MSZ odpowiada na interpelację posła Winnickiego w sprawie roszczeń żydowskich [WIDEO]

Robert Winnicki/fot. twitter
5

W związku z przyjęciem przez Senat USA ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today wspierającej roszczenia żydowskie wobec Polski, poseł Robert Winnicki złożył interpelację do Ministerstwa Spraw Zagranicznych pytając o stanowisko rządu RP w tej sprawie. Odpowiedź MSZ została opublikowana na stronie sejm.gov.pl. Pełny tekst TUTAJ.

Niestety, z odpowiedzi wynika, że MSZ nie podejmuje działań w tej sprawie. „Mając na uwadze etap procesu legislacyjnego, na jakim znajdują się prace nad ustawą JUST Act oraz brak pewności co do jej finalnego kształtu przedwczesnym byłoby przesądzać o ostatecznych skutkach regulacji” – czytamy w odpowiedzi. Przypomina to słynną wypowiedź Kazimiery Szczuki, która pomysł przyjmowania tzw. uchodźców wyjaśniła tak: „Jak się okaże, że większość z nich jest terrorystami, to wtedy będziemy się martwić”. MSZ na razie się nie martwi. Zacznie się martwic, gdy na ustawie znajdzie się podpis prezydenta Trumpa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z odpowiedzi MSZ wynika też, że na Polskę wywierane są stałe naciski zarówno ze strony organizacji żydowskich, jak też administracji amerykańskiej i władz Izraela. „W poprzednich latach przedstawiciele strony polskiej przy okazji różnego rodzaju kontaktów z żydowskimi organizacjami operującymi na terenie USA, przedstawicielami amerykańskiej administracji, Kongresu USA oraz reprezentantami władz Izraela konfrontowani byli z ogólnymi postulatami uporządkowania spraw związanych z procesami przejęcia (nacjonalizacji) nieruchomości przez władze komunistyczne po 1944. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż Polska jest ostatnim państwem Europy Środkowej i Wschodniej, w którym po 1989 r. nie uchwalono ustawy reprywatyzacyjnej. W tym kontekście wskazywano m.in. na negatywny wpływ nie uregulowania powyższej kwestii dla szeroko rozumianego wizerunku Polski na świecie” – informuje MSZ.

Z tej odpowiedzi wynika jasno i wyraźnie, że Polska jest opluwana na arenie międzynarodowej właśnie z powodu roszczeń żydowskich. Wynika z niej również, że Stany Zjednoczone nie respektują postanowień umowy indemnizacyjnej podpisanej z władzami PRL w 1960 r., na mocy której wszelkie roszczenia wysuwane przez amerykańskich Żydów w stosunku do majątku znajdującego się na terytorium Polski powinny być kierowane do rządu amerykańskiego. Umowa dotyczy uregulowania roszczeń obywateli amerykańskich wobec państwa polskiego z tytułu przejęcia przez Polskę ich mienia w drodze nacjonalizacji, albo w inny sposób. Polska zapłaciła rządowi USA 40 mln dolarów, w zamian za co rząd USA przejął na siebie zobowiązania z tytułu roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się w art. IV tej umowy, że nie będzie wysuwał ani popierał żadnych roszczeń wysuwanych wobec Polski z tego tytułu przez obywateli amerykańskich! A zatem jakim prawem administracja amerykańska ciśnie Polskę w tej sprawie?

Posłuchajcie jak poseł Winnicki skomentował odpowiedź MSZ.

Źródło: sejm.gov.pl, youtube

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Henryka mówi

  Nie ma innych posłów zajmujących się roszczeniami żydowskimi

  oprócz posłów z RN,Reszta wywodzi się z żyd,,, korzeni.

 2. Normalny mówi

  Polacy na kolanach ?! Już byli i nadal są. A powinno być zupełnie odwrotnie, bo to nam należą się gigantyczne odszkodowania i reparacje, ale dopóki jesteśmy pod żydowską okupacją i dopóki będziemy mieli naturę niewolników i zasłaniali się tumiwisizmem, to złoczyńcy z ofiar robią nas winnych.
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5, moje pogrubienia ).

 3. Zbulwersowany mówi

  Wkrótce „przyjaźń”, ” młodsze braterstwo” i sąsiedztwo z Żydami wyjdzie Polakom po raz n”ty bokiem . Każdy statystyczny Polak będzie najprawdopodobniej musiał wyciągnąć z portfela po 6 500 zł i zapłacić to żydowskim tzw ” starszym braciom w wierze ” ! Świat stanął na głowie, a Polacy jeszcze nie obudzili się po 73 letnim śnie w niewoli. Umiejętnie założone kajdany na kończyny i kneble włożone w usta podobno nie bolą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.