Mosbacher o naciskach USA w sprawie roszczeń żydowskich: „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam”

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
6

Ambasador USA Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu Polsat News, w którym odniosła się do obecności wojsk amerykańskich w Polsce i kwestii roszczeń żydowskich.

– Nie używamy określenia „Fort Trump”. Wolimy mówić o trwałej obecności. Jesteśmy bowiem w trakcie negocjacji. Chciałabym jednak jasno powiedzieć – nasza obecność w Polsce będzie większa i trwała. W tej chwili jest tu cztery i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy, rotacyjnie wprawdzie, ale przez cały czas. A będziemy mieć więcej oddziałów. Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas. (…) Oczekujemy, że będziemy mieli coś do zakomunikowania przed wrześniem.  – powiedziała Mosbacher.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytana o słowa sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który podczas konferencji bliskowschodniej wezwał rząd RP do szybszego działania na rzecz „restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły dobytek w czasie Holokaustu”, Mosbacher  stwierdziła, że USA oczekuje, aby „rodziny i ci, którzy doświadczyli Holokaustu, byli traktowani uczciwie”.

Czy ambasador Mosbacher prowadzi rozmowy na ten temat z przedstawicielami polskich władz? – Nie komentuję rozmów, jakie prowadzę z polskimi władzami. To rozmowy dyplomatyczne – powiedziała Mosbacher. – Nie zaprzecza Pani – naciskał red. Jan Mikruta. – Nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam – odpowiedziała ambasador USA.

Mój komentarz: Jakie wnioski można wyciągnąć z tego wywiadu? Niestety, niepokojące. Wygląda na to, że Amerykanie wykorzystują kwestię baz wojskowych do wywierania nacisku na Polskę w sprawie roszczeń żydowskich. Ponieważ Prawo i Sprawiedliwość postrzega obecność wojsk amerykańskich jako gwarancję bezpieczeństwa Polski, sytuacja jest naprawdę groźna. Oby nie okazało się, że jako „wschodnia flanka NATO” mamy pozwolić złupić się „przedsiębiorstwu holokaust”. Jeśli tak ma wyglądać zapewnie bezpieczeństwa Polski, to jesteśmy pozamiatani.

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego właśnie teraz, podczas negocjacji z USA, Prokuratura Krajowa oficjalnie oświadczyła, że nie będzie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem? Tym samym Żydzi dostali jasny i wyraźny sygnał, że nowego śledztwa nie będzie, a więc mogą w dalszym ciągu wykorzystywać Jedwabne do opluwania Polski na arenie międzynarodowej. Czy to też jest część pakietu pt. bezpieczeństwo Polski?

Źródło cytatów: Polsat News

Przeczytaj też:

J. Matysiak z USA: Polska, Izrael, czas na odpowiedź…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  To nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze z różnych tytułów ! Kiedy wreszcie tak sprawę postawi jakaś prawdziwie polska partia ?!

 2. Dan mówi

  Precz z tymi hamerykańskimi knurami ! Nikt ich tutaj nie zapraszał !

  1. Greg mówi

   dokladnie sami damy rade

 3. Janusz I mówi

  To USA powinny zapłacić Polakom odszkodowanie za oddanie sowietom w półwieczną niewolę, momentami gorszą niż w Auschwitz, dzięki żydom.

 4. Czesław mówi

  To najwyższy czas by pomyśleć o zmianie sojuszników bo będzie gorzej jak w 1939 r. w 39-ym to sojusznicy nas nie bronili a obecnie to sojusznicy występują w roli agresora w stosunku do nas.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.