystąpienie szefa MON Mariusza Błaszczaka uzasadniającego konieczność przyjęcia ustawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Widać z tego ile żydobolszewii siedzi jeszcze w Sejmie.

  1. Bronisław mówi

   To, że Sejm głupotami się zajmuje wiadomo nie od dziś. A sprawy ważne są ignorowane. Na sam przykład ustawa antyterrorystyczna, głupia i bezmyślna, uchwalona przez PiS. Trzeba było rejestrować numery komórek, żeby Polacy poczuli się bezpiecznie. Przy okazji wiadomo, kto jakie ma poglądy…

  2. Kamil mówi

   Generał powinien być także ekshumowany i przeniesiony pod płot pod las na bezpański ugór. Tam gdzie psy sikają. Kto jest za niech zamacha ogonem!

 2. Przebiśnieg mówi

  Powiedzenia z okresu stanu wojennego ośmieszające WRON:
  Wrona Orła nie pokona!
  Wron – won za Don!
  To nic, że kraczą WRONy
  WRONa nas nie pokona!
  WRONa skona
  13-tego grudnia, roku pamiętnego wykluła się wrona z jaja czerwonego… – tekst piosenki
  Zdziwiły się OKON-ie że PRON-cie wyrosło WRON-ie!
  „WRONA SKONA” – „Dziennik Bałtycki” z dn. 12 lutego 1982 r. – początkowe litery każdego akapitu w felietonie o tematyce muzycznej układały słowa WRONA SkONA..
  Jeśli wejdziesz między WRONy, towarzyszu – bądź czerwony
  WRONa kracze, naród płacze
  Junta juje

  1. Piotr Bein mówi

   i co, skonała wrona? żydłactfo „kapitalistyczne” przejęło gładko waadzem po „czerwonym”

   dziś Polacy należą do najbardziej skundlonych, zniewolonych, okradzionych, zascypionych, odurnionych, udupionych w jewżopie – i tylko o to chodzi w pośrednich ustawkach

  2. JMP mówi

   Zgadzam się w pełni. Zidiocenie, skurwienie i zbydlęcenie polskiego społeczeństwa osiągnęło poziom niespotykany chyba nigdzie indziej na świecie. Dlaczego nie zdegradują Piłsudskiego? To w końcu on, nie Generał Jaruzelski, niemal doprowadził do utraty polskiej państwowości w 1920 roku, to on mordował Polaków w 1926-ym, to banda z jego nadania uciekała w 1939-ym przez Zaleszczyki zamiast bronićOjczyzny. Choć tak sie złozyło, że mieszkam za granicą, zawsze dotychczas podkreślałem z dumą, że moją Ojczyzną jest Polska. Od dzisiaj brzydzę się narodu, który poniewiera po śmierci ludzi, którzy walczyli o jego wolność i nie chcę z nim mieć nic wspólnego.

  3. Loser mówi

   Tja, Niewiadomski też pewnie strzelił do Narutowicza, bo Piłsudskiego nie cierpiał, i że akurat jego nie mogł spotkać…. Jeśli brzydzisz się narodu, z którego pochodzisz i do którego należysz, zaprzeczasz samemu sobie. I niech Bóg ma cië w swojej opiece.

  4. JMP mówi

   Gdy się coś pisze lub mówi zawsze dobrze się zastanowić czy to w ogóle ma jakiś sens. Chyba, że na to nie starcza już intelektu

  5. Ewa mówi

   Polacy nie zostali skundleni ,oni tacy byli sa i pozostana

  6. JMP mówi

   Śledząc historię Polski dochodzi się do wniosku, że ma Pani, niestety, całkowitą rację.
   Co prawda Ziemkiewicz w swojej książce „Polactwo” twierdzi, że to wszystko wina „komuny”, ale jeśli dobrze się zastanowić to to, co dzieje się obecnie, jest tylko kontynuacją przeważającej części historii naszego narodu.

  7. Loser mówi

   Do JPM-No właśnie synu, zamiast pisać farmazony, zamiast chwalić sie nieznajomością historii, przejdź się z kwiatami i złóż je przy pomniku swojego bohatera.

  8. Normalny mówi

   Pani Ewo . Nie wszyscy Polacy, a jeśli już to zdecydowana mniejszość – zaczadzona żydowską propagandą i żydowskimi wpływami w różnych czasach. Niech Pani weźmie pod uwagę Żołnierzy Niezłomnych, walecznych setki tysięcy różnych powstańców, miliony obrońców Polski przed różnymi wrogimi bestiami. Kto Pani natłukł takie brednie do łepetyny ?! A tak na marginesie. W którym kibucu Pani wtłoczono w umysł taką antypolską propagandę ?! Bo JMP glindzi jak żydokomunistyczny agent z czerwoną gwiazdą na czapce.

  9. JMP mówi

   Tzw. „żołnierze niezłomni” to jedni z najgorszych bandytów w historii Polski. Zamodowali ponad 100 000 ludzi, głównie Polaków, chłopów, nauczycieli, ludzi starających się odbudować polska gospodarkę, milicjantów itp. tylko po to, żeby przywrócić w Polsce zmurszały system tzw. „II RP”. Dla porównania AK i inne organizacje walki podziemnej wyeliminowały zaledwie nieco ponad 4000 Niemców i ludzi pozostających na ich usługach. Zgadzam się, że ustrój wprowadzony przez Związek Radziecki i realizowany na terenach Polski głównie przez również mordujące Polaków żydostwo to nie było to, na co Polacy mieli nadzieję w wolnym kraju, zresztą moja rodziną ucierpiała w tamtym czasie nieproporcjnalnie więcej, niż większość społeczeństwa, lecz jakby nie patrzeć na to co się w Polsce działo, głównie przez pierwszych 10 powojennych lat, nigdy w uprzedniej historii Polski nie został dokonany taki postęp w dziedzinie szkolnictwa, nauki, opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa publicznego itp.

 3. Piotr Bein mówi

  Kolejna żydłacka ustawka pod polactfo odwraca uwagę od spraw istotnych, podgrzewa bigos wojny jaruzelskiej. Nieboszczykom nie zaszkodzi, Polakom nie pomoże. Lemingi jak widać z komentów, prześcigać się będą w patry-jotycznym patry-jotyzmie.
  Gen. Hermaszewski musiał z rozkazu zasiąść do fotki, gra na znanym autorytecie dla podparcia autorytetów wątpliwych.
  Hermaszewski jest największą ofiarą tej żydłackiej ustawki. Polacy tracą propagandowo chwalebnego Polaka, znanego na arenie międzynarodowej. Dobry komentarz jakiś czas temu nakręcił Jack Caleib na temat.
  …………….
  Adminie, więcej myślcie bez rozpędu ideologicznego.
  Ponadto, brak stempla czasu na komentach.

  1. JMP mówi

   O jakiej ideologii Pan mowi? To po prostu kurestwo i nic wiecej. Amen.

 4. Robert mówi

  Polska elita wojskowa,generalicja warta noszenia imienia spadkobierców polskich hetmańskich wodzów skończyła się wraz z 2 RP.Dzisiaj służą tym samym,tylko zainstalowanym po tej bogatszej stronie,dzięki Jaruzelskiemu właśnie.To on dzisiejszą generalicję wprowadził na salony Rockefellera dziwki lucyfera i robią za dawnych murzyńskich niewolników,a naszą armię władca marionetek trzyma na półce po czarnych z napisem ,mięso armatnie

  1. JMP mówi

   Swą wartość polska generalicja II Rzeczypospolitej pokazała we wrześniu 1939. Nie wiem, czy jest za czym tęsknić. To oni, nie Generał Jaruzelski, powinni być hurtem zdegradowani za kompletny brak charakteru, megalomanię, tchórzostwo i głupotę.

  2. Krawiec mówi

   JPM ty nieuku, ty podstawówkę skończyłeś? To że mózg masz zatruty lekturą nieodpowiednich książek, to pewne. Ale zamiast obrażać uczciwych ludzi, którym kiedyś zależało na dobru Polski, zrób coś dla ludzkości i pieprznij się młotkiem w czoło. Może ci przejdzie…

 5. michu mówi

  Ciekawe ilu z nich jest żyjących?

 6. Spostrzegawczy mówi

  DO JMP . Czy Pan oszalał ? Broni Pan zdrajcę Polski i Polaków – to najdelikatniejsze określenie jakiego mogę użyć o tej żydokomunistycznej kreaturze – Jaruzelskim. Niech Pan poczyta sobie książki wielkiego znawcy tematu, znakomitego historyka Henryka Pająka, który stawia tezę, że Wojciech Jaruzelski to Żyd, który przywłaszczył sobie dokumenty i dane osobowe po rodzinie Jaruzelskich, po ich zamordowaniu przez żydowskich katów dla uwiarygodnienia swej rzekomej polskości. Poza tym był to prymitywny, ślepy sługus Kremla. Zadyma związana z 1968 rokiem wiązała się m.in. bezpośrednio z wojną na Bliskim Wschodzie kiedy to USA opowiedziało się tradycyjnie za Izraelem, a ZSRR za krajami arabskimi i stąd te nagonki na Żydów także w Polsce, które miały także drugie dno – uczyniły jak zwykle dobrze, ale w pierwszej kolejności komuchom, także tym żydowskim ale i Żydom, w dużej części bandytom, katom Polaków, którzy w przeciwieństwie do całej ludności Polski , będącej za żelazną bramą, strzeżoną ciągle bez bandziorów żydokomunistycznych, mogli spakować całe swoje mienie i bezkarnie udać się tam, gdzie im się to żywnie podoba, zamiast trafić na krzesła elektryczne lub co najmniej za kraty. A cały rok 1968 to tylko walka na górze – w rodzinie, między Żydami a żydokomunistami kosztem Polaków i Polski. A może Pan jest jednym z tych opuszczających Polskę w 1968 roku lub z drugiej grupy tej żydokumunistycznej familii i dlatego Pan broni zdrajcę – Wojciecha Jaruzelskiego. Przypomnijmy, że ten zdrajca gotów był zgodzić się „bez mydła” na całkowite zniszczenie Polski i wytracenie Polaków w wyniku konfliktu nuklearnego ( vide misja Kuklińskiego ). Radzę sięgnąć do książek Henryka Pająka, gdzie te walki frakcyjne wśród wrogich Polakom wszystkich partii żydokomunistycznych zostały dokładnie opisane, a Wojciech Jaruzelski przedstawiony jest jednoznacznie jako jeden z wielu antypolskich zdrajców. To w żadnym wypadku nie jest usprawiedliwieniem całej dalszej szabrowniczej, antypolskiej działalności całej żydokomunistycznej bandy okrągłostołowej, bo to tylko kontynuacja tej całej zorganizowanej i zaplanowanej antypolskiej dywersji.

  1. Spostrzegawczy mówi

   Poza tym Wojciech Jaruzelski to morderca, to kat Polaków. Z jego rozkazów zginęły setki, jeśli nie tysiące Polaków. To on stoi za aktem największej hańby – wypowiedział stan wojenny narodowi Polskiemu. Tytuł szeregowca to i tak za dużo dla niego. Pośmiertnie powinien być jak cała żydokomuna pozbawiony wszelkich praw obywatelskich.

  2. Constancja mówi

   Zgadzam sie z spostrzegawczym. A taki zyjacy jeszcze w luksusie Urban? Zaplaci za swoje, a ma za co. Nie, a przynajmniej nie w tym zyciu.

  3. JMP mówi

   Jakie setki, jakie tysiące? Proszę o dowody! To Jaruzelski karmił te świnię Wałesę, który w czasie internowania żarł aż mu przybyło 16 kilogramów i wypił morze gorzały. Wszyscy internowani mieli zapewnione co najmniej przyzwoite warunki pobytu. Jaruzelski nie więził ludzi w Berezie Kartuskiej i nie poniżał ich tam (vide premier Witos, prawdziwy polski patriotą). To robił wasz wielki bohater Ziuk, który przedtem w najbardziej gorącym momencie Bitwy Warszawskiej 1920 roku uciekł z pola bitwy do którejś tam z rzędu kochanicy aż w końcu po wszystkich zbrodniach przeciw narodowi polskiemu jakie popełnił zdechł na syfilis tak, jak na to zresztą zasługiwał.

  4. Spostrzegawczy mówi

   Nie jestem fanem zdrajcy i oszusta Wałęsy ( obiecał każdemu po 10 milionów złotych, obiecał puścić komunistów w skarpetkach, zdradził Polaków przy Okrągłym Stole) ani masona 33 stopnia i łajdaka Piłsudskiego vel Selman , który zgodnie z wersją przytoczoną także przez Henryka Pająka wydał rozkaz osobisty lub pośredni ( tego nie pamiętam ) ostrzelania wiernych wychodzących z kościoła przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie (ofiary śmiertelne )po Mszy Świętej ale także nie jestem fanem zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego. Są oni wszyscy warci siebie.

 7. rychu mówi

  Zydoubeki wypier—c na neon albo do kostnicy i nie zasmiecac prawicowych portali

 8. Bronisław mówi

  Ciekawe czy drugiego kardynał Dziwisz też pochowa na Wawelu. Za niewątpliwe zasługi dla Kościoła, takie jak niedziela wolnym dniem od pracy… Od marca wszystkie Katoliczki wieszają dwa kalendarzyki na ścianie. Jeden, wiafomo, kiedy się kochać, a drugi w którą niedzielę można zrobić zakupy. (Oj szalała, szalała…oj, rybeczka za wodą…)

  1. Zbulwersowany mówi

   A Żydzi i Zydowki po ile kalendarzy mają na ścianach?

 9. gojek mówi

  Zgodzę się z Cejrowskim, że wszystkim oficerom (czerwonym) powinno się zabrać emerytury. Niech po nie jadą do pracodawcy, czyli do Moskwy… ewentualnie od Jerozolimy 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.