Nagi protest na Mierzei Wiślanej: „Rób miłość, nie kanał” [WIDEO]

protest na Mierzei Wiślanej/ fot. Twitter Kuba Kaługa
6

W piątek (14.02.2020) aktywiści ruchu „Obozy dla Mierzei” urządzili walentynkowy protest przeciw przekopaniu Mierzei Wiślanej. Przed świtem weszli na plac budowy, rozłożyli łózko, rozebrali się do naga, a potem położyli się pod kołdrą i wygłosili manifest do kamery.


Chcemy przeciwstawić czułość sile. Naszym hasłem jest “Miłość i Mierzeja bez przerwy”. Chcemy pokazać, że czułość może być tym, co powinno nas prowadzić przez życie – zadeklarowali protestujący. Oświadczyli, że rząd stosuje rozwiązania siłowe i przekopuje Mierzeję wbrew woli mieszkańców. Wskazywali, że niszczona jest przyroda, a środki finansowe wydane na budowę kanału powinny posłużyć do innych celów.

Nawiązujemy do akcji Johna Lennona i Yoko Ono, którzy w 1969 przez tydzień leżeli w łóżku dla pokoju. Teraz my leżymy dla natury, a przede wszystkim dla Mierzei Wiślanej – wyjaśnili protestujący. Po kilku godzinach pojawili się funkcjonariusze policji, spisali uczestników protestu i poprosili ich o opuszczenie terenu budowy. Nikt nie został zatrzymany.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Prezydenci miast chcą bezpośredniego dostępu do funduszy UE. Wystosowali apel do Komisji Europejskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kris mówi

  Oślica Balaama na widok tak głupawych p oślic ze zgrozy zaryczałaby rzewnymi łzami

 2. Ziutek mówi

  niedawno oglądałem program w niemieckiej tv, niestety nie od początku wiec nie pamietam tytułu, a był on królowej polskich rzek i jej przyrodzie. I jeśli sie nie mylę to właśnie ta parka tam gardłowała o nieprzekopywaniu mierzei. + jakiś chudy facecik z odstającymi zębami. Żałuje ze bardziej nie zwróciłem na to uwagi… 🙁

 3. AK* mówi

  A z jakiej Farszawki ci ”mieszkańcy” tam dojechali?

 4. George mówi

  Ale krówsko wzięli za twarz akcji antyprzekopowej. A swoją drogą hasło “rób miłość, nie kanał”, można by nieco zmodyfikować i nadać mu uniwersalny charakter na “rób miłość w kanale”, Wtedy nawet pedały byłyby zadowolone, bo oni przecież robią miłość w kanale, tyle że odbytniczym, podczas gdy damy w kanałach rodnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern