Nagi protest na Mierzei Wiślanej: „Rób miłość, nie kanał” [WIDEO]

protest na Mierzei Wiślanej/ fot. Twitter Kuba Kaługa
6

W piątek (14.02.2020) aktywiści ruchu „Obozy dla Mierzei” urządzili walentynkowy protest przeciw przekopaniu Mierzei Wiślanej. Przed świtem weszli na plac budowy, rozłożyli łózko, rozebrali się do naga, a potem położyli się pod kołdrą i wygłosili manifest do kamery.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Chcemy przeciwstawić czułość sile. Naszym hasłem jest „Miłość i Mierzeja bez przerwy”. Chcemy pokazać, że czułość może być tym, co powinno nas prowadzić przez życie – zadeklarowali protestujący. Oświadczyli, że rząd stosuje rozwiązania siłowe i przekopuje Mierzeję wbrew woli mieszkańców. Wskazywali, że niszczona jest przyroda, a środki finansowe wydane na budowę kanału powinny posłużyć do innych celów.

Nawiązujemy do akcji Johna Lennona i Yoko Ono, którzy w 1969 przez tydzień leżeli w łóżku dla pokoju. Teraz my leżymy dla natury, a przede wszystkim dla Mierzei Wiślanej – wyjaśnili protestujący. Po kilku godzinach pojawili się funkcjonariusze policji, spisali uczestników protestu i poprosili ich o opuszczenie terenu budowy. Nikt nie został zatrzymany.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Prezydenci miast chcą bezpośredniego dostępu do funduszy UE. Wystosowali apel do Komisji Europejskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kris mówi

  Oślica Balaama na widok tak głupawych p oślic ze zgrozy zaryczałaby rzewnymi łzami

 2. Ziutek mówi

  niedawno oglądałem program w niemieckiej tv, niestety nie od początku wiec nie pamietam tytułu, a był on królowej polskich rzek i jej przyrodzie. I jeśli sie nie mylę to właśnie ta parka tam gardłowała o nieprzekopywaniu mierzei. + jakiś chudy facecik z odstającymi zębami. Żałuje ze bardziej nie zwróciłem na to uwagi… 🙁

 3. AK* mówi

  A z jakiej Farszawki ci ”mieszkańcy” tam dojechali?

 4. George mówi

  Ale krówsko wzięli za twarz akcji antyprzekopowej. A swoją drogą hasło „rób miłość, nie kanał”, można by nieco zmodyfikować i nadać mu uniwersalny charakter na „rób miłość w kanale”, Wtedy nawet pedały byłyby zadowolone, bo oni przecież robią miłość w kanale, tyle że odbytniczym, podczas gdy damy w kanałach rodnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.