Marek Jakubiak o koalicji RN/Wolność/Braun: „Chcą Polexitu i to jest cierń. Jestem Europejczykiem” [WIDEO]

Marek Jakubiak/ fot. screen
7

Podczas rozmowy w Radio Wnet poseł Marek Jakubiak krytycznie odniósł się do postulatu Polexitu. „Nie podoba mi się Unia Europejska w takim znaczeniu, w jakim dzisiaj istnieje. Natomiast ja jestem Europejczykiem, Państwo są Europejczykami. Ja nie rozumiem jak można wyjść z Europy” – oświadczył Jakubiak.

„Koalicja, która się tworzy po prawej stronie, a więc Ruch Narodowy, Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i jeszcze parę osób w tej koalicji chcą Polexitu i to wyraźnie już w tej chwili definiują i to jest taki cierń, który każe mi myśleć, jak ja mam się z tym pogodzić. Jestem zwolennikiem pozostania w Unii i zmodernizowania Unii” – powiedział Jakubiak. „Moją rolą jako odpowiedzialnego polityka, jest głosić taką tezę, że da się to naprawić. Musimy w to wierzyć, bo w co innego wierzyć?” – zadeklarował Jakubiak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Twórca Federacji dla Rzeczpospolitej powiedział też, że nie widzi wyborczych szans dla mniejszych ugrupowań, ponieważ na scenie politycznej liczą się tylko dwie siły: PO i PiS. Oświadczył również, że nie bierze udziału w negocjacjach dotyczącymi poszerzenia koalicji RN/Wolność/Braun i wszystko dzieje się poza jego plecami, w związku z czym nie rozumie, po co mówi się o zapraszaniu go do współpracy. „Absolutnie przegra narracja Polexitu” – oświadczył Jakubiak.

Nasz komentarz: Jeszcze niedawno Marek Jakubiak zapraszał do swojego ugrupowania Ruch Narodowy. Czyżby nie zdawał sobie wtedy sprawy z tego, że RN głosi postulat Polexitu? Przecież nie jest to żadna tajemnica. Kilka tygodni temu Jakubiakowi to nie przeszkadzało, a dziś oświadcza, że to jest „cierń”. Do tego Jakubiak myli pojęcia – nieświadomie lub celowo – i głosi, ze koalicja RN/Wolność/Braun chce wyprowadzić Polskę z Europy. Czyli dla Jakubiaka Europa to Unia Europejska. A gdy nie było Unii Europejskiej, to Europy nie było? Absurd.

Druga kwestia to teza o braku szans dla małych ugrupowań politycznych. W takim razie po co Jakubiak zakłada Federacje dla Rzeczpospolitej? Według informacji podanych przez Jakubiaka jego ugrupowanie ma 3 tysiące członków. Jeśli chodzi o nazwiska, to znane jest tylko nazwisko Jakubiaka. Czy to jest ugrupowanie, które ma jakiekolwiek szanse wyborcze? Według Jakubiaka nie ma, więc po co tracić czas i energię? Chyba tylko po to, żeby zbudować przystawkę dla jednej z głównych sił politycznych w Polsce. To oczywiste. Jakubiak buduje przystawkę dla PiS i chciał w ten plan wciągnąć Ruch Narodowy. Nie udało się i Jakubiak jest wściekły, co było słychać podczas wywiadu w Radio Wnet.

Przeczytaj też:

J. Międlar: „Przywódcami mają być Żydzi.” Korzenie Unii Europejskiej – wolnomularz Coudenhove-Kalergi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Jeżeli w łazience zamieszkają karaluchy to te karaluchy nie nazwiemy łaziekoninami lecz łazienkę karalucholandią. Zmijowisko to miejsce gdzie mieszkają żmije. Miejsce nazywamy od zamieszkującego go bytu. Europa jest nazwą kontynentu na którym mieszkają narody i plemiona a nie europejczycy. Nie można być europejczykiem i jeśli ktoś wierzy, że nim jest to jest człowiekiem zniewolonym, Panie Jakubiak. Na pograniczu czyli na ukrainie nie mieszkają pogranicznicy czyli ukraińcy. Zasada zniewolenia jest taka sama.

 2. Dan mówi

  Jakubiak, chyba oficer prowadzący nieźle zabalował w sylwestra – dlaczego? a dlatego, że twojej facjaty od świąt w mediach nie zaobserwowałem.

 3. Spostrzegawczy mówi

  Jakubiak jako kontrahenta transakcji sprzedaży swego browaru wybrał Palikota podajacego się swego czasu oficjalnie za Żyda i geja. To o czymś świadczy. Będzie wielka nagonka na tworząca się właśnie koalicję głosząca hasło : Polska polska i to z różnych żydowskich i prozydowskich zakamarków. Tym bardziej serce rośnie, bo wreszcie Polacy będą mieli na kogo zagłosować, a i antykolchozowe nastroje przybierają na sile.

 4. Sybilla mówi

  ten cały jakubiak to taki prlowski głupek pomundurowy

 5. marju73 mówi

  Jest Europejczykiem a być może nawet i Eskimosem.

 6. Niko mówi

  Towarzyszu Jakubiak cos bral jaki asortyment,ze tak pieprzysz,jak koszerny!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.