Nagonka na policjanta za mieczyk Chrobrego. Podpisz petycję w jego obronie

policjant z mieczykiem Chrobrego kegitymujacy osoby blokujace Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej/ fot. Twitter
11

W czwartek (15.08.2019) w 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej ulicami Warszawy przeszedł V Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej organizowany przez narodowców. Nie doszło do żadnych incydentów, ale trasa marszu została zmieniona ze względu na blokadę zorganizowaną przez Obywateli RP i Warszawski Strajk Kobiet. Blokujący zostali wyniesieni przez policję i spisani. Jeden z policjantów miał przypięty mieczyk Chrobrego. Natychmiast rozpoczęła się akcja zaszczuwania policjanta, w którą włączyła się „Gazeta Wyborcza” i Krzysztof Król, były poseł KPN, doradca społeczny prezydenta Bronisława Komorowskiego, członek Komitetu Obrony Demokracji.

– Jak szybko Twitter ustali nazwisko policjanta-neofaszysty, który z mieczykiem ONR spisywał uczestników manifestacji antyfaszystowskiej? Prośba o RT – napisał Król na Twitterze. Stwierdził też, że „ten pan powinien od jutra przestać być policjantem. W służbach państwowych nie ma miejsca dla neofaszystów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W obronie zaszczuwanego policjanta powstała petycja on-line skierowana do Komendanta Stołecznego i Komendanta Rejonowego Policji.

My, Polacy, świętujący rocznicę wielkiego zwycięstwa naszych żołnierzy nad siłami bolszewickiej nawały, z zaniepokojeniem przyjęliśmy ostatnie doniesienia na temat zapowiadanych przez Komendę Wojewódzką Policji „czynności wyjaśniających” w sprawie funkcjonariusza, który dokonywał tego dnia czynności z narodowym symbolem przypiętym do kamizelki – piszą autorzy petycji.

Choć Mieczyk Chrobrego, o którym mowa, nie jest jednym z przedmiotów umundurowania, należy przypomnieć, że symbol ten w żaden sposób nie koliduje z wartościami, które przyświecać winny Policji i na straży których zobowiązani są stać jej przedstawiciele. Wizerunek Szczerbca, nawiązującego do początków polskiej państwowości, oplecionego wstęgą w polskich barwach narodowych, jest symbolem niezwykle ważnym dla Narodu polskiego, któremu każdy policjant ślubuje wierną służbę zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o Policji (Ustawa o Policji z dn. 6 kwietnia 1990 roku, Dz. U. z 2019 r. poz. 161, 125, 1091)*. Użycie tego symbolu przez funkcjonariusza polskiej Policji jest wyrazem patriotycznych, narodowych wartości wyznawanych przez człowieka, który zobowiązał się „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Co więcej, uznajemy ten gest za wyraz szacunku do służby i nawiązanie do historii Narodowych Sił Zbrojnych, które w okresie okupacji używały tego właśnie symbolu – czytamy w petycji.

Wzywamy zatem przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji do nieulegania presji lewicowych aktywistów. Broniąc porządku prawnego, Polska Policja nie może dopuścić, aby stawiano znak równości między umiłowaniem Ojczyzny a wypaczeniami ideologii totalitarnych. Jednocześnie zapewniamy o naszym poparciu dla gestu funkcjonariusza, a na ręce Panów pragniemy złożyć wyrazy dumy z jego patriotycznej postawy. Dziękujemy polskiemu patriocie za świadectwo i głęboko wierzymy, że wspomniane “czynności wyjaśniające” doprowadzą do nagrodzenia wierności patriotycznym wartościom i zachęcą pozostałych funkcjonariuszy Policji do naśladowania tej wzorowej postawy – apelują autorzy petycji. LINK DO PETYCJI TUTAJ.

Źródło informacji: Twitter, podpiszapel.pl

Zobacz też:

Agentka SB buduje społeczeństwo obywatelskie. Wspiera ją warszawski ratusz!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A ja powiem panu komendantowi tylko jedno. Patrz pan z której strony wiatr wieje. Dziś banda oszołomionych bezkarnością śmieci, wrzeszczy i stawia warunki, pluje i wyzywa od „faszystów” każdego, komu ojczyzna miła i spazmów dostaje na widok patriotycznego symbolu jutro zaczną robić to samo na widok orzełka na policyjnym mundurze!
  Gdzie my do licha żyjemy?

 2. Robert mówi

  Jakby chłop miał przypięte dwa nagie miecze,byłby zapewne najbardziej kochanym Policjantem w… neokomunistycznym świecie ,w którym z pominięciem komendanta głównego, bedzie otrzymywał polecenia służbowe wprost do nieswojej głowy,przez inteligenta sztucznego,pochodzenia eskimoskiego

 3. Ryszard mówi

  Przecież ten Krzysztof Knur kiedyś nie będzie posłem. I jak wtedy wyjdzie, lub wyjedzie na ulicę?

 4. Arek mówi

  Ten Król jest najlepszym dowodem, że w czssach PRL tzw. opozycja (KOR, KPN, Solidarność) była bandą składającą się z SB-eckich przywódców i kupy naiwnych frajerów.

 5. Janusz I mówi

  Uważam, że policjant powinien realizować politykę państwa. Jezeli nasze państwo gnębi patriotów-narodowców, to jeśli mu się to nie podoba, powinien się zwolnić.

  1. andzia mówi

   Policjant jest stróżem prawa a nie polityków. Powinien ścigać przestępców a nie „realizować politykę państwa”

  2. marju73 mówi

   Mylisz się. To my, Polacy opłacamy policjanta i jego przełożonych też.To są tylko wynajęci robole, chwilowo tylko kontrolowani przez rozbójniczą wspólnotę eskimoską.

 6. W K mówi

  Przynajmniej społeczeństwo widzi, że nie wszyscy policjanci kochają inaczej. Wizerunkowo policja zyskała.

 7. mm. mówi

  1. nazistowsko-faszystowskie tęczowe gęby zamknąć! odwalcie się neofaszysci tęczowo-konstytutkowi, opłacani przez oszusta, wywrotowca Sorosa i jemu podobnych chazaro-lewako-libertynów, od Polaków! 3. Nie podoba się w Polsce? to wynocha stąd! 4. koniec hołoto z TENkraju! Wynocha lewako-libertyńska neonazistowska hołoto bez honoru, bez morale, BEZ OJCZYZNY, PASOŻYTNICZA MAFIO INTERESOWNA W KTORYMS JUŻ POKOLENIU NISZCZĄCA POLSKĘ I POLAKÓW!

 8. Labrador mówi

  Każdy powinien być tą samą osobą na służbie i prywatnie. Nie mogę słuchać bałwana policjanta, z którym miałem ostatnio do czynienia, który mówi, że personalnie do mnie nic nie ma, ale nie pozwoli obrażać funkcjonariusza. Kiedyś musiało być ich dwóch , a teraz tak ich wyszkolili, że ich dwóch jest w jednym. Ten zaś Policjant jest wyjątkiem, odważny, ma prawo wyrażać swoją postawę patriotyczną. Liczę na to, że odmówi wykonania rozkazu jeśli każą mu katować własną matkę i ojczyznę.

 9. Labrador mówi

  Ja mam odmienne zdanie od legalistów wyznających regułę „Twarde prawo lecz prawo”. Twarde może się też kojarzyć z „durne”. Durnego prawa się nie wykonuje. Debilnych rozkazów się nie wykonuje. Koniec , kropka! Skoro obojętność jest grzechem, to tym bardziej czynne pałowanie niewinnego człowieka. Oczywiście dla lewaków, narodowcy i wszyscy po prawicy to faszyści. Tymczasem jest właśnie odwrotnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.