Najnowszy sondaż! Umacnia się dwupartyjny “układ amerykański”

Andrzej Duda i Donald Tusk / Fot. Twitter
3

Z najnowszego sondażu, który dla Faktu przeprowadził IBRIS wynika, że dziś wybory do Europarlamentu wygrałaby Zjednoczona Prawica – 39 procent poparcia. Tuż za nimi uplasowałaby się Koalicja Europejska – 36,5%. Przeliczając to na mandaty, oba sojusze dzieli różnica zaledwie dwóch mandatów. Zaś między ZP i KE a pozostałymi dzieli dosłownie przepaść. Na 6,1 procenta głosów może liczyć partia homoseksualisty Roberta Biedronia – Wiosna i niemalże na tyle samo (6 proc.) może liczyć zrzeszenie Pawła Kukiza.

Według sondażu, który jak wiemy w pełni miarodajny nie jest, do Europarlamentu nie dostałaby się Konfederacja (Korwin-Braun-Liroy-Ruch Narodowy) – 3,9 procenta. Na 2 procenty poparcia może liczyć Lewica Razem oraz partia Roberta Gwiazdowskiego, Fair Play. Niemal 5 procent ankietowanych jeszcze nie wie na kogo odda głos. Badanie zostało przeprowadzone metodą telefoniczną na próbie 1100 dorosłych respondentów w całym kraju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma żadnych wątpliwości, że w Polsce umacnia się tzw. partyjny układ amerykański, gdzie najistotniejszy głos w polityce mają dwa ugrupowania: republikanie i demokraci. Odpowiednikami w Polsce jest oczywiście Zjednoczona Prawica i Koalicja Europejska. W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak dzisiaj w Polsce, cokolwiek do powiedzenia ma jeszcze Partia Zielonych, tak jak u nas zaczyna dochodzić do głosu, lansowana przez media głównego nurtu heterofobiczna Partia Wiosna. W układzie amerykańskim nie ma miejsca na ugrupowania prawdziwie konserwatywne, takie jak Konfederacja w Polsce, dlatego ci, w myśl umacniania dwupartyjnego układu są kompletnie pomijani w debacie publicznej prowadzonej np. przez TVP. W Polsce ma postać amerykańska kolonia. Zaznaczamy: To nie jest ruska propaganda, ale wnioski wynikające z roztropnej obserwacji polskiej polityki. Taki układ jest bardzo niebezpieczny, ponieważ monopol na polską politykę zdobywają w ten sposób dwa ugrupowania, co prawda publicznie zwalczające się, ale za kulisami dobijające interesy.

Źródło informacji: Fakt

Globkurier [CPS] PL

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Trzęsizadki czy garnkoskroby? PiS i roszczenia żydowskie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Te wszystkie badania opini mają jedynie na celu uwiarygadnianie oszustwa wyborczego. Nikt niczego nie bada.

  1. PiotrR mówi

   Dokladnie. Sondaze kreuja rzeczywistosc wyzwalajac odruch stadny i przekonanie rzekmo zmarnowanego glosu. Nie wiem po co to przytaczac. Apeluje wiec do wszystkich ktorzy nie chca byc kolonia Izraela aby wzieli d..e w troki i zaczeli aktywnie dzialac, drukowac ulotki, zbierac podpisy na Konfederacje, gdyby kazdy z tutaj komentujacych i czytajacych pobral z internetu jakas ulotke Konfederacji i wydrukowal chocby z 10 sztuk i wrzucic sasiadom do skrzynki na listy to juz troche wiecej ludzi dowiedzilaoby sie o Konfederacji.

 2. Henryk mówi

  Ja kupiłem papier toaletowy, tylko dokładnie już nie pamiętam czy w Oszołomie czy Birdronce, do ubikacji z odciśniętą na nim gwiazdą davida. Ciekawe… Ale z przyjemnością wycierałem tyłek myśląc o żydo-chazarskich katach Polski. 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.