Maski opadły! Posłowie opozycji nie potępili aktów nienawiści antykatolickiej. Zobacz wyniki głosowania

Sejm RP/ fot. Twitter
6
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (16.10.2019), podczas ostatniego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, posłowie przyjęli uchwałę dotyczącą antykatolickich aktów nienawiści. „Sejm Rzeczypospolitej zdecydowanie potępia wszystkie akty nienawiści i pogardy antykatolickiej i wzywa do ich potępienia wszystkie podmioty życia publicznego: państwa i organizacje międzynarodowe, władze publiczne i ośrodki opinii społecznej” – brzmi treść uchwały.

Za przyjęciem uchwały było 282 posłów, przeciwko – 8, wstrzymujących się – 9. Udziału w głosowaniu nie wzięło 137 posłów POKO, którzy byli obecni na sali, ale wyjęli karty do głosowania.

Kto głosował przeciw potępieniu aktów nienawiści antykatolickiej? Oczywiście ci, którzy mają gęby pełne frazesów o walce z nienawiścią. Oto ich nazwiska: Katarzyna Lubnauer, Krzysztof Mieszkowski, Monika Rosa, Adam Szłapka, Joanna Mihułka, Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Michał Mazowiecki (syn Tadeusza Mazowieckiego). To są ludzie, którzy swoim glosowaniem ostentacyjnie wsparli antykatolicką nienawiść.

Ci, którzy wstrzymali się od głosu lub wyjęli karty, udając, że nie ma ich na sali, pokazali, że antykatolickie akty nienawiści im nie przeszkadzają. Małgorzata Kidawa-Błońska, która głosowała za przyjęciem uchwały, oświadczyła, że w tej sprawie głosowała omyłkowo i w związku z tym złożyła wniosek do Marszałka Sejmu o wprowadzenie zmian w protokole.

Pełne wyniki głosowania znajdują się TUTAJ.

Źródło informacji: dorzeczy.pl, sejm.gov.pl

Zobacz też:

Informatycy na froncie walki z antysemityzmem. Szykujcie się na totalną cenzurę w sieci

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam mówi

  Ustawy nie poparł same odpady, najgorszy syf polskiej polityki

 2. Rochel57 mówi

  Po co te antypolskie szmaty trzymać w Sejmie i jeszcze tym zdemoralizowanym zdrajcom płacić ? Nie sposób pojąć, jaki w tym jest i czyj interes ? Spałować, wywalić na zbity pysk, pozamykać i odseparować od Społeczeństwa. A tam jeszcze się im płaci, co jest skandalem niemożebnym. To jak hodowanie wściekłego psa z którego nigdy nie będzie żadnego pożytku. Uważam to za cywilizacyjny i antypolski skandal.

 3. rey mówi

  oni w tym sejmie a zapomnieli o wypędzonych 80 tyś rodzin,polakach ze swoich domów przez komunę ,dziś to na siebie przepisują,nazywają się panami a są po ludzku okupantami..

 4. Hammurabi mówi

  I jaki z tego głosowania płynie wniosek? Prosty! Trzeba brać sprawy we własne ręce, zgodnie z powiedzeniem, że gra się tak, jak pozwala przeciwnik. Póki co, zarówno upolityczniony i zaślepiony mamoną Kościół – instytucja (nie mylić z wiernymi), jak i bezradni wierni pozwalają praktycznie na wszystko, pokornie milcząc i czekając cudu. Wrogowie zaś pozwalają sobie już praktycznie na wszystko, pewni bezkarności.
  Wyobraźcie sobie, że któryś z tych popaprańców obraża uczucia religijne muzułmanina w jego muzułmańskim kraju. Co by się z takim stało? Tak! Ten ktoś albo musiałby emigrować (o ile by zdążył) albo spisać testament. Nie nawołuję tu – broń Boże – do mordów, a zwracam jedynie uwagę na poszanowanie zasad.

 5. Jacenty mówi

  W odpowiedzi proponuję, aby skończyć już z kajaniem się po każdym wyskoku jakiegoś wariata, któremu ktoś tam przypisze antysemityzm. Tak było np. kiedy taki wariat wybił okno w jakiejś synagodze. Wystarczy już tego.

 6. ryszard mówi

  cały ten sejm i senat przysięgę składa na nieistniejącą konstytucję Kwaśniewskiego,lichwę i zdradę narodową uprawia za co gardłem grozi przecież,konstytucja z 1935 roku ważna ale przy kwacha co się za nią w tych organach ujmują pozwala na takie rządzenie bez odpowiedzialności za swoje czyny więc wszystko tu czynią,efekt jawny mamy ponad 400 tyś umarło,nigdy na froncie II wojny tylu Polaków nie zmarło,dumny kraj a pusto w głowie,Bóg to widzi ,kościół śpi spokojnie ale owieczek tych już na mszy nie widzi..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.