Marszałek Karczewski skieruje pismo do Senatu USA po skandalicznych słowach burmistrza Jersey City

Stanisław Karczewski/ fot. twitter
7

Burmistrz Jersey City Steven Fulop nazwał marszałka Stanisława Karczewskiego antysemitą, białym nacjonalistą i negacjonistą Holokaustu. – Jedno słowo w tym jest prawdziwe, jestem biały – stwierdził Karczewski w rozmowie z Michałem Rachoniem w „Kwadransie politycznym” w TVP.

– Lepiej, żeby burmistrz Jersey City zajął się meritum sprawy – chodzi o przeniesienie tego pomnika. A jest to wielki symbol i trzeba pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych mieszka 10 milionów Polaków. To oni wybudowali ten pomnik. Byli i są z niego dumni – powiedział Karczewski. Poinformował też, że miał zamiar napisać list w sprawie pomnika do burmistrza Fulopa, ale „po tych słowach, po tej agresji płynącej z jego strony – nie będę tego komentował i nie będę do niego pisał listu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Pismo skieruję do swojego odpowiednika, do szefa senatu amerykańskiego z prośbą o zapoznanie się z tą sprawą i o interwencję – poinformował marszałek Karczewski i dodał, że oczekuje przeprosin od Fulopa oraz rozważa podjęcie kroków prawnych przed amerykańskim sądem.

Źródło: TVP/Kwadrans polityczny

Przeczytaj też

Katarzyna TS: Do sztambucha łowcom antysemitów: „Hitler był jak Cyrus, boski instrument”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Szkoda, że Pan Karczewski podobnie jak i inni politycy i rządzący Polską poza Posłem Winnickim nie interweniuje z taką determinacją w sprawie uroszczen zydowsko amerykańskich, w sprawie nikczemnych i haniebnych żydowskich pomówień i kłamstw, a wreszcie że nie żąda od międzynarodowego zydostwa wielobilionowych odszkodowań i reparacji. Szkoda także, że na chwilę obecną jedynie 30 tysięcy Polaków na całym świecie podpisało się pod petycją do Trumpa przeciw 447. A co z resztą ? Czyżby im było już wszystko jedno jaka Polska będzie i czy w ogóle będzie.

 2. Tom mówi

  1. Prosze podawac linki do podpisu pod petycja
  2. Karczewski powinien automatycznie i bez zbednych komentarzy skierowac sprawe do sadu. Kary fiskslne to jedyny argument

 3. Robert B. mówi

  Skoro nie wiedział, co to jest żydostwo, to niech teraz się już płaszczy do końca, niech się tłumaczy, że „nie jest antysemitą, nie zaprzecza holokaustowi”… Ciekawe, czy Stanisław Michalkiewicz by tak się przed nimi tłumaczył…

 4. Maciej mówi

  Jak ich bezpośrednio tkną żydzi to budzą się do działania. Ale opluwanie Narodu, który reprezentują nie boli. Każdy kij ma dwa końce o czym PiS się powoli przekonuje – wobec pejsatych są jak blondynka na osiedlu, którą każdy może wydu….yć.

 5. julie mówi

  Panie Marszalku ! Przeciez jest Pan takze czlonkiem rzadu ! A czego Pan sie mogl spodziewac ? Skoro jak glupki wystawiluscie Polske na sorxrdaz , kolanowka u makrel, ktora to ” uriczystosc” otrzymala inna nazwe – podnozki ! Wcake he zdzuwie sie , jesli jeszcze w maju padnie kolejne haslo o zamknieciu placowek dyplomatycznych w calym USA ! Co narobiliscie Polsce ? ! ! ! Po jakiego grzyba sciagaliscie gacie przed mafia upainska i zachodnia ? ! A teraz krzyk golasa na puszczy ? ! ! ! Nie szanujac rdzennych Polakow sami dostaliscie w ryj ! I jeszcze ten kretyn ambasadorek podnozek ! … Tfuuuuuu wam w serca , tfuuuuu …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.