MSZ przeznacza 1,5 mln zł na projekt „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość”

Judeopolonia? / Fot. Youtube
16

Ministerstwo Sprawa Zagranicznych ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację projektu „Dyplomacja publiczna 2019”. Konkurs obejmuje trzy komponenty: „Wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej”; „Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2019”, „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość”. Łączny budżet konkursu to 5 mln złotych, z czego 1,5 mln przeznaczono na komponent żydowski. O dotacje w ramach tego konkursu mogą ubiegać się publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, samorządy i organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia). Termin realizacji projektu to kwiecień-listopad 2019. Kwota dotacji, o jaką można wnioskować to 30-150 tys. zł. Minimalny wkład własny oferenta wynosi 10 % całkowitej wartości zadania publicznego.

Według regulaminu konkursu organizowanego przez MSZ celem projektu „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość” jest: a) przypominanie, że Polska i Polacy są krajem i społeczeństwem znającym i szanującym wkład Żydów w polską kulturę, historię, gospodarkę, naukę i życie społeczne – podkreślanie nierozerwalnego związku tożsamości kulturowej Polaków i Żydów, opartego na wspólnym fundamencie cywilizacji judeo-chrześcijańskiej oraz na wspólnej wielowiekowej historii; b) prezentowanie odnowy i rozkwitu życia żydowskiego w Polsce po 1989 r.; c) wspieranie współpracy, wzajemnego zainteresowania i dialogu między Polakami i Żydami; d) przypominanie, że Polska, jako strażnik pamięci milionów polskich Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej, pielęgnuje pamięć o ofiarach Holokaustu dłużej niż jakiekolwiek inne państwo – prezentowanie polskiego dorobku naukowego i muzealniczego w sferze zachowania miejsc pamięci związanych z Zagładą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt powinien być adresowany do zagranicznych odbiorców, a zwłaszcza do środowisk opiniotwórczych, w tym przedstawicieli mediów, w sposób zapewniający kontynuację oddziaływania i efekt zwielokrotnienia po zakończeniu projektu. Miejsce realizacji projektu: Stany Zjednoczone, Izrael, Francja, Kanada, Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Argentyna, Niemcy, Australia, Brazylia, Dania, Szwecja, Chiny, Szwajcaria, Japonia, Polska. Głównym adresatem projektów realizowanych poza granicami kraju nie mogą być środowiska polonijne. Podczas realizacji projektu wymagana jest współpraca z partnerem zagranicznym. Priorytetowo traktowane będą projekty, które wykorzystują nowoczesne narzędzia komunikacji (istniejące portale, serwisy internetowe) umożliwiające skuteczne dotarcie do grup docelowych, w tym poprzez media społecznościowe.

Nasz komentarz: Witajcie w Rzeczpospolitej Przyjaciół, w której obowiązuje dogmat o „nierozerwalnym związku tożsamości kulturowej Polaków i Żydów, opartym na wspólnym fundamencie cywilizacji judeo-chrześcijańskiej oraz na wspólnej wielowiekowej historii”. Jak widzicie, Prawo i Sprawiedliwość z premedytacją lansuje KŁAMSTWO o rzekomej wspólnocie kulturowej Polaków i Żydów. To KŁAMSTWO powtarzane jest przy każdej okazji przez polityków obozu rządzącego. Na to KŁAMSTWO przeznaczane są pieniądze polskich podatników. Co dalej? Ustawa o Judeopolonii i wypłata 300 miliardów dolarów dla „starszych braci”?

Źródło informacji: gov.pl

Przeczytaj też:

J. Międlar: Ustawa o Rzeczpospolitej dwóch narodów coraz bliżej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  To żadna tajemnica. To żydopachoły a Czaputorowicz to najgorszy sort unii wolności. Głosowałem na kandydata Narodowców w ramach „Kukiza” i w kolejnych wyborach też znajdę jakąś alternatywę nie przyjmując argumentów o zmarnowanym głosie

 2. Polski Henryk mówi

  A ja, Polak, nie zgadzam się na żadne wspólne dziedzictwo z żydo-chazarską zarazą i BASTA. Mniejszości zaś rządowej jest G*WNO do tego. Rządek to nie cała Polska. Albo się liczą z Polakami albo niech wy***ją do Usraela.

 3. Hammurabi mówi

  Bo to jest tak, jak z niegdysiejszą „przyjaźnią polsko-radziecką… Wszędzie plakaty, wszędzie akademie, rocznice, wieczorki, festiwale, pochody i zebrania aktywu i agitacja a jednak tak naprawdę rzeczywistość była inna. Ci którym żyć przyszło w tamtych „ciekawych” czasach wiedzą o czym myślę. Szykują się nam podobne chwile tym bardziej, że ich „napęd” pozostaje ten sam a pospolitych drani wciąż polska ziemia nosi.

  1. Goj mówi

   Wiedzą o tamtych czasach, a jednak popierają to pranie mózgów. Dlaczego?

 4. Jacek mówi

  Mam zamiar uruchomić akcję zbierania podpisów pod petycją internetową dotyczącą rozdziału państwa od żydowskiego lobby w działającego w Polsce

  1. Goj mówi

   Możesz przetłumaczyć swój komentarz na angielski? Pisanie po polsku bardzo słabo ci wychodzi i ciężko mi ten komentarz zrozumieć.

 5. Leon mówi

  Może te miliony, a będzie ich już kilkaset oddać ludziom którzy odbudowali kamienice i miasta które teraz chcą przejąć żydzi?

 6. Bolo mówi

  Dosc finansowania masonskich-syjonistycznych mordercow,dokad bedziemy tak sie niszczyli i zniewalali na kazda zachcianke i luksusowe zycie tych bandytow.To oni sa nam winni zadosc uczynienia za to co zgotowali i dalej gotuja nam taki niewolniczy los.Ludzie dlaczego pozwalacie na takie traktowanie nas we wlasnym kraju.Nie mamy Polaka nigdzie przy korycie to sa wszystkie swinie koszerne!!!!!!

 7. Krzysztof mówi

  Zapytam tak : ILE PARCHY DOŁOŻĄ KASY DO TEGO GESZEFTU? Bo jak na razie to kradną mam nasze pieniądze i nie pytają o nic . Ja pytam ile qwa oni dadzą?

 8. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Michael Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  EKONOMIA ŻYDOWSKA,jak ją zdefiniował Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,w PODWÓJNEJ MORALNOŚCI jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA.

 9. Dariusz mówi

  Nic ze ścierwem żydowskim mnie ani mojej rodziny nie łączyło, nie łączy i nigdy łączyć nie będzie.Żyd zawsze u nas będzie traktowany na równi z najgorszym insektem,którego trzeba ogniem i chemią wybijać!

 10. Willgraf mówi

  te śmiecie z Polin … ci wszyscy urzędnicy został powieszeni kiedy II RP odzyska władze ..to nie groźby a fakt który się stanie …za zdradę tylko stryczek !

 11. polak mówi

  opartego na wspólnym fundamencie cywilizacji judeo-chrześcijańskiej ?????? co oni prdlą? nie ma i nie było takiej cywilizacji wy pop…. głąby

 12. Mirek mówi

  Zadnego podzialu Rzeczpospolitej Polski!!! Polska zawsze byla I bedzie Slowianska I nigdy lacinsko–zydowska! Poacy jezeli sie na ten zamach na Polske zgodzicie, to bedziecie odpowiedzialni za degragacje Narodu -Polski, jako czwartej mniejszosci Polski, bo pierwsza beda zydzi! Druga beda ich pertnerzy w mordzie na Polskim Narodazie – Niemcy! Trzecia beda mordercy Polakow – ukraincy, no I ostatnia mniejszoscia narodowa bedziecie WY – POLACY!!! Zaden zyd, niemiec, soviet, ukrainiec nie ma najmniejszego prawa uzurpowac zadne stanowisko w POLSKIM RZadzie I na wysokich rzadowych stanowiskach! Zydzi moga sobie zyc, jezeli beda chcieli zostac w Polsce w swoich knesetach, tam gdzie im POLSKI RZad pozwoli. Mniejszosci niemieckie podobnie! Ukraincow wydalic z Polski, bo jest to V-kolumna zydowska w POLSCE! Rosjanie to najmniej niebezpieczni ludzie, jako ze rowniez w wiekszosci sa slowianami! To zydzi nam wmawiaja, ze najwieksze niebezopieczenstw zagraza nad od Rosji, lecz to jest najwieksze klamstwo, Zapuytajcie przeciatengo Rosjanina co mysli o Polsce I czy chcialby byc w przyjazni z Polska? Odpowiedz jest 90% ze lubia Polakow I nic do Polski nie maja. To amerykanscy, izrealscy, niemieccy I rosyjscy zydzi tak naglasniaja hna zyd9owskich mediach, ktore sa w olbrzymiej wiekszosci na swiecie z zydowskich lapach!!!

 13. x mówi

  Proponuję przejść na rodzimowierstwo bo chrzescijanstwo jest judeo i zawsze było z powodu wyznawania tych samych dogmatów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.