Marszałek Witek po spotkaniu ws. ponadpartyjnej ustawy o segregacji sanitarnej: „Widzę punkty wspólne, które można przyjąć” [WIDEO]

marszałek Elżbieta Witek/ fot. screen
7

W środę (24.11.2021) odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich ugrupowań parlamentarnych zaproszonych przez marszałek Witek do rozmowy na temat ponadpartyjnej ustawy dotyczącej metod walki z pandemią Covid-19, w tym segregacji sanitarnej. Spotkanie trwało prawie 3 godziny. Brali w nim udział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz dr Artur Zaczyński z Rady Medycznej.

Po spotkaniu marszałek Witek zdała relację z jego przebiegu. Najpierw zapewniła, że w walce z pandemią „rząd zrobił bardzo dużo”, dzięki czemu w Polsce nie było takich scen jak w Chinach, gdzie „ludzie umierali na ulicach”, a drzwi były lutowane, żeby „nikt stamtąd nie wyszedł i nikt nie wszedł”. – Pamiętamy zdjęcia z Włoch, z włoskich szpitali, gdzie trzeba było podejmować dramatyczne decyzje, komu podawać tlen i komu ratować życie, a komu nie. To były sytuacje, z którymi w Polsce nie mieliśmy do czynienia, dlatego że rząd bardzo szybko podjął działania i te działania prowadzi do dnia dzisiejszego – podkreśliła Witek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marszałek zapewniła, że szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem choroby, hospitalizacją i zgonem. Stwierdziła też, że maseczki czterokrotnie zmniejszają „moment, kiedy możemy się od kogoś zarazić” i dlatego należy je nosić. Zaleciła też dystans i dezynfekcję.

Odnosząc się do postulatów zgłaszanych przez opozycję Witek powiedziała, że widzi tam „punkty wspólne, które można przyjąć”. Końcowa propozycja była taka, żeby przedstawiciele klubów i kół spotkali się „na roboczo” z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. O terminie spotkania poinformuje w piątek wiceminister Kraska.

Zapytana o to, czy jest zwolenniczką wprowadzenia wymogu okazywania paszportów kowidowych przed wejściem do centrów handlowych i kin, Witek odparła, że nie będzie wypowiadać swojej opinii na ten temat, ponieważ „byłoby to zasugerowanie czegokolwiek”, a ona nie konsultowała się z klubem. Marszałek oświadczyła też, że wprowadzenie lockdownu doprowadziłoby do protestów.

Zobacz też:

PSL proponuje 600 zł za szczepienie. Poseł Lewicy żąda wypłacenia 1000 zł osobom, które już przyjęły preparat

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Pewna pielęgniarka zdradziła, że są trzy partie szczepionki na wiadomo co ( dokładnie nie wiem, ale z 1, 2, i 3). Jedne to placebo (wszyscy politycy i notable udają, że przyjęli ketchub), 2 -nieszkodliwa, 3 – po dwóch latach delikwent dostanie raka tkanek miękkich. Czas szybko leci… Pamiętajcie !!! jak dostaniecie raka tkanek miękkich to mieliście „pecha” trafić na 3. i NA PEWNO TO MA ZWIĄZEK z preparatowaniem.

 2. AS mówi

  „”Pamiętamy zdjęcia z Włoch, „” – właśnie pamiętamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WE Włoszech pokazywali trumny z 2013 roku, kiedy to potopili się uchodźcy. Dobrze pamiętamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W q piękna!

 3. Sss mówi

  icki ludzi nie dowiedzą się co o tym myślą. Garstka pomyleńców decyduje za cały Naród.
  Nie mogę patrzeć na mordy tych zdrajców narodu.

 4. piotr mówi

  MASZ UZNAWAĆ PRYMAT PAŃSTWA I TYCH KTÓRZY MAJĄ PAŃSTWA W GARŚCI. RZĄDZĄ NIMI, LUDZI KTÓRYCH MY WYBIERAMY SĄ ICH PACHOŁKAMI.

 5. Cyr4x mówi

  2 – też szkodliwa. Wszystkie szczepionki na covid (poza placebo z solą fizjologiczną dla elity) zawierają prekursor żywicy poliamidowej. Ten jest utwardzany do postaci stałej żywicy przez kwas mlekowy (utwardzacz do żywic). Złogi żywicy osadzają się bezpowrotnie tam, gdzie występuje kwas mlekowy, głównie w tkance nerwowej, doszczętnie niszcząc układ odpornościowy. Kolejne „dawki przypominające” prawdopodobniw będą zawierały szczepy różnych wirusów, a być może nawet hiv, które po prostu będą totalnie wyniszczać nie potrafiący się bronić organizm. To sprawi, że ludzie zaczną być zależni od kolejnych dawek, które będą zawierały już utrzymujący przy życiu „lek”, a dawki te dostaną oczywiście tylko posłuszni władzy.

 6. George mówi

  Rząd bardzo szybko podjął stosowne działania i dzięki swojemu zaangażowaniu i bezkompromisowej postawie uśmiercił 140 tys. obywateli pozbawiając ich opieki medycznej. Jednym słowem – wypełnił rozkazy, jakie otrzymał. Należy wyjaśnić, kto rządowi wydaje rozkazy, ile Polska i Polacy stracili na akcji wyszczepiania i kto z rady medycznej bierze w kieszeń, chociaż teraz po nowemu łapówki nazywa się dla niepoznaki grantami.

 7. Wojtek mówi

  A wiadomo już dlaczego umarli praktycznie wszyscy starcy w Lombardii a inni nie? Pani Witek oczywiście była w chinach i widziała trupy na ulicach? Czy może chodzi o filmiki z neta?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.