Marcin Rola odpowiada na atak Szczerby i Terlikowskiego ws. wRealu24 [WIDEO]

8

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, na antenie RMF FM zarzucił, że z Funduszu Sprawiedliwości podlegającego ministrowi Zbigniewowi Ziobrze finansowano m.in. kanał internetowy wRealu24. Do ataku włączył się prowadzący rozmowę z politykiem Tomasz Terlikowski, który próbował zdyskredytować media związane z Marcinem Rolą. Redaktor wRealu24 opublikował w sieci oświadczenie.

Ziobro uruchomił, po wyborach, już konkurs na 15 mln. To jest kolejne wyprowadzanie środków z Funduszu Sprawiedliwości. Pamiętamy, że to był fundusz, który powstał po to, by z nawiązek sądowych pomagać ofiarom gwałtów, przestępstw, przemocy domowej, wypadków drogowych. Ziobro go potraktował jak skarbonkę – stwierdził Szczerba, na co Terlikowski odparł, że z funduszu finansowano m.in. media.
Nawet media. Powiem może po raz pierwszy o tym. Nawet wykorzystywał fundacje powiązane ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej po to, żeby przepompowywać przez nią środki dla skrajnych mediów, takich jak pana Roli – powiedział polityk KO.
Ziobro finansował media Roli? – zapytał Terlikowski, na co Szczerba odparł: – 1 mln zł rocznie.
Człowieka, który twierdził, że nie ma pandemii, który oskarżał Mateusza Morawieckiego o to, że jest Żydem, co jest kuriozalną, antysemicką wycieczką – powiedział Terlikowski. – Szczegóły w ciągu najbliższych dni – zapowiedział Szczerba i dodał, że są umowy i dokumenty, które to potwierdzają.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do – na chwilę obecną – niczym nieuargumentowanych zarzutów, odniósł się redaktor wRealu24, Marcin Rola. W opublikowanym nagraniu tłumaczy, że spółka Nowe Polskie Media odpowiedzialna za realizację nagrań kanału internetowego, a której Rola jest współwłaścicielem, generuje zyski z darowizn widzów oraz usług polegających m.in. tworzeniu i na wynajmie studiów nagrań dla podmiotów zewnętrznych.
Za dobrą pracę się Szanowni Państwo płaci. Może nie w mniemaniu pewnych socjalistów, pewnych postkomunistów, bo dla nich praca powinna być za darmo. W normalnym życiu tak się (…) nie dzieje – zaznacza Marcin Rola.

Dziennikarz wskazuje, że w czasie kiedy telewizja miała swoje studio nagrań i pomieszczenia redakcyjne w historycznym budynku PAST-y, spółka pro bono wspierała materialnie oraz przygotowując materiały promocyjne dla „kombatantów i Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego”.
Rzeczona Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego w 2020 roku złożyła wniosek o projekt Verba Veritatis – Instytut do Walki z Antypolonizmem. Zajmował się on ostrym reagowaniem na przejawy antypolonizmu w Polsce, ale także za granicą. (…) Temat jest nam bardzo bliski, ataki na Polskę i zakłamywanie historii jest na porządku dzienny, dlatego spółka Nowe Polskie Media podjęła współpracę komercyjną przy tym projekcie, dlatego dzięki temu udało się zrealizować 130 produkcji filmowych, z których część w ramach promocji widzieliście Państwo na antenie wRealu24 i zostały one bardzo dobrze przyjęte. A nikt nie ukrywał, że były one z Instytutu do Walki z Antypolonizmem, wielokrotnie się to logo pojawiało. Teraz udawanie, że jest to jakieś odkrycie, jest żenujące – tłumaczy Marcin Rola i jasno wskazuje, że budżet miliona złotych, o którym wspomniał Michał Szczerba, został przeznaczony na rzecz szeregu działań Instytutu Verba Veritatis, a nie samego Marcina Roli, ani spółki Nowe Polskie Media.
Każdy może to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym. (…) Jaka część przychodów jest z darowizn, a jaka z działalności komercyjnej? Polecam sprawdzić. Wszystko jest w KRS-ie – dodaje Rola i na koniec odpowiada Tomaszowi Terlikowskiemu, że on nigdy nie stwierdził, że Morawiecki jest Żydem, ale jedynie cytował posłankę Lewicy Annę Marię Żukowską, która niegdyś napisała: „Panie Premierze, przecież jest pan Żydem tak jak ja”.

(wywiad z Michałem Szczerbą od 6 minuty 20 sekundy)

Przeczytaj także:

Żydowski lobbysta znów atakuje Polskę!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stefan mówi

  No coz , POPISy z jednej jedza misy

 2. zagłoba sum mówi

  To ,ze Morawiecki czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa w jidisz jest zydem, nie ulega dla nikogo myślącego zadnej wątpliwości. Stąd jego i jego kamratłów z pisjudeomarksistowskiego gangu skrajny antypolonizm. „…poczynach poznacie ich…”

 3. Shadow mówi

  Dobrze, ze na razie ta krzywa morda nie wróci, ale te nowe, tuskowe mendy, wcale nie będą lepsze.

 4. Niklot mówi

  Czyli Rola brał publiczna kasę?

 5. Ewa-Maria mówi

  Terlikowski jak Hołownia farbowane lisy. Niby katolicy ale czy na pewno?

 6. joanna mówi

  Terlikowski , a szczególnie biedaczyna Szczerba to jak wszystkie kłamczuchy i ł gaże z ich bandy godni pogardy1!!! A POZA TYM PIS WYGRAŁ WYBORY ! a nie wasza banda !!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.