Masakra na promenadzie Las Ramblas miała być preludium do większej akcji terrorystycznej

fot. youtube
2

Islamski terrorysta, który na promenadzie Las Ramblas zabił 13 osób, a ponad 100 ranił wjeżdżając furgonetką w tłum, nie działał sam. Z ustaleń hiszpańskich śledczych wynika, że gruba zamachowców liczyła prawdopodobnie osiem osób, a masakra w Barcelonie miała być preludium do większej akcji z użyciem butli z gazem. Informację tę potwierdził szef MSW autonomicznego rządu Katalonii Joaquim Forn.

Według władz Katalonii zamach na Las Ramblas jest powiązany z zamachem w Cambrils, miasteczku położonym ok. 100 km od Barcelony. Nad ranem samochód wjechał tam w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu napastników, którzy mieli na sobie atrapy pasów szahida.

Z zamachami w Barcelonie i Cambrils śledczy łączą eksplozję w mieście Alcanar, do której doszło kilkanaście godzin wcześniej. W jej wyniku został całkowicie zniszczony dom mieszkalny. Policja uważa, że w budynku terroryści mogli konstruować ładunki wybuchowe.

Źródło: niezalezna.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Do wszystkich Polaków wierzacych i troche mniej,jesli przyjmiemy tych kryminalistow do naszego kraju toooo….za….pomnijcie o czerwonych cyferkach w Boze Narodzenie,Wielkanoc,do szefa wszystkich szefów po urlop na swietowanie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.