Mąż i córka Hanny Gronkiewicz-Waltz zwracają pieniądze za kamienicę przy Noakowskiego 16

fot. twitter/SuperMeming.pl
7

Mąż prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Waltz, wystosował pismo do komisji weryfikacyjnej. Prosi w nim o wskazanie numeru konta bankowego, na który ma przelać pieniądze uzyskane w związku z reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16. W piśmie skierowanym na biuro podawcze Ministerstwa Sprawiedliwości Andrzej Waltz podkreślił, że “działając w imieniu własnym oświadcza, że zamierza wykorzystać środki zaskarżenia odwołując się w całości od decyzji” komisji. Analogiczne pismo skierowała do komisji córka HGW Dominika Waltz-Komierowska.

Z łącznej kwoty świadczeń spadkobiercy rodzina Waltzów miałaby zapłacić 5,4 miliona złotych, z czego Andrzej Waltz, mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz i ich córka Dominika będą musieli zapłacić po ok. milionie złotych.

O sprawie poinformował na twitterze minister Patryk Jaki, chociaż początkowo – zbyt optymistycznie – napisał, że pismo jest od rodziny Waltzów i dotyczy zwrotu całej kwoty.

Źródło: pap, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Błąd w tytule: nie “zwracają pieniądze, a “mają zwrócić”. W kontekście słów pana Waltza, że “zamierza wykorzystać środki zaskarżenia odwołując się w całości od decyzji komisji”, pisanie o tym w czasie dokonanym to nadinterpretacja. Idea zwrotu oczywiście słuszna, ale jej wykonanie to śpiew przyszłości.

 2. Waldemar mówi

  Zwrot 5 mln jeszcze potrwa. Pani profesor prawa się o to postara.To są ludzie przebiegli jak lisy.

 3. Baba Jaga mówi

  A niby urzędy państwowe mogą piastować tylko osoby z czystą kartoteką policyjną… Co ta osoba robi jeszcze na stanowisku prezydenta Warszawy? Wygląda na to, że immunitet chroni przestępców. Bez czci i honoru, zupełne dno. Niech oddadzą działkę koło Pałacu Kultury i pieniądze zdobyte dzięki jej bezprawnemu pozyskaniu (ile to, 150 mln???), a nie taka symboliczna kara 5 mln. Ludziom oczu nie zamydlicie.

 4. Aldona mówi

  Czy w Polsce bedzie Polskie prawo i obowiazkowo kara smierci dla tych totalnych zlodzieji itd

 5. julie mówi

  Male pytanko postawie . Komu zostana zwrocone piniedzory za kamienice ? No komu ? Co sue sralo z pozostalymi mieszkancami wypedzonymi pristo na bruk ? Czy ktos sie nimi zajal ? Jakie i kiedy nastapia zwroty za wyrzadzone krzywdy ? ! Koniec pytanka .

 6. julie mówi

  Male pytanko postawie . Komu zostana zwrocone piniedzory za kamienice ? No komu ? Co sie stalo z pozostalymi mieszkancami wypedzonymi prosto na bruk ? Czy ktos sie nimi zajal ? Jakie i kiedy nastapia zwroty za wyrzadzone krzywdy ? ! Koniec pytanka .

 7. Stefan mówi

  Andrzej Mówi emu
  Kiedy to do was ludziska dotrze , że wszystkie media światowe są w brudnych łapach Iluminatów i New Age ! ( łacznie z Radiem Maryja w Polsce i TV Trwam – które są ściśle związane z posoborowiem – czyli z wilkami w owczych skórach ).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern