Na Ukrainie zatrzymano osoby odpowiedzialne za atak na polski konsulat w Łucku

fot. twitter/Polskie Radio
0

Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow poinformował o ujęciu grupy dywersantów, którzy w lipcu br. podrzucili ładunek wybuchowy na teren polskiego konsulatu w Łucku na północnym zachodzie Ukrainy.  Trzech członków grupy ujęto przy granicy Ukrainy z Węgrami, gdy przygotowywali się do wysadzenia węgierskiego pomnika na Przełęczy Tucholskiej. Według Awakowa schwytani dywersanci dokonali również kilku ataków na synagogi na terenie Ukrainy oraz rzucili granatem w ambasadę USA w Kijowie.

Zatrzymani to mieszkańcy obwodu czerkaskiego. Awakow oświadczył, że byli oni związani z byłymi deputowanymi Partii Regionów obecnie mieszkającymi w Rosji, Wołodymyrem Olijnykiem i Serhijem Tułubem. „Śledztwo udokumentowało cały łańcuch kontaktów z wyżej wymienionymi osobami, a także z ludźmi z kierownictwa Partii Regionów, którzy znajdują się na Ukrainie” – poinformował Awakow na Facebooku.

Z Partią Regionów związany jest były prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, odsunięty od władzy po  ulicznych walkach w dniach 18–20 lutego 2014 na Majdanie w Kijowie.

Źródło: polskieradio.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.