Nagroda za antypolonizm. Gersdorf pierze brudy na cudzym podwórku

Fot. Rafał Guz/ PAP
3

Profesor Małgorzata Gersdorf, pani Prezes Sądu Najwyższego znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi. Tym razem otrzymała za nie nagrodę od naszych zachodnich sąsiadów.

Otrzymanym przezeń wyróżnieniem jest Międzynarodowa Nagroda Demokracji Bonn 2019. Za powód uhonorowania podano z kolei „zaangażowanie na rzecz niezależnego wymiaru sprawiedliwości, zdecydowane opowiedzenie się za rozdziałem władzy oraz przeciwstawienie się zamiarom polskiej władzy wykonawczej wywierania politycznego wpływu na wymiar sprawiedliwości, a także za obronę demokracji i państwa prawa w Polsce”.

Pani Gersdorf nie mogła przegapić okazji, aby obsmarować nieco Polskę.

– Dziś przychodzi mi przyjąć od Państwa nagrodę, którą odbieram nie tyle w swoim imieniu, ale w imieniu polskiego społeczeństwa oraz wszystkich sędziów w Polsce, którzy mimo mowy nienawiści, ograniczania ich praw, niekonstytucyjnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, w tym w zakresie dotyczącym ich odpowiedzialności dyscyplinarnej, niestrudzenie stoją nad straży rządów prawa, praworządności i ochrony praw człowieka. – zaczęła przemówienie.

Następnie, przyszedł czas na porównanie rządów PIS-u do partii NSDAP.

– Można odnieść wrażenie, że przez ostatnie cztery lata doświadczyliśmy życia w ustroju, który można określić jako autorytaryzm wyborczy – za fasadą wolnych wyborów kryje się forma rządów prawem, a nie rządów prawa. – Orzekła bezstronnie.

Najwyraźniej dożyliśmy smutnych czasów, w których bycie donosicielem i psem na posyłki obcej władzy uznaje się za zaszczyt.

Źródło: nczas

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Owczarek niemiecki wyrabia odruch warunkowy na fundamencie bezwarunkowego u każdego pieska,pieseczka do ostatecznej odbudowy całkowitej dominacji W Europie we wspólnym kojcu zwanym czwartą rzeszą.Etap pierwszy
    1.Połączenie bodźca obojetnego np.dzwonek dzwonka bydlęcego z Bodzcem bezwarunkowym(czarna walizka z delicjami)… reakcja pieska…wydzielanie śliny.Etap Pierwszy powtarzany przez owczarka niemieckiego wielokrotnie..Etap Drugi,2.Bodziec obojętny ,czyli dzwonek dzwonka bydlęcego bez bezwarunkowego(czarnej walizki) samodzielnie wywołuje efekt ślinotoku.Wyrobiony odruch warunkowy przybliża owczarka do całkowitej kontroli piesków w Europie

  2. rins mówi

    Na pewno nie w moim imieniu, nie podpisuje się pod nagroda otrzymana od potomków niemieckich nazistowskich Niemiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.