„Mordowali Ukraińcy, bo uważali się za gorszych od Polaków.” Świadek rzezi wołyńskiej komentuje haniebną decyzją magistratu o rozwiązaniu marszu we Wrocławiu [WIDEO]

Roman Strągowski - świadek i ofiara rzezi wołyńskiej / Fot. wPrawo.pl
4

11 lipca ulicami Wrocławia przeszedł marsz w hołdzie ofiarom ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Niestety nie obyło się bez prowokacji, którą przeprowadził wrocławski magistrat. Agata Bukowska z wrocławskiego urzędu, której sekundował niejaki Bartłomiej Ciążyński z SLD, doradca prezydenta ds. „równości i tolerancji” rozwiązali uroczystość, ponieważ w jej trakcie wskazaliśmy na pochodzenie banderowców, przyczyny antypolonizmu na Ukrainie oraz fakt, że współczesna Ukraina oddaje hołd ludobójcom stawiając im pomniki, popiersia, tablice oraz ich nazwiskami nazywając główne ulice. Uznano, że przytaczanie oczywistych faktów jest tzw. „mową nienawiści”, co także zawarto na piśmie – uzasadnieniu rozwiązania manifestacji. Wrocławianie i Polacy nie kryją oburzenia tą decyzją. Oburzenia nie kryją także świadkowie rzezi wołyńskiej, dla których decyzja wrocławskiego magistratu to niemały policzek. O komentarz w tej sprawie poprosiłem świadka i ofiarę rzezi wołyńskiej, Romana Strągowskiego, któremu bestie z UPA i wspierający ich cywile niemal odrąbali głowę.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: Przejmujące świadectwa Polaków ocalałych z ukraińskiego ludobójstwa. Są zgodni: „Walczmy o prawdę”. Dziś 76. rocznica „krwawej niedzieli” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jestem przekonany, że mordowali Ukraińcy i to tacy mściwi! Nie wiem z jakiej racji… Domyślam się, że to dlatego, iż sami siebie uważali za gorszych od Polaków – wskazuje Roman Strągowski, który cudem przeżył rzeź na Wołyniu. Dlaczego Ukraińcy nie przyznają się do zbrodni? Może by było łatwiej nawet przebaczyć?

Pan Roman Strągowski wyraźnie zaznacza to, co wyartykułowano podczas czwartkowej uroczystości. Ukraińcy przeprowadzili rzeź, ponieważ popchnęła ich do tego nienawiść połączona z kompleksami. Niestety, dla antypolskiego, wrocławskiego magistratu, prawdy historyczne są tzw. „mową nienawiści”.

Krótki komentarz Romana Strągowskiego:

Relacja z marszu we Wrocławiu:

Roman Zieliński i Jacek Międlar będą odwoływać się od haniebnej decyzji urzędu o rozwiązaniu manifestacji. Jeśli sędziowską togę założy prawnik stojący po stronie sprawiedliwości i prawdy, decyzja sądu wydaje się być oczywista – na korzyść ofiar rzezi wołyńskiej i polskich patriotów.

Przeczytaj:

Antypolski skandal! Nazwaliśmy banderowców Ukraińcami i przywołaliśmy prawdę o Wołyniu. Wrocławski magistrat rozwiązał marsz. PEŁNA RELACJA [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  Magistrat na bruk . Do takich posunięć mamy obowiązek dążyć.

 2. Czesiek mówi

  Ojcem narodu ukraińskiego jest Józef Stalin. Bez niego nic by Ukraińcy nie wywalczyli. Gdybyśmy mieli dziś armię i rząd to podzielilibyśmy z Putinem Ukrainę i Kresy wróciłyby do Polski a Ukraińcy zaczęliby się bogacić. A dzisiaj jest tak, że popierają wypaczoną wersję historii i banderyzm, ale wyciągają ręce po polskie i europejskie pieniądze. Ukraina to pies który liże i kąsa ręce swego pana.

 3. Marina mówi

  Nie tylko Stalin aplodował ukraińskim banderowcom za ich zbrodnie! Jednym ze sponsorów tych bandyckich poczynań była organizacja Secret Security Service z siedzibą w Londynie, która dostarczała banderowcom nie tylko pieniędzy ale także i broni! Chyba nie muszę wymieniać narodowości członków tej organizacji ale dodam, że nie byli to Anglicy ! To ta sama narodowość , która finansowała Hitlera!

 4. Michał mówi

  O motyla noga!
  😮

  „Parka” Bukowska i Ciążyński obecni i odpowiedzialni za rozwiązanie Marszu ku pamięci ofiar rzezi wołyńskiej.

  Ciążyński: we Wrocławiu szef SLD.
  Sutryk to prezydent, który miał poparcie SLD.
  Sutryk powołał na doradcę ds. tolerancji człowieka z lewicy.
  To już mówi aż nadto wiele.

  Chluba miasta: WKS Śląsk Wrocław.

  A tymczasem taki fragment „starego” artykułu:
  „(…) Zdaniem Ciążyńskiego sukcesem prezydentury Dutkiewicza jest wprowadzenie Wrocławia do pierwszej ligi miast europejskich, a porażką finansowanie Śląska Wrocław…”

  {źródło: https://wroclaw.onet.pl/bartlomiej-ciazynski-dutkiewicz-obiecal-ze-nie-bedzie-sie-wtracal/res0xpr}

  Czyż nie przypadkiem ww. „parka” jest również odpowiedzialna za rozwiązanie Marszu (11. listopada br.) ??

  Teraz już ewidentnie znani są naczelni prześladowcy wrocławskich kibiców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.