Nadzwyczajna kasta w akcji: prawie 500 tys. zł grzywny za tweet o Dorocie Wellman

fot. twitter
6

Znany pisarz Jacek Piekara, autor serii opowiadań o Mordimerze Madderdinie, poinformował dziś na twitterze o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który skazał go na prawie 500 tys. zł grzywny za tweet o Dorocie Wellman (wykupienie skierowanych do niej przeprosin w „Gazecie Wyborczej” za 435 tys. zł, wpłacenie 25 tys. zł na jedną z fundacji oraz pokrycie 6 tys. zł kosztów procesu). Tweet zamieszczony przez Piekarę w październiku 2016 r. brzmiał: „Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie. Do zapłodnienia potrzebny jest seks. Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!”. Piekara informuje też, że nie został powiadomiony o procesie, a o wyroku dowiedział się od komornika. W przeciwieństwie do sądu, który wysłał powiadomienie pod niewłaściwy adres, komornik ustalił adres zamieszkania Piekary w… 1 dzień!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piekara zapowiada, że nie podda się i – jeśli zajdzie taka potrzeba – sprawa trafi do Trybunału w Strasburgu. „Który jak to zobaczy, to wpadnie pod stół ze śmiechu” – komentuje pisarz.

Dlaczego nadzwyczajna kasta przywaliła Jackowi Piekarze tak gigantyczną grzywnę za wpis o Dorocie Wellman? Nie czarujmy się, tak naprawdę nie chodzi o żadne naruszenie dóbr osobistych, zniesławienie lub znieważenie. Wellman jest osobą publiczną i jako taka musi brać pod uwagę różnego rodzaju komentarze pod swoim adresem. Strzelanie focha w związku z tweetem Jacka Piekary to po prostu absurd.

O co zatem chodzi? Chodzi o zgnojenie sławnego pisarza, który tym wpisem odniósł się do wspierania przez Wellman proaborcyjnych czarnych marszy. Nadzwyczajna kasta po raz kolejny stanęła po stronie aborcjonistek. Tak było w sprawie Jacka Międlara, który usłyszał wyrok pół roku ograniczenia wolności za nazwanie Joanny Scheuring-Wielgus „zwolenniczką aborcji (zabijania)”. Sąd stwierdził, że aborcja nie jest zabijaniem, co znalazło się w kuriozalnym uzasadnieniu do tego wyroku. Więcej szczegółów TUTAJ.

Źródło: twitter, wirtualnemedia.pl

Obejrzyj także:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  Odniósł się do nadwagi i typu urody Doroty Wellman sugerując, że nikt nie zechce pójść z nią do łóżka, zatem nie ma szans zajść w ciążę, zatem nie grozi jej aborcja-za to jest kara. Czy adekwatna? Niech każdy sam oceni. Zwłaszcza kobiety z kilogramami na plusie- co by poczuły, gdyby jakiś mężczyzna publicznie w ten sposób wypowiedział się o nich. W redakcji wprawo.pl są puszyste panie? Niech pomyślą, czy zgodziłyby się na takie obelgi.

 2. Ania mówi

  Wyroki sądowe za PIS pokazują, że w Polsce niewiele się zmieniło. Olbrzymie przekręty z czasów PO są nadal nietknięte mimo obiecanek -cacanek przedwyborczych.

  1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   Droga Aniu. Czy sędziowie już się zmienili? To czemu wyroki miałyby się zmienić? Najpierw nadzwyczajna kasta na zieloną trawkę za politykowanie, na ich miejsca sędziowie bez zapędów politykierskich, a wtedy wyroki nabiorą sensu.

 3. Wiesław mówi

  A mnie zastanawia jedno: dlaczego akurat w Wyborczej? I odnoszę wrażenie że nie chodzi tu o Panią Dorotę, która pewnie jest tu tylko pionkiem w grze. Bo czyż nie jest tak, że „przytulenie” prawie pół miliona PLN przez upadającą skądinąd gazetę jest dla niej niezłym zastrzykiem pieniędzy? Skończyły się zyski z przymusowych prenumerat przez instytucje państwowe to czas na przymusowe ogłoszenia? Jakimi kryteriami kierują się sądy udzielając takich prezentów prywatnym biznesmenom, bo za takiego należy uznać pana Michnika?. Rozumiem wpłaty na cele dobroczynne, rozumiem nakazanie ogłoszeń w mediach publicznych, nawet komercyjnych jeśli jakieś oszczerstwo miałoby miejsce na jego łamach. Ale jaki argument przemawia za „Wyborcza” poza faktem, że jest to jedna z ostatnich ostoi zwolenników starego układu?

 4. Ugandyjczyk mówi

  Tej „Pani” już dziękujemy, pora odejść wraz z wiadomą wierchuszką w niebyt informacyjny ( nie mylić z odbytem ) i ustąpić miejsca nowemu sortowi informacyjnemu. Co się zaś tyczy sądu, komornika i GW to niech sprawie przyjrzy się odpowiednia komisja i za kręcenie tak grubych lodów niech to wiadomej nacji towarzystwo beknie na rzecz Jacka Piekary – proponowałbym aby czasowo oddać ich w niewolę i niech pracują w pocie czoła by zmyć z siebie ten wiadomy skok na kasę. Jednym słowem tej bandzie rabusiów ani grosza, tylko ich wycisnąć jak cytrusa !

 5. Ugandyjczyk mówi

  Jeszcze coś, ta „rozprawa i skazanie” to praca sił sądu kapturowego jaki w naszej Ojczyźnie Polsce działa od dawien dawna – toć to naleciałości czysto UB-eckie ! Jak dziadkowie i ojcowie działali od 1945 roku, tak ich potomkowie robią do dziś , śmiejąc się NAM W ŻYWE OCZY ! Jednak jak mówi stare przysłowie – a ponoć one są mądrością narodu – nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.