Mąż i córka Hanny Gronkiewicz-Waltz zwracają pieniądze za kamienicę przy Noakowskiego 16

fot. twitter/SuperMeming.pl
7

Mąż prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Waltz, wystosował pismo do komisji weryfikacyjnej. Prosi w nim o wskazanie numeru konta bankowego, na który ma przelać pieniądze uzyskane w związku z reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16. W piśmie skierowanym na biuro podawcze Ministerstwa Sprawiedliwości Andrzej Waltz podkreślił, że „działając w imieniu własnym oświadcza, że zamierza wykorzystać środki zaskarżenia odwołując się w całości od decyzji” komisji. Analogiczne pismo skierowała do komisji córka HGW Dominika Waltz-Komierowska.

Z łącznej kwoty świadczeń spadkobiercy rodzina Waltzów miałaby zapłacić 5,4 miliona złotych, z czego Andrzej Waltz, mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz i ich córka Dominika będą musieli zapłacić po ok. milionie złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O sprawie poinformował na twitterze minister Patryk Jaki, chociaż początkowo – zbyt optymistycznie – napisał, że pismo jest od rodziny Waltzów i dotyczy zwrotu całej kwoty.

Źródło: pap, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Błąd w tytule: nie „zwracają pieniądze, a „mają zwrócić”. W kontekście słów pana Waltza, że „zamierza wykorzystać środki zaskarżenia odwołując się w całości od decyzji komisji”, pisanie o tym w czasie dokonanym to nadinterpretacja. Idea zwrotu oczywiście słuszna, ale jej wykonanie to śpiew przyszłości.

 2. Waldemar mówi

  Zwrot 5 mln jeszcze potrwa. Pani profesor prawa się o to postara.To są ludzie przebiegli jak lisy.

 3. Baba Jaga mówi

  A niby urzędy państwowe mogą piastować tylko osoby z czystą kartoteką policyjną… Co ta osoba robi jeszcze na stanowisku prezydenta Warszawy? Wygląda na to, że immunitet chroni przestępców. Bez czci i honoru, zupełne dno. Niech oddadzą działkę koło Pałacu Kultury i pieniądze zdobyte dzięki jej bezprawnemu pozyskaniu (ile to, 150 mln???), a nie taka symboliczna kara 5 mln. Ludziom oczu nie zamydlicie.

 4. Aldona mówi

  Czy w Polsce bedzie Polskie prawo i obowiazkowo kara smierci dla tych totalnych zlodzieji itd

 5. julie mówi

  Male pytanko postawie . Komu zostana zwrocone piniedzory za kamienice ? No komu ? Co sue sralo z pozostalymi mieszkancami wypedzonymi pristo na bruk ? Czy ktos sie nimi zajal ? Jakie i kiedy nastapia zwroty za wyrzadzone krzywdy ? ! Koniec pytanka .

 6. julie mówi

  Male pytanko postawie . Komu zostana zwrocone piniedzory za kamienice ? No komu ? Co sie stalo z pozostalymi mieszkancami wypedzonymi prosto na bruk ? Czy ktos sie nimi zajal ? Jakie i kiedy nastapia zwroty za wyrzadzone krzywdy ? ! Koniec pytanka .

 7. Stefan mówi

  Andrzej Mówi emu
  Kiedy to do was ludziska dotrze , że wszystkie media światowe są w brudnych łapach Iluminatów i New Age ! ( łacznie z Radiem Maryja w Polsce i TV Trwam – które są ściśle związane z posoborowiem – czyli z wilkami w owczych skórach ).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.