„Mea culpa! Przez lata fałszowałem badania. Nie byłem jedyny.” Ważne wyznanie eksperta od gender studies

Kadr z filmiku promującego ideologię gender / Fot. YouTube
0

Christopher Dummit, historyk z Kanady przez lata zajmujący się i uważany za eksperta w zakresie tzw. gender studies przyznał się publicznie do wieloletniego fałszowania badań. Myliłem się. Albo, mówiąc dokładniej: częściowo miałem rację, a resztę wymyślałem wszystko od A do Z i NIE BYŁEM JEDYNY – wyznał na łamach francuskiego pisma Le Point.

Ekspert od gender studies przyznał, że media i opinia publiczna dawały mu wiarę z uwagi na jego wysoki stopień naukowy. Jest profesorem Trent University w Kanadzie.
Myliłem się. Albo, mówiąc dokładniej: częściowo miałem rację, a resztę wymyślałem wszystko od A do Z – przyznaje. To po prostu sposób działania na tym polu naukowym – podkreśla. Nie jest to [dla mnie] żadne usprawiedliwienie (…) gdybym miał poddać się psychoanalizie z perspektywy czasu, to wtedy podświadomie czułem, że to co mówię, nie jest całą prawdą. Dlatego byłem tak bardzo agresywny i asertywny w sprawie tego, co wydawało mi się, że wiem – uważa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dummit przyznaje, że nigdy nie posiadał konkretnych dowodów czy niezbitych argumentów świadczących o słuszności w rozmywaniu kwestii płciowości, kobiecości i męskości. Dziś na łamach portalu quillette.com bije się w pierś i pisze: Mea culpa [moja wina – j. łac.]. Takie przekonania [z zakresu gender studies – przyp. red.] były sprzeczne z rozsądkiem – wskazuje Dummit i żali się, że fałszywe wyniki jego badań są wszędzie. Widać to zwłaszcza w rozmowach na temat praw trans i polityki dotyczącej trans sportowców w sporcie. (…) Ale to, co mogę zaoferować, to uderzyć się w pierś i wyjaśnić dlaczego się myliłem i dlaczego radykalni konstruktorzy społeczni się mylą. Kiedyś przedstawiałem te same argumenty, które oni teraz wysuwają, więc wiem, jak błądzą.

Źródło cytatów: quillette.com, Le Point

Przeczytaj także:

Odprawił parodię mszy przed marszem LGBT. Usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.