Muzułmański burmistrz Nazaretu odwołał miejskie uroczystości Bożego Narodzenia. To odwet za decyzję prezydenta Trumpa

1

Ali Salam, muzułmański burmistrz Nazaretu, postanowił odwołać w tym roku miejskie uroczystości związane ze świętami Bożego Narodzenia. Według palestyńskiej Agencji Wafa, Salam podjął tę decyzję na znak protestu „przeciwko przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy”.

Decyzję o uznaniu przez Stany Zjednoczone Jerozolimy jako stolicy Izraela prezydent Trump określił jako „uwzględnienie realiów”. Według izraelskich mediów premier Benjamin Netanjahu i jego doradcy aktywnie uczestniczyli w podejmowaniu przez administrację USA decyzji ws. statusu Jerozolimy. Teraz karę za tę decyzję poniosą chrześcijanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nazaret z Bazyliką Zwiastowania to jeden z głównych symboli chrześcijaństwa. Archanioł Gabriel zwiastował tam Maryi narodzenie Jezusa, który zwany był potem Nazarejczykiem. Sam Jezus spędził tam swoje dzieciństwo i młodość. Dziś Nazaret liczy ok. 75 tys. mieszkańców. Tłumnie odwiedzają go chrześcijańscy pielgrzymi szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.

Źródło: pch24.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Beni mówi

    Zydostwo juz panuje na swiecie,jest to wrzod/rak wspolczesnej ludzkosci! Okupuja i zniewalaja ludzkosc bez pardonu,tak zeruja na bezbronnej ludzkosci od ponad 2000 lat.To zydzi sa sprawcami wojen,rewolucji itd smierci,kalectwa……

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.