Minister Gliński pogratulował pisarce, która nazwała Polaków „mordercami Żydów”

Olga Tokarczuk/ fot. youtube
16

Olga Tokarczuk została ogłoszona tegoroczną laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę “Bieguni” (“Flights”) w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych. Międzynarodowa Nagroda Bookera to prestiżowe literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi i tłumaczowi najlepszej książki przełożonej w minionym roku na język angielski.

– Gratuluję p. Oldze Tokarczuk zdobycia prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jest to dowód na to, że polska literatura jest doceniana na całym świecie. Cieszy mnie to tym bardziej, że to kolejny w ostatnim czasie sukces polskiego twórcy – pogratulował Tokarczuk na Twitterze minister Piotr Gliński.

W tym kontekście warto przypomnieć, jakie „mądrości” na temat Polski i Polaków Tokarczuk wygłosiła trzy lata temu. „Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów” – ogłosiła Tokarczuk w 2015 roku w TVP Info po otrzymaniu Nagrody Nike za książkę „Księgi Jakubowe”.

Wypowiedź Tokarczuk jest nie tylko obrzydliwa; jest po prostu nieprawdziwa i zwyczajnie głupia. Ale doskonale wpisuje się w trend nakazujący szkalowanie Polski. A określenie „mordercy Żydów” to miód na uszy środowisk żydowskich, które chcą Polskę orżnąć na miliardy dolarów.

Warto zatem zastanowić się, za co tak naprawdę Tokarczuk otrzymała Nagrodę Bookera. Czy za swoją książkę, czy za „morderców Żydów”? A co do ministra Glińskiego – po raz kolejny apelujemy, żeby wrócił do tableta. Im szybciej, tym dla Polski lepiej.

Źródło:  mkidn.gov.pl, twitter

Obejrzyj:

„Kto ratuje jedno życie”. Film dr Ewy Kurek zakazany w TVP od kilkunastu lat! Obejrzyjcie! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Polscy “właściciele niewolników”.
  Aż się rozmarzyłem – Polska to taka potęga, że mieliśmy takich bogaczy-właścicieli. Zaraz – nie mieliśmy, pani Tokarczuk bezwstydnie łże – moje sny o potędze kolonialnej legły w gruzach…

 2. Henryk mówi

  Ależ to zakłamanie historyczne. Żydy (chazaria) zawsze współpracowali z wrogami Polski na jej niekorzyść. Tutaj jest o tym wspomniane: http://www.bibula.com/?p=27057

  Żydzi to najwięksi wrogowie i mordercy Polaków oraz świata.

 3. zj mówi

  Kogo reprezentuje p.Gliński w polskim rządzie?

  1. Teresa mówi

   Żydów reprezentuje,ich interesy

  2. andzia mówi

   Kaczora

 4. Constancja mówi

  Tokarczuk zawsze z “pradem plynie”, pisze pod dyktando tych co rzadza i oczywiscie wszystko przekreca na odwrot. Szkoda, bo zaczynala u Grupinskiego w “Czasie Kultury” i wtedy jeszcze mozna bylo ja poczytac.
  Dobrze, ze Maslowska zmadrzala, tylko jak zmadrzala to i cicho sie o niej zrobilo. Prawda jest taka, ze jak ktos chce zaistniec to musi z “pradem plynac”, a niestety tylko smieci tak plyna.

  1. Waldek mówi

   Pani Constancjo, właśnie Masłowska ostatnio stwierdziła: “Polska to młody, silny i głupi mężczyzna”. Niezły czad, nieprawdaż?

  2. Constancja mówi

   nie sledze wypowiedzi i pisaniny Maslowskiej, bo to kompletnie nie moj styl. Jednak kiedys przeczytalam, jak GW ubolewa, ze “kto zepsul Maslowska”? Potem gdzies mi sie ukazalo, ze ona przylgnela do KK. Myslalam wiec, ze zmadrzala, ale nie wykluczone, ze znowu zglupiala.

 5. Normalny mówi

  A jak było naprawdę ?!
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  W innych książkach Henryk Pająk dokumentuje nadreprezentację żydostwa w machinie bolszewicko-stalinowskiego aparatu zbrodni i terroru.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich.

 6. Waldemar mówi

  MINISTER CAŁY SERCEM ZA ŻYDAMI

 7. niewolnik z 1 000 na miesiąc mówi

  Polacy nie POzwólmy, by nas żydzi tak lżyli! Już wystarczy! Kiedyś nie było mediów i meNdiów, ale teraz można odsiać ziarno od meNdialnych plew! Wystarczy być Polakiem i nikt nie będzie nam pluł w twarz kłamstwami, nawet Czaputowicz, który mimo dowodów, że w Jedwabnem, żydów zamordowali Niemcy, mówił co innego, czy Duda który przepraszał za marzec 68! W 1968, tylko żydzi skorzystali na ucieczce z kołchozu, a Ci którzy chcieli zostać zostali! Może trzeba zadać pytanie dlaczego, skoro ówczesna władza “wyrzucała” żydów? Dlaczego w Polsce ciągle żydzi są u władzy, a z nas robią niewolników?

  1. emeryt z 1 000 mówi

   Gliński kupuje obrazy za 100 mln dolarów, jacht za 20 mln, Polacy wyremontowali pałac za 25 mln, a Gliński lekką ręką oddaje hrabiom (jacy to właściciele, po 100 latach, spróbujcie nie płacić za mieszkanie)! Kiedy skończą się te żydowskie przywileje, PO 100 latach tych własności? W Polsce jest prawo zasiedzenia 25 w złej i 30 dobrej wierze, dlaczego nie dotyczy to żydów, Polaków z zasiedzeniem, wyrzucają z kamienic i oddają żydom!?

 8. Krzysiek mówi

  Zazstanawiające, że Tokarczuk dziecko banderowskiej miłości z domieszką narodu przebranego, zawsze może liczyć na nagrody od Tuska do Kaczora. Takie chazarskie, ukradlinskie interesy. Przy ogrągłym stole gadały komuchy z żydami z zachodniej ukrainy. Dlatego jest u nas jak jest.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.