Minister i dziennikarz „dobrej zmiany” grożą posłowi Winnickiemu po pytaniu o ekshumację w Jedwabnem

Robert Winnicki/fot. twitter
16

Poseł Robert Winnicki zamieścił na twitterze sondę, w której zapytał o oceną decyzji śp. Lecha Kaczyńskiego, który jako minister sprawiedliwości wstrzymał ekshumację w Jedwabnem. Sonda jeszcze się nie zakończyła, ale większość osób biorących w niej udział wskazuje, że decyzja była niezgodna zarówno z polskim interesem narodowym, jak i dążeniem do prawdy historycznej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na sondę posła Winnickiego zareagował minister Maciej Wąsik, czyli Sekretarz Kolegium do spraw Służb Specjalnych i zastępca Mariusza Kamińskiego. Wąsik napisał: „Proszę zrobić choć 1% tego, co dla Polski zrobił ś.p. Prezydent Lech Kaczyński. Bo na razie Pana działania są pożywką dla mainstreamu. Kompromituje Pan idee, których stara się Pan być reprezentantem”.

Wpis ministra Wąsika bardzo spodobał się dziennikarzowi portalu wPolityce.pl Wojciechowi Biedroniowi, który zalecił „zrobienie porządku” i „posprzątanie” osób krytykujących decyzję śp. Lecha Kaczyńskiego, bo „agenturą śmierdzi”.

Poseł Winnicki skomentował to tak: „Co się dzieje gdy twierdzisz, że zakaz ekshumacji w Jedwabnem, wydany przez L. Kaczyńskiego był błędem? Atakuje cię zastępca koordynatora służb specjalnych @WasikMaciej a gdy prorządowy propagandzista @WBiedron pisze, że narodowców należy „posprzątać” Wąsik „lubi to”. Groźby?”

Ja również pozwolę sobie skomentować akcję ministra Wąsika i redaktora Biedronia: to kompromitacja obu panów, którzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że właśnie strzelili sobie w kolano fukając na posła Winnickiego domagającego się wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Jest oczywistym, że decyzja Lecha Kaczyńskiego była fatalna. Wstrzymanie ekshumacji wymuszone przez stronę żydowską pod fałszywym pretekstem pozwoliło zbudować oszczerczą narrację o Polakach jako narodzie sprawców Holokaustu. Dalsze zamiatanie sprawy pod dywan to działanie antypolskie i nie zmienią tego połajanki ministra Wąsika i redaktora Biedronia pod adresem posła RP, który domaga się jej wznowienia.

Minister Wąsik jest archeologiem i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ekshumacja. Kity o nadrzędności zeznań świadków przesłuchiwanych przez UB nad dowodami rzeczowymi zachowanymi w ziemi można wstawiać laikom, ale nie archeologowi. Wpis ministra Wąsika jest dla mnie tym bardziej bulwersujący, ponieważ ja również studiowałam archeologię i wiem, o czym piszę.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kris mówi

  Pisiory to żydowskie pachołki. Stracą władze szybciej niż im sie wydaje.

  1. Waldemar mówi

   Prorocze słowa. Pod koniec roku pani premier przyznała nagrody sobie i ministrom od 62 tys. zł do 82 tys. Nikt nie odmówił.Łączna kwota to 1.5 mln zł. To postępuje nowa dobra zmiana.

  2. Basia mówi

   Co za ośla wypowiedź

  3. rozum mówi

   Jak ma wyglądać Polin ? Polacy będą żyć jak psy na obrzeżach żydowskich metropoli dokładnie tak jak jest to w Palestynie !
   Żydowskie rządy w Polsce działają tylko w interesie Żydów, kierują się przy tym nakazami Talmudu-żydowskiego prawa nigdy prawem kraju w którym żyją. Eskalacja Żydowskiej nienawiści szczególnie jest widoczna obecnie.
   “Życie Goja i wszystkie jego siły fizyczne należą do żyda” (A. Rohl. Die Polem. s. 20).
   „Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) – (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)
   „Nie-Żydów stworzono by służyli Żydom jako niewolnicy” – (Midrasch Talpioth 225)
   “Tam gdzie silni są żydzi, nie wolno pozostawić żadnego bałwochwalcy. . .” Ibid (X,7) – praktycznie po 89 roku w sejmie nie ma przedstawicieli Polaków. O tym świadczą głosowania w 100 % zgodnie, gdy trzeba przelać pieniądze Żydom np. ;
   1. 100 milionów na Cmentarz Żydowski, tylko 4 posłów było przeciw, co oznacza że procentowo Polaków w sejmie reprezentuje zaledwie 0.86 % głosujących. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,100-milionow-na-cmentarz-zydowski-sejm-przyjal-ustawe,248257.html
   2. Ustawa o tzw. emeryturach (w istocie kombatantach) dla Żydów – pod pozorem uznania praktycznie wszystkich Żydów za kombatantów w tym i dzieci otrzymują od Polski po 100 euro – cały sejm był za – tylko 2 posłów na cały sejm było przeciw
   „…do miesięcznych świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkający w Izraelu, kto urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny (sam fakt przebywania w getcie wystarczy) pod okupacją niemiecką bądź też ukrywał się. To samo dotyczy małżonka. To samo dotyczy kolejnej okupacji – sowieckiej – do roku 1956”.
   „Do otrzymania świadczeń kwalifikuje się ten, kto ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, był zmuszony opuścić Polskę lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski, a więc jako dziecko miał udział w ich losach i prześladowaniach”.
   Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci. http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=79 ,http://orka.sejm.gov.pl/glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf
   https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/
   3. Ustawa PISu o ziemi rolnej – każdy rabin może kupować i obracać ziemią rolną bez podatku ale żaden Polak, no chyba że jest rolnikiem !

 2. Kris mówi

  Traktat lizboński, wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, zezwolenie na działalności żydowskiej loży B’nai B’rith o to „wielkie” zasługi L. Kaczyńskiego. Pisiory to żydowskie miękkie pacynki. Stracą władze szybciej niż im sie wydaje.

 3. z-k mówi

  Eeee! Kaczyński był wprawdzie lepszym prezydentem niż Bolo, Stolzmann czy Chrabia ale to też tylko taki wcześniejszy Adrianek, wiecznie mycka na łepetynie, chanukowe świeczki, przymilne uśmiechy, pokłony i pruysiudy i niewiele poza tym

 4. Zagorski mówi

  Ekshumacja w Jedwabnem była jednym z elementów planu śledztwa prowadzonego w Jedwabnem przez prok. Ignatiewa z IPN na podstawie dyspozycji zawartych w Kodeksie Postępowania Karnego (KPK) . Ekshumacja była zasadna, bo dół śmierci był miejscem ukrycia zwłok osób zamordowanych i istotne było wyjaśnienie przyczyn śmierci dla wskazania mordeców. KPK przewiduje przerwania ekshumacji na podstawie przesłane religijnych. Zbrodnie winny być wyjaśniane dla ustalenia sprawców.
  W związku z powyższym istnieje przesłanka do podejrzenia, że L.Kaczyński, ulegając presji rabinów nowojorskich przekroczył uprawnienia min. sprawiedliwości i prok. gen. Czyn ten jest ścigany z urzędu przez prokuraturę na podstawie art. 231. kodeksu karnego jako przestępstwo urzędnicze.
  Na podstawie art. 304 par. 1 każdy obywatel ma prawo zawiadamiać o takim czynie prokuraturę w ramach obowiązku społecznego.

 5. Zagorski mówi

  Korekta:
  Jest – KPK przewiduje przerwania ekshumacji na podstawie przesłane religijnych.

  Winni być – KPK nie przewiduje przerwania ekshumacji na podstawie przesłanek religijnych.

 6. andri mówi

  „Ekshumacje na podstawie przesłanek religijnych” ha ha- to dlaczego są ekshumacje smoleńskie czyżby tam nie było Żydów

 7. Constancja mówi

  Pan posel Winnicki z tego co tu czytam jest bardzo aktywny i wiele dobrego robi.
  Te zwroty „zrobienie porzadku”, „posprzatac”, to niepokoi, to sa grozby, ktore nie mozna lekcewazyc. Poszlabym z tym do sadu, a przede wszystkim wszedzie o tym mowila, wydala tez oswiadczenie, ze zadnych mysli samobojczych nie posiadam…itp. Trzeba to rozglosnic!!

 8. Robert B. mówi

  Żydostwo chce nas ograbić, a najlepiej dostać całą Polskę w prezencie wraz z jej ludnością, na której będą mogli realizować swoje religijne hobby: bezlitosną eksploatację gojowskiego bydła, i TO JEST ŚWIĘTOŚĆ. Świętość dla stronnictwa amerykańsko-żydowskiego.

 9. Zdzisław mówi

  Jedwane to ubecka hucpa, by ponadpartyjnie móc ubliżać Polakom!

 10. Marianna mówi

  W sejmie RP nie powinno być żadnych religijnych ustawek, poza katolicką. Póki co, wisi krzyż w sali sejmowej i senackiej.
  W Jedwabnem IPN musi wznowić ekshumacje, czas na prawdę o Jedwabnem.

 11. Mr. ?? mówi

  Boją się prawdy na temat Jedwabnego
  W przypadku katastrofy w Smoleńsku chcieli by wszystko zrzucić na Rosję

 12. ALEX mówi

  Ktoś mi kiedyś mówił,że jakiś Wąsik z Ciechanowa był w ZOMO.

 13. Jerzy mówi

  Niedouczony Archeolog p.Wasik – Sekretarz Kolegium do spraw Służb Specjalnych. Wykształcenie i zawód , co najmniej dziwne. Ważne jest tylko : mierni ale wierni. Polakami chyba nie są zarówno jeden jak i drugi. Wstyd za takich ludzi, nic godności narodowej, znają tylko politykę na klęczkach. Bezmózga polityczna masa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.