Michalkiewicz demaskuje matactwa PiS i przedstawia projekt ustawy ws. roszczeń żydowskich [WIDEO]

Stanisław Michalkiewicz/ fot. screen
6

Stanisław Michalkiewicz przygotował projekt ustawy ws. roszczeń żydowskich, który – jak powiedział – może trafić do Sejmu i stać się testem zarówno dla obecnej władz, jak i opozycji. Tytuł projektu to „Ustawa o ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą”. A oto jej treść:

Art. 1)  Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom strony żydowskiej odnoszącym się do tzw. własności bezdziedzicznej. Obowiązek wydania ww. oświadczenia powstaje niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy; Art. 2) Kto wbrew niniejszej ustawie próbuje zadośćuczynić żydowskim roszczeniom majątkowym opisanym w art. 1), albo próbuje obejść ten zakaz, podlega karze takiej jak za kradzież zuchwałą; Art. 3) Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michalkiewicz odniósł się też do słów byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, który w rozmowie z portalem wpolityce.pl zapewnił, że ustawa 447 nie jest żadnym zagrożeniem, ani podstawą do wypłaty pieniędzy przez Polskę. „A więc pytam pana ministra Waszczykowskiego: po jakiego diabła spotyka się pan ambasador Chodorowicz z panem Yazdgerdim? Po jakiego diabła pan Pompeo wzywał 14 lutego nasze władze do przyspieszenia prac nad kompleksowym ustawodawstwem?” – powiedział Michalkiewicz.

A teraz prawdziwa perełka w wypowiedzi ministra Waszczykowskiego, na którą zwrócił uwagę red. Michalkiewicz. „Mamy w Polsce mnóstwo własności, która jest niezdefiniowana i nieokreślona. Osłabianie i stygmatyzowanie władz Polski może sprawić, że kiedy będzie słaby rząd, ugnie się przed żądaniami. Zrobi to po to, żeby odzyskać prestiż czy tak, jak Donald Tusk będzie chciał mieć święty spokój na arenie międzynarodowej i zacznie wszystko sprzedawać” – oświadczył były szef MSZ.

„Panie ministrze, gdzie jest ta własność niezdefiniowana, to pójdę i ją sobie zawłaszczę. Niech Pan nie będzie taki enigmatyczny, niech Pan to powie, to zaraz wyruszymy w te miejsca i zawłaszczymy tę własność skoro ona jest niezdefiniowana i nieokreślona. Wydawało mi się, że każda rzecz w Polsce ma jednak swojego właściciela, czy jest to Rzeczpospolita Polska, czy jakieś osoby prawne, czy jakieś osoby fizyczne, a tu dowiadujemy się takich rewelacji” – ironizuje Michalkiewicz i dodaje, że jeśli stoimy twardo na gruncie prawa państwa polskiego, to jak to możliwe, że rząd RP może ugiąć się przed jakimiś żądaniami. Poza tym, w przypadku żydowskich roszczeń mowa jest o zwracaniu, a nie sprzedawaniu, więc tłumaczenie Waszczykowskiego jest bez sensu.

„Panie ministrze, Pan się pogrąża we własnych zeznaniach, czy we własnych kłamstwach” – podsumował Michalkiewicz i dodał, że jeśli ktoś jeszcze ma złudzenia co do rządu Prawa i Sprawiedliwości, to powinien je porzucić.

Źródło informacji i cytatów: youtube

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Finkelstein ostrzega, Polska nie słucha

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Nareszcie jakiś konstruktywny głos ! Dosyć płaczu, biadolenia, utyskiwania i katowania się wobec złodziei i naciagaczy. Propozycja Michalkiewicza idzie we właściwym kierunku. Choć coraz więcej Polaków uważa zasadnie, że to nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze z różnych tytułów. I to my powinniśmy jak najszybciej wystawić im idące w biliony dolarów rachunki !!!

 2. Robert mówi

  Kiedyś znałem takie miejsca gdzie Chabry z poligonu zbierała Agencja Mienia Wojskowego,teraz Bóg wie czemu,kwiaty zbierają do condomu z wodą,Kongresemeni z Waszyngtonu, ale tylko z długą brodą.Zostawiam to Zielone Starym Kiejkutom,gdzie Talibów torturowali wszyscy,tylko nie Stany Zjednoczone

 3. Robert mówi

  Własność niezdefiniowana każdego 14Lutego jest nieistotna,kiedy Para zakochana,a zdrada wielokrotna,nie do przytulenia

 4. piotr mówi

  wolna-polska.pl 447, czyli szantażujący Yazdgerdi i skuteczny Eizenstat.

 5. Paweł mówi

  Ja bym jeszcze wystąpił z roszczeniem wobec beneficjentów odszkodowań niemieckich (Izrael,Holocaust Industry) za bądź co bądź obywateli polskich.

 6. Robert mówi

  No i gitarra!Złota para usrael i polin pana prezesa chcą dla wspólnej tysiącletniej wspólnoty,żeby za ofiary obojga narodów,polskich Żydów,zapłaciła czwarta rzesza,oddając usraelowi cześć tej kwoty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.