Mocne oświadczenie ONR! W sprawie nowych władz, byłego zarządu z Mazowsza i „próbie zniszczenia organizacji”

Adrian Kaczmarkiewicz, kierownik główny ONR
13

Po kilku miesiącach od budzącej zaskoczenie w opinii publicznej decyzji o wyrzuceniu z ONR niemal całego zarządu Obozu Narodowo-Radykalnego, nowe władze zabrały głos w sprawie tego co dzieje się wokół organizacji odwołującej się do dziedzictwa Jana Mosdorfa. Przypomnijmy, że po kilku miesiącach nieudolnych rządów w ONR, które sprawował niejaki Tomasz Dorosz, nowym kierownikiem głównym został Adrian Kaczmarkiewicz, aktywista brygady łódzkiej. Za Doroszem poszli: Robert Bąkiewicz – były z-ca kierownika głównego, Tomasz Kalinowski – były sekretarz oraz Michał Jelonek – były rzecznik. Od tego czasu, od właściwego Obozu Narodowo-Radykalnego odłączyły się grupki na Mazowszu oraz za Mazurach i powołano do życia ONR ABC, który swoją nazwą nawiązuje do organizacji, która w 1935 roku powstała w wyniku rozłamu w ONR. Adrian Kaczmarkiewicz i zarząd ONR zabrali w tej sprawie głos.

Minęło już sporo czasu odkąd w mediach pojawiła się informacja o zmianie Kierownictwa w naszej organizacji. Do tej pory do wiadomości opinii publicznej nie podawaliśmy, kto obecnie zasiada w Zarządzie Głównym ONR. Możemy to uczynić dopiero teraz, czyli kilka miesięcy po ogłoszonym ustąpieniu wcześniejszego Kierownictwa. Powodem tej sytuacji była próba przejęcia, rozwiązania i zniszczenia naszej organizacji przez ludzi, którzy obecnie podszywają się pod działalność Obozu Narodowo-Radykalnego nazywając siebie – ONR ABC. W sprawę tę zamieszani są również byli członkowie Zarządu ONR z Mazowsza – czytamy w oświadczeniu, z którego łatwo wyczytać, że mowa tutaj o Bąkiewiczu, Kalinowskim i Jelonku, którzy dziś kojarzeni są głównie z kanałem YouTube Media Narodowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na szczęście dzięki pomocy prawnej oraz pracy poświęconej na odzyskanie stowarzyszenia – Obóz Narodowo-Radykalny, udało nam się uregulować wszelkie formalności i powołać oficjalny Zarząd w składzie:
Kierownik Główny – Adrian Kaczmarkiewicz
Sekretarz Główny – Adrianna Gąsiorek
Skarbnik Główny – Barbara Noculak
Członek Zarządu – Adam Seweryn
Członek Zarządu – Michał Szczubiał
Dodatkowo wybrane zostały osoby, które weszły w skład organu doradczego przy Zarządzie Głównym, z regionów Wielkopolski i Lubelszczyzny. 

Następnie zarząd ONR dementuje pogłoski, które pojawiały się w mediach głównego nurtu, jakoby były zarząd z Doroszem na czele – który raz informuje, że zaczyna działać w organizacji Sokół, innym razem, że angażuje się w Ruch Narodowy – sam odszedł z organizacji.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że osobny byt, jakim jest organizacja ONR ABC, został utworzony przez osoby usunięte z naszej organizacji, które podszywają się pod działalność dawnej Brygady Mazowieckiej. Istnienie “ABC” opiera się na frustracji z powodu wyrzucenia z macierzystej organizacji, a jedyny zakres aktywności tych działaczy koncentruje się na kontrowaniu właściwego Obozu Narodowo-Radykalnego, któremu zobowiązani byli przysięgą. Uważamy, że taka działalność jest szkodliwa dla całego środowiska narodowego i apelujemy o zaprzestanie współpracy z tworem “ABC”.

W obecnej sytuacji wszelkie ataki ze strony zmanipulowanych i wyrzuconych byłych działaczy ONR-u będziemy nagłaśniać, aby ukazać hipokryzję i kłamstwa tzw. “ABC”. Istnienie owej grupy ma na celu wykorzystywanie przedwojennego szyldu do gierek politycznych i chęci skłócenia środowiska narodowego.

Informujemy, że Obóz Narodowo-Radykalny to organizacja, która działa od wielu lat, a pozostałe stowarzyszenia nie są związane z naszą działalnością.
Zarząd Obozu Narodowo-Radykalnego

Źródło: kierunki.info.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: Czy popieram Konfederację? [Przegląd tygodnia – WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Niestety obecni ONR-owcy w pogladach gospodarczych odwoluja sie do przedwojennego ONR-u, ktoremu bylo blisko do interwencjonizmu panstwowego, etatyzmu czy jak chce Stanislaw Michalkiewicz narodowego socjalizmu. Niestety takie rozwiazania zostaly tysiace razy przecwiczone w roznych krajach i zawsze konczyly sie tak samo jak ostatnio w Wenezueli – krachem i zapascia gospodarki. To bledna droga , ktora do niczego nie prowadzi. Jedynym sensownym rozwiazaniem jest idea wolnosciowa, wtedy panstwo i jego obywatele bogaca sie, rozwijaja sie dynamicznie wszystkie sektory i jest dobrobyt. Kazdy socjalizm jest zly. Nie ma trzeciej drogi. Moze byc kapitalizm albo socjalizm. W ramach zla koniecznego mozna dopuscic aby panstwo kontrolowalo np. energetyke czy linie energetyczne, ale powinno sie dazyc do jak najwiekszej wolnosci gospodarczej

 2. Robert B. mówi

  Żydostwo wszędzie, gdzie się pojawi, zabiera się do rozprawienia się z poczuciem wspólnoty u gojów, żeby ich móc łatwiej zoperować. Ciekawe, czy tym razem uda się 11-milionowemu narodowi rzucić na kolana 7 miliardów głupich gojów, czy raczej będzie tradycyjnie: Aj i Waj i Hatuuuuujcieee naaaaas!

 3. piotr mówi

  gazetawarszawska.com Syndrom sztokholmski safajdańców z „ONR” neon24.pl Syndrom sztokholmski Zarządu Głównego ONR.

 4. piotr mówi

  INTERNET – Dosyć tego! Wildstein nie wytrzymał i broni Michnika!

  1. tuszyn mówi

   Ten zawsze wejdzie gdy tylko gdzieś syjonistyczny interes jest zagrożony. Gdy próbowano odebrać ordery Grossowi też zaprotestował

 5. Spostrzegawczy mówi

  I kto ma rację w tym sporze ? Trudno rozstrzygnąć. Wiem, że działacze, którzy odeszli robią kawał bardzo dobrej roboty jak np akcje przeciw uroszczeniom żydowskim, przygotowywanie Marszu 11 maja także przeciw uroszczeniom, innych Marszów, udział w protestach, mądre głosy w różnych ważnych dla Polaków kwestiach więc niezrozumiałe są zarzuty od ludzi, których ani nie widać ani o ich akcjach nie słychać. To tylko tak jako nie związany z żadnymi strukturami.

  1. Krzysztof Zieliński mówi

   Najwyraźniej pan kierownik Kaczmarkiewicz uważa że najważniejsze teraz jest utrudnianie przeprowadzenia protestów w sprawie roszczeniom żydowskim i marszu 11 maja, które organizuje Robert Bąkiewicz. No Panie Kaczmarkiewicz wśród żydów ma pan już pierwsze plusy.

 6. z-k mówi

  Pojęcia nie mam w czym rzecz i jak ich rozróżnić…….Wiem tylko, że ci młodzi ludzie to po części NARODOWCY a po części nasłana żydo-agentura. Opamiętajcie się, dogadajcie, ustalcie agenturę i nakopcie im w d…..niech wracają do sierżanta

 7. j-da mówi

  chłopaki od sierżanta Danielsa rozgrywają niedorostków jak tylko chcą…. no cóż mają pieniądze to mogą wybierać zarządy ONR wg własnego uznania i widzimisię

 8. LucyLucenta mówi

  Wyjaśnijcie o co chodzi, bo szczerze mówiąc jest niedobrze. Kiedy łączą się ze sobą woda z ogniem w celu stworzenia KONFEDERACJI, wy się dzielicie i pierzecie publicznie swoje brudy. To jest niedopuszczalne. Proszę o opamiętanie i nieszkodzenie SPRAWIE NARODOWEJ SWARAMI. Tego, aż nadto mamy w naszej historii i więcej nie potrzebujemy.

 9. Jan mówi

  Zdrajców powinno się wyrzucać na butach na bruk.

 10. Bartek mówi

  Myślę, że po tych przykrych sytuacjach ONR, wyjdzie na prostą. Jak możemy się domyśleć z nazwy (narodowo radykalny), oczyszczenie się organizacji z ludzi, którzy nie znają różnicy, miedzy chodzeniem prostą drogą, trudną drogą, a meandrowaniem zgodnym z „zasadami” współczesnej polityki. Istnieją oczywiście drogi na skróty, ale przeważnie prowadzą na manowce.Proszę zobaczyć co się stało z narodowcami, którzy weszli do sejmu w formacji Kukiz15. Ilu pozostało narodowcami? Ten system z zasady niszczy ludzi. Życzę ONRowi dużo siły i wytrwałości w walce o Polskę Narodową.

 11. prawicowiec Poznań mówi

  Zgadzam się całkowicie, narodowych socjalistów nam nie potrzeba. Bogactwo buduje się własną pracą, a nie socjalistycznymi rozwiązaniami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.