Marcin Święcicki na czele Komitetu Wspierania Muzeum POLIN. Zobaczcie, kto jeszcze zasiada w tym gremium

fot. youtube
9

Niedawna wypowiedź posła PO Marcina Święcickiego: „Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci”, którą były prezydent Warszawy przypisał Polakom współsprawstwo w Holokauście, wywołała oburzenie polskiej opinii publicznej. Czy ta wypowiedź to kontrowersyjny, jednorazowy wybryk, czy tez zaplanowana, antypolska akcja dyfamacyjna, w której uczestniczy Święcicki? Wiele wskazuje na to, że poseł PO z pełną premedytacją znieważył naród polski, i że takie „wyskoki” wpisują się w antypolską nagonkę szykowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w związku ze zbliżającą się rocznicą Marca’68.

Marcin Święcicki jest przewodniczącym Komitetu Wspierania Muzeum POLIN. Oprócz niego w skład tego gremium wchodzą m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, poseł Stefan Niesiołowski, były premier Włodzimierz Cimoszewicz, byli Prezesi Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll i Marek Safjan, a także ks. Adam Boniecki, abp. Stanisław Gądecki, kard. Kazimierz Nycz. Wisienką na torcie jest w tym towarzystwie Konstanty Gebert, który kilka dni temu opowiadał w programie Tomasza Lisa, że jego rodzina uciekła do getta w obawie przed Polakami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Widząc nazwiska członków Komitetu Wspierania Muzeum POLIN można śmiało nazwać go Komitetem do Zwalczania Polski. Nikogo nie powinno dziwić, że takie właśnie osoby wspierają muzeum, którego dyrektor prof. Dariusz Stola szkaluje Brygadę Świętokrzyską NSZ i nazywa Jana T. Grossa „poważnym badaczem”, a na rocznicę Marca’68 przygotował antypolską jatkę, w której udział weźmie Adam Michnik jako uczestnik debaty organizowanej w muzeum POLIN przez żydowsko-masońska lożę B’nai B’rith. Dwaj pozostali dyskutanci to Jan Lityński i Piotr Osęka. Mamy więc 100% gwarancji, że debata upłynie pod hasłem „faszyzm, wszędzie faszyzm”.

Działalność Muzeum POLIN finansuje Ministerstwo Kultury. Widocznie uprawiana tam antypolska nagonka nie przeszkadza ministrowi Glińskiemu.

Źródło: polin.pl

Przeczytaj też:

Muzeum POLIN szykuje antypolską hucpę na rocznicę Marca’68

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Trzeba uszczelnić system dla Urzędu Skarbowego, żeby Min. Kult. miało więcej na takie imprezy. Musimy pracować więcej (jak koń z „Zwierzęcego Folwarku”), bo jak jest większy wzrost gospodarczy to więcej możemy dawać.

 2. zj mówi

  Ograniczyć dostęp do państwowych pieniedzy panu ministrowi Glińskiemu.

 3. Normalny mówi

  Wszyscy Żydzi. Inny temat : Dr Rafał Brzeski : Piłsudczycy szkolili terrorystów Izraelskich i współfinansowali powstanie państwa Izrael. Najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i pisarz jeśli chodzi m.in. o relacje polsko- żydowskie pisał o tym dokładnie już kilka dobrych lat temu w słynnej książce pt ” Ponura prawda o Piłsudskim ” czyli o żydowskim masonie najwyższego stopnia. Zapamiętajmy też tezę badawczą Henryka Pająka wyrażoną w jednej z jego ostatnich pionierskich, rewelacyjnych pod względem spektrum badawczo – analitycznego książek , że plemię Kainowe wytraciło w ostatnim stuleciu ponad 10 000 000 Polaków ! Czy o tym nauczają na lekcjach historii ? Czy o tym mówi się w świecie nauki ? Czy o tym pisze się w pismach naukowych ? Czy to nagłaśnia się w mediach, na katedrach uniwersyteckich, w salkach katechetycznych ? Czy o tym wspomina się na ulicach, w kawiarniach, w kołach studenckich , w kółkach zainteresowań, na forach internetowych, w intencjach Mszy Świętych ?!

  http://dzienniknarodowy.pl/uiop/

 4. Ania mówi

  Kolejny blamaż biskupów. Przecież to Muzeum żyje żydowską haggadą, a nie prawdą . Co oni tam robią ?! Chyba to jednak rabini !

 5. irek mówi

  Święcicki to zięć Szymona Szurmieja i wszystko w temacie.

  1. D. mówi

   Teściem Marcina Święcickiego był Gerszon Szyr
   Gerszon Szyr [Eugeniusz] – (ur. 15 kwietnia 1915 w Łodygowicach, zm. 15 stycznia 2000 w Warszawie) – polityk komunistyczny i antypolski.
   Jako zastępca Minca, płk Gerszon Szyr był odpowiedzialny za zniszczenie polskiej gospodarki. Działacz KZM (1930-1934), członek KPP (1934-1936), uczestnik rewolty sowieckiej w Hiszpanii (1937-1939). Karany za zdradę państwa w II RP, członek ZPP, politruk w dywizji Berlinga, pełnomocnik KRN przy dowództwie 1 i IV Frontu Ukraińskiego Armii Sowieckiej, w PPR (1944-1948, członek Biura Politycznego KC PZPR (1964-1968) i członek KC PZPR (1948-1981), Szyr ponadto był w latach 1946-1949 wiceministrem przemysłu i handlu, później zastępcą i następnie przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (PKPG) 1954-1956. Instytucja ta wyjątkowo szkodziła Polsce umacnianiem biurokracji i centralizacją gospodarki. E. Szyr był sprawcą, o skutkach zbrodniczych, apelu o jak najsurowsze karanie tzw. sabotażystów w gospodarce. Pisał na ten temat na łamach teoretycznego organu KC PZPR „Nowe Drogi”. Szyr głosił, iż gospodarka to także front walki partyjnej. W walce tej w przekonaniu Szyra należy użyć wszelkich drastycznych środków do kary śmierci włącznie i ją stosowano, jak np. w aferze mięsnej w latach 60. w Radomiu.

 6. julie mówi

  Kochani Rodacy wspierajmy wymordowany Prawdziwy Narod Amerykanski , Sol Ziemi . To byli dobrzy , cudowni ludzie. Za to , ze pomogli bialym za to byli wybijani , poniewuerani , zamykani w rezerwatach , przesladowani , dysryminowani , uneczeni na Swej Matce Ziemi …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.