Maszerują z Chrystusem, dzwonią dzwonkami i sypią kwiatki. Manifestacje na polskich ulicach! Boże Ciało w Ojczyźnie

Fot. Youtube
11

Niemal na wszystkich polskich ulicach rozbrzmiewa dziś uroczyste „Te Deum laudamus”, a w centrum manifestacji, niesiony jest żywy Jezus Chrystus. Kościół katolicki na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną potocznie Bożym Ciałem. Początki uroczystości sięgają 1246 roku. Od niemal 700 lat, procesje w Polsce, to nie tylko manifestacje wiary, ale również manifestacje polskości i przywiązania do tradycji, o czym świadczą charakterystyczne dla Narodu lokalne stroje i zwyczaje.

Róbmy co w naszej mocy, aby ta wyjątkowa uroczystość, w której oddajemy największą cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, nie została zgładzona przez jakiekolwiek masońskie macki. Co jak co, przykład idzie z góry. A niestety, klękający przed muzułmankami Franciszek, nie czyniący tego przed Najświętszym Sakramentem w świątyni, nie daje dobrego przykładu swoim owieczkom. My zaś budujmy Kościół „od dołu”, a papieża zawstydźmy naszą niezłomną wiarą w obecność Chrystusa pod postacią chleba.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej publikuję film archiwalny, w którym odpowiadam na pytania: Co to jest przeistoczenie? Co to znaczy, że Jezus jest obecny pod postacią chleba prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie? Czy podczas przemiany dokonuje się transelementacja i transfinalizacja? Co o przeistoczeniu mówili Ojcowie Kościoła?

Książki Jacka Międlara na https://sklep-wprawo.pl
Książki Jacka Międlara na https://sklep-wprawo.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  By nie spełnił sie sen pana Tuska o drugiej Irlandii,zeby za kilkanascie,kilkadziesiat lat wybuchami i zbrodniami nie chciano odzyskiwac to,co dzisiejsza władza koscielna pcha ku zatraceniu,zeby z nas Polakow nie zrobili kryminalistów.

 2. Andy mówi

  Jacku sądze ,że czytasz Pismo Święte. Boże Ciało to kościół Jezusa Chrystusa
  , którego On jest „Głową” . Napisano że Bóg nie mieszka w świątyni ręką ludzką zbudowanej.
  To jak w takim razie można schowac „boga” na noc do tabernakulum . Już sam fakt ,że Boga , który
  stworzył cały nam znany świat, Boga którego wszechświat nie może ogarnąć, którego podnóżkiem jest ziemia, można schować do jakiegoś pudelka? Daj spokój…. Napisano, „kto uwierzy i ochrzczony zostanie będzie zbawiony!”. Bądź posłuszny Słowu, czyli Jezusowi .
  ps. Ciesze się ,że widzisz stan KK, ale z systemem religijnym nie wygrasz. Pamiętaj Jezus nie lubił ludzi religijnych, On nie przyszedł zakładać nowej religii, On przyszedł byśmy odzyskali relację z Bogiem. Religia ci każe coś zrobić dla Boga by ci błogosławił, zbawił cię, ochraniał cię. A Bóg wszystko już co miał najcenniejszego za ciebie dał, dwa tysiące lat temu Jezus wisząc na krzyżu zawołał „WYKONAŁO SIĘ” Przyjdź pod krzyż i weź zbawienie!Weż wolność od religii, pokój Boży ,radość której ten świat nie zna.Pojednaj sie z Bogiem.Pozdrawiam i błogosławie

  1. michu mówi

   Samo Pismo Św. to protestantyzm (błąd i herezja). Dla nas katolików znaczenie ma jeszcze Tradycja i Urząd Nauczycielski Kościoła. Jesteśmy katolikami uczniami Chrystusa Zmartwychwstałego stąd ostateczne zwycięstwo jest po naszej stronie.

  2. julie mówi

   Ot i masz ! Faryzeusz ( kolejny zreszta ) udajacy znafce pisma swietego ! Przyloz sie baranie do talmudu albo myslamu i tam rozwodz sie nad wlasna glupota !

 3. Waldemar mówi

  Waldemar mówi :
  Piękne Święto chociaż nie wszędzie tak pielęgnowane jak w Polsce.

 4. milygosc mówi

  To pokazuje że kultura i duch w tym kraju jest jeszcze na poziomie. Z Bogiem

 5. MM mówi

  Nareszcie coś optymistycznego na tym portalu

 6. Kamil Pawelak mówi

  Tylko u nas takie widoki. Niedługo cała Europa – ostatni Chrześcijanie – będzie do nas uciekać.

 7. Constancja mówi

  Czym jest Hostia?
  Jezus Chrystus:
  „Dla ludzi, ktorzy we Mnie wierza dalem znak, zeby im ulatwic spotkanie ze Mna. W tym znaku Ja Jestem. Przychodza, musza wierzyc, choc nie widza, choc ukrywam sie pod postacia oplatka i wina.
  Wiara musi byc wieksza od mozliwosci ciala i zmyslow, wowczas jest rzeczywiscie wiara, na takiej mozna budowac. Prawde moge tylko Ja ujawnic przez moja laske. Im wieksza ufnosc tym wieksze laski. Prawde dosiega sie umyslem a jeszcze bardziej sercem, gdy bedziesz pragnac i ufac przyjde i otworze oczy twojej duszy wtedy poznasz i zachwyci sie twoje serce.”

 8. Zbulwersowany mówi

  Jak wiele tracą ci wszyscy, którzy nie chcą przystępować do Komunii świętej, w której sam Pan Jezus Chrystus do każdego z nas przystępujących przychodzi i zaszczyca nas Swoją obecnością w nas a także udziela wszelkich niewyobrażalnych wręcz łask Bożych tych o które prosimy i tych o które nawet nie prosimy, a którymi On sam z siebie nas obdarza. Jak wiele tracą ci wszyscy, którzy nie uczestniczą w Tradycyjnej Mszy Świętej, gdyż tylko w Niej można uzyskać pełnię łask Bożych poprzez uobecnienie nie tylko prawdziwej, realnej, substancjalnej obecności Pana Jezusa Chrystusa pod postacią Świętej Hostii, ale także uobecnieniem w sposób bezkrwawy przeblagalnej ofiary Pana Jezusa Chrystusa na Krzyżu za nasze grzechy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.