„Na spłatę kredytu Nowoczesnej”. Radny ze Szczecina ośmiesza Piotra Misiło [WIDEO]

Dariusz Matecki i Piotr Misiło
4

Dariusz Matecki i Maciej Ussarz, radni ze Szczecina (PiS) zorganizowali konferencję prasową przed biurem poselskim Piotra Misiło (niedawno Nowoczesna, od kwietnia 2019 Platforma Obywatelska), podczas której przypomniano o gigantycznych długach jakie pozostawiła po sobie Nowoczesna. Na każdego z 28 posłów przypada około 71 tysięcy złotych zadłużenia. Dziś w Sejmie RP nie ma już klubu parlamentarnego Nowoczesna. Art. 7. pkt 1 Statutu Nowoczesnej stanowi: „Ustanie członkostwa w Nowoczesnej następuje wskutek: […] wystąpienia posła, senatora bądź posła do Parlamentu Europejskiego z klubu parlamentarnego Nowoczesnej”. Partia ta jest systematycznie wchłaniana przez Platformę Obywatelską, jej liczne długi pozostają, w tym wobec jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych za emisję reklam Nowoczesnej –  zaznacza Matecki. Zaapelowałem do wszystkich 28 parlamentarzystów Nowoczesnej, aby byli uczciwi względem swoich wyborców i uregulowali należności za kampanię partii.

W wyborach parlamentarnych w 2015 jednym liderów Nowoczesnej był Piotr Misiło. W okręgu szczecińskim kandydował z pierwszego miejsca list ugrupowania, do której dziś nikt nie chce się przyznawać. Od kilku miesięcy Misiło jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Matecki i Ussarz, wkroczyli do biura poselskiego posła i wręczyli mu symboliczną świnkę skarbonkę z napisem „na spłatę kredytu Nowoczesnej”. Sekretarka była niepocieszona.

Chyba każdy się zgodzi, że uczciwość wręcz wymaga, żeby byli posłowie Nowoczesnej spłacili kredyty, które dziś obciążają kieszenie polskich obywateli. W innym wypadku powinni zostać wyrzuceni na śmietnik historii. Ciężko jednak wymagać, by takie jednostki jak Misiło zdobyły się na gest sprawiedliwości.

Przeczytaj także:

Nienawistne wpisy Wojciecha Lemańskiego! Znieważa przełożonych i Polaków, pluje na ofiary Rzezi Wołyńskiej… Oszalał czy Diabeł go opętał?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Szczur Matecki jest tyle samo wart co ten przygłup Misiło. Szkoda tego nawet komentaować

  1. .Polka z Californii mówi

   Do Dan mówi, szczurem to ty jesteś ja pochwalam i doceniam prawe, zdrowe w moralności działania, Pana Mateckiego,

 2. marju73 mówi

  To prawda. Jak robili z nim wywiad w mediach narodowych to w sprawie s447 wił się jak piskorz.Twierdził nawet że nie zna tematu.
  Aczkolwiek zrobił nagranie z muzeum polin i za to plus.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.