„Mosbacher, go home”. Zdecydowana reakcja Konfederacji na atak ambasador USA [WIDEO]

konferencja prasowa Konfederacji/ fot. screen
6

Ambasador USA Georgette’a Mosbacher zaatakowała dziś Konfederację twierdząc, że podaje nieprawdziwe informacje na temat ustawy 447 oraz posługuje się „mową nienawiści”. Ta bezczelna ingerencja w polską politykę i to w okresie kampanii wyborczej spotkała się ze zdecydowaną reakcją polityków Konfederacji.

„Mosbacher, go home” – powiedział poseł Robert Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie. Podkreślił, że działania ambasador  Mosbacher psują relacje polsko-amerykańskie i dlatego należy bezzwłocznie odwołać ją z Warszawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Politycy Konfederacji zapowiedzieli, ze będą domagać się stanowczej reakcji rządu RP w sprawie niedopuszczalnej ingerencji ambasador USA w proces wyborczy w Polsce poprzez atak na jedno z ugrupowań politycznych. „Tego rodzaju incydenty są niewyobrażalne w państwie prawa” – podkreślił poseł Piotr „Liroy” Marzec.

Wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak wskazał, że w swoim wpisie ambasador Mosbacher pomawia Konfederację o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w kampanii wyborczej. „Jeżeli pojawiły się jakieś nieprawdziwe informacje, to prosimy o ich sprostowanie” – powiedział Bosak i podkreślił, że w dokumencie, do którego odsyła ambasador USA, nie ma żadnego odniesienia do materiałów wyborczych Konfederacji.

Bosak odniósł się też do zarzutu, jakoby Konfederacja była „skrajną organizacją” używającą „mowy nienawiści”. „Nie jesteśmy organizacją skrajną, jesteśmy organizacja propolską” – powiedział wiceszef Ruchu Narodowego. „Apelujemy do pani ambasador, żeby nie stygmatyzowała różnych środowisk politycznych w Polsce. To jest maniera lewicy” – podkreślił Bosak. „Nie ma żadnego elementu nienawiści w tym, co mówimy. Po prostu nie zgadzamy się na dążenia polityczne środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych. Jeżeli ktoś psuje sojusz polsko-amerykański, to są właśnie te środowiska” – oświadczył Bosak.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Przeczytaj też:

Realizacja roszczeń ceną za Fort Trump? Żydzi naciskają na prezydenta USA

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Te wszystkie “sojusze” to pic na wodę. Amerykanie są też w sojuszu z Turcją? I co? Tam też próbowali obalić Erdogana, bo wiadomo – lepszy podnóżek od kogoś stojącego twardo na ziemi i stawiającego warunki za różne usługi “sojusznicze”. U nas wszystko za darmo. Nawet gorzej, nie za darmo, tylko dopłacają im. A teraz “sojusz” z USA ma się skończyć oddaniem całego państwa w łapska żydostwu. Oddaniem całego państwa wraz z ludnością, która ma zostać niewolnikami talmudycznej rasy panów. Jeżeli PiS to zrobi, to po jakimś czasie wybuchnie na terytorium Polin regularna walka zbrojna, tak jak w Palestynie. Nie ma się co łudzić, że żydostwo nie zrobi tutaj tego, co w tzw. “Izraelu”.

  1. Zenek mówi

   Robercie co nie pracujesz? Hujem gruchy obijasz? Gdzie nie spojrze widzę Twoje imie.

  2. Andy mówi

   Zenek a ty nie pracujesz walisz konia godzinami o śledzisz Roberta

 2. Flex mówi

  Ciekawe czy ta “bratnia POmoc” nie stanie się dla PISu POcałunkiem śmierci?

 3. antoni mówi

  niezłe powiedzonko 😉 muszę zapamiętać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.