Najnowsze badanie potwierdza zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia u zaszczepionych na Covid-19

fot. pixabay
7

W sobotę (5.11.2022) portal Interia opublikował artykuł pt. „Ryzyko chorób serca po szczepieniu na COVID-19. Nowe badania”. W artykule przedstawiono wyniki badania opublikowanego 25 września 2022 roku na łamach „American Journal of Preventive Medicine”. Wyniki te są jednoznaczne: osoby zaszczepione na Covid-19 są bardziej narażone na zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia niż osoby niezaszczepione. Co więcej, druga dawka znacząco zwiększa to ryzyko.

– W porównaniu do osób nieszczepionych ryzyko wystąpienia któregoś z zaburzeń wzrastało o 33 proc. po pierwszej dawce i było prawie trzykrotnie wyższe po drugiej dawce, w porównaniu do braku szczepienia. Wzrost ryzyka szczególnie dotyczył zapalenia mięśnia sercowego – czytamy w artykule Interii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Co takiego się stało, że informacja o zagrożeniu poważnymi chorobami serca po szczepieniu na Covid-19 została opublikowana przez mainstreamowy portal? Stało się to, że tej informacji nie da się już ignorować lub przypisywać foliarzom. Zbyt wielu zaszczepionych doznało zapalenie mięśnia sercowego lub osierdzia po przyjęciu preparatu, który miał być „bezpieczny i dokładnie przebadany”, żeby nadal udawać, iż nic się nie dzieje. Jednak informacja jest podawana w taki sposób, żeby potencjalne ofiary tego eksperymentu nie wpadły w panikę, a narracja o zbawiennej szczepionce nie została wywrócona do góry nogami.

– Jak wyjaśniają badacze, zapalenie mięśnia sercowego może się objawiać bólem w klatce piersiowej, gorączką, zastoinową niewydolnością serca lub arytmią. Może prowadzić do śmierci. Zapalenie osierdzia zwykle powoduje silny ból w klatce piersiowej – za mostkiem. (…) Mimo nowych informacji badacze większości osób zalecają szczepienia – czytamy w artykule Interii.

Portal cytuje też uspokajające wypowiedzi chińskich badaczy, którzy przeprowadzili badanie. – Szczepienia to jeden z najważniejszych sposobów, jakimi dysponujemy, na walkę z Covid-19. Wprowadzić można różne strategie z różnymi dawkami i typami szczepień, tak aby najlepiej pasowały do danej populacji – mówi cytowana przez Interię dr Linya Feng z chińskiego Anhui Medical University.

A zatem szczepcie się, chociaż ryzykujecie zapaleniem mięśnia sercowego lub osierdzia. Szczepcie się, chociaż ryzyko rośnie wraz z kolejną dawką. Szczepcie się, chociaż po szczepieniu i tak zarażacie się, chorujecie i umieracie na Covid-19. Szczepcie się, bo ci, których szczepionka wpędziła do grobu, to nadal dowód, że korzyści przewyższają ryzyko. Co prawda, umarli na skutek przyjęcia eksperymentalnego preparatu, ale nie umarli na Covid-19, więc można uznać to za sukces walki z pandemią, prawda?

Źródło informacji i cytatów: Interia.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sukces! William Shakespeare zmarł na udar

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Znam takich co nadal szczepią się, wierząc w ten cudowny lek na wszystko. W życiu nie ma nic za darmo więc Interii ktoś musiał zapłacić za te odkrywcze 'rewelacje’ ,nie inaczej. Czasem tylko ryba nie bierze. Reszta jest przekupna. Pieniądz rządzi światem jak się kiedyś mówiło. Cały czas to działa.

 2. MedBuf mówi

  Pisze Pani, że „w artykule przedstawiono wyniki badania opublikowanego 25 września 2022 roku na łamach „American Journal of Preventive Medicine”. Wyniki te są jednoznaczne: osoby zaszczepione na Covid-19 są bardziej narażone na zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia niż osoby niezaszczepione. Co więcej, druga dawka znacząco zwiększa to ryzyko.”

  Jest to nieprawda – w artykule w AJPM piszą, że osoby, które przyjęły drugą dawkę, są bardziej narażone niż te, które przyjęły [tylko] pierwszą, a nie, że druga dawka zwiększa to ryzyko. Autorzy artykułu twierdzą zatem, że istnieje KORELACJA, nie twierdzą zaś, że występuje związek przyczynowo skutkowy.

 3. Shadow mówi

  @ MedBuf- czy ty w ogóle myślisz logicznie cudaku? Twój wpis to bełkot. Ciesz się ze swojej durnej teorii. Wśród moich znajomych, jeden zawał i śmierć, bez wcześniejszych oznak choroby, drugi galopujący rak i zgon po miesiącu, bez wcześniejszych oznak choroby i regularnych badaniach. Teraz autoimmunologiczne zapalenie stawów u mojej siostrzenicy. Opuchlizna i potężny ból stawów. Życzę powodzenia. Ale durne szczepany wolą się wkur…ć na tych, którzy się nie szczepili i przestrzegali przed szczepieniami, niż skierować gniew na tych, którym się dali omotać.

  /

 4. Ayax mówi

  Jak to w przyrodzie. Słabsze osobniki muszą wyginąć a w przypadku obdarzonych rozumem po prostu głupsze. Na odwieczne prawa natury nic się nie poradzi. Tak było , jest i będzie.

 5. Jas mówi

  Med bredzisz jak obrzezany z mozgu faktem jest ze ofiary genetycznego eksperymentu eugenicznego czesciej choruja na doleglosci kardiologiczne i nie zachodzi tu zadna korelacja tylko jest wstrzykniecie trucizny i chorona czyli zachodzi przyczyna i skutek to tak jak byk bys twierdzil ze szybka jazda autem nie ma wplywu na wypadki

 6. cccpsucks mówi

  @medcuf – rzeczywiście nie ma żadnego związku szczepienie/jego brak/ ze zwiększającą się ilością przypadków chorób serca, na bank… jakim trzeba być naiwniakiem aby nadal wierzyć w tą retorykę? chcesz, to się 'szczep’ tym eksperymentem. spróbuj mnie do czegoś zmusić postąpię jak z nazistą. neonazistą covidianem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.