Największa akcja w historii CBA w związku z wyłudzaniem kredytów z SK Banku w Wołominie. Zatrzymano 74 osoby

fot. twitter
2

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach prowadzi powierzone śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, w sprawie nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, prowadzenia ksiąg rachunkowych ww. banku wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP.

Największym wątkiem śledztwa objęte są okoliczności związane z udzielaniem przez Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) kilku dziesiątek kredytów dla powiązanych ze sobą podmiotów gospodarczych z branży deweloperskiej . Kredyty nie zostały spłacone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wśród zatrzymanych w akcji CBA 74 osób są byli członkowie zarządu  i pracownicy SK Banku oraz biznesmeni i przedstawiciele firm z branży deweloperskiej. Do zatrzymań doszło m.in. w Warszawie, Wołominie, Ząbkach, Radzyminie, Pruszkowie, Zielonce, Tłuszczu, Legionowie, Nasielsku, Kobyłce, Markach, Legionowie, Raszynie, Piasecznie i w woj. podkarpackim i lubelskim.

Działalność przestępcza tej zatrzymanej dziś grupy doprowadziła do wyrządzenia w majątku Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) szkody wielkiej wartości. Na dziś zatrzymanym przez CBA  pracownikom banku, szefom powiązanych ze sobą spółek zarzuca się działanie na szkodę Banku na kwotę ponad 1 miliard 638 milionów złotych. Zatrzymanym przez CBA zostanie postawionych w prokuraturze ponad 1000 zarzutów.

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczana jest dokumentacja, która może zostać w późniejszym czasie wykorzystana w prowadzonym postępowaniu karnym. Celem przeszukań jest także zabezpieczenia składników majątkowych ich na poczt przyszłych kar i grzywien lub mogących być wykorzystane jako zwrot mienia utraconego przez Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie.

PS. Pamiętajmy, że Grzegorz Schetyna obiecał zlikwidować CBA, jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory. Program PO to zielone światło dla przestępców!

Źródło: cba.gov.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Spostrzegawczy mówi

    Prawo powinno być tak skonstruowane, że jeśli złodzieje oszukali skarb państwa, czyli wszystkich Polaków na 1 miliard złotych, to w zębach muszą przynieść np. 2 miliardy złotych, a w każdym razie więcej, a nie mniej niż ukradli. Inaczej jest to zabawa w ciuciubabkę – dla gawiedzi. A co z miliardami, które nadal wyciekają z podatków ?! A co z opodatkowaniem hiper i super – rekinów ?! Dlaczego hiper i super-rekiny nie płacą tyle, ile powinni ?!

  2. Waldemar mówi

    Nareszcie szef CBA p. Bejda działa. Brawo dla CBA i jego funkcjonariuszy. Wszystkich złodziei do paki.
    Dość okradania Polski i obywateli tego kraju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.