Manifestacja w obronie miejsc pracy Polaków

15

Przed siedzibą PiSu przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie trwa protest rolników. Sprzeciwiają się najnowszemu pomysłowi rządu. Chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego. Problemu nie rozwiąże się zakazami w Polsce co za skutkuje jedynie likwidacją tysięcy miejsc pracy nie tylko bezpośrednio w branży ale także w sektorach kooperujących. Dla gospodarki to strata kilku miliardów złotych rocznie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Troska o zwierzęta jest oczywista dla każdego kto nazywa siebie samego człowiekiem. Zakaz tego typu działalności gospodarczej niestety nie zmniejszy cierpienia zwierząt. Likwidacja branż w Polsce, która jest potentatem w tych dziedzinach na skalę co najmniej europejską nie spowoduje spadku popytu. Wręcz przeciwnie. Zostaną otwarte hodowle i będzie się odbywać ubój rytualny w państwach, gdzie żadna dbałość o zwierzęta nie istnieje. Ich los się pogorszy jeszcze bardziej, a Polacy stracą pracę i dochody w imię źle pojętej empatii.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  My Lechici i Amalechici zylismy w kraju mleka, miodu, jaj.. opuszczjac cieple poludnie by przezyc zmienilismy zwyczaje, jemy mieso, ubieramy sie w futra ale nigdy nie torturowalismy i nie torturujemy zwierzat jak to robia nachodzcy. Nachodzcy wewnetrzni torturuja rytualnie a zewnetrzni torturuja by zwierzak wyprodukowal w swej krwi substance o cechach narkotyku ! W Chinach zywe psy sa wrzucane do ognia… a dawni kanibale zjadaja zywe zwierzeta. Niech te prostytuujace sie duchowe pacholki Sorosa zaprotestuja przeciw torturom ko-zernym itp !

  1. Włościanka mówi

   Pomijając emocje związane z ustawą, jest jeszcze kwestia osiedlania się śniadolicych, których ten ubój zachęca do inwazji. Nam nie zależy na koszernym; a jak nachodźcom tak to niech drogo sprowadzają. I te krokodyle łzy nad kilkoma tysiącami miejsc pracy przy futrzakach… Jeden Pafawag stracił tyle miejsc – gdzie byliście wtedy. Nic natomiast nie mówi się o pozostałych punktach ustawy – więc tam jest zło. Fundacje terroryzują właścicieli mruczków i burków już- i o to walczmy!

  2. W K mówi

   @Włościanka, rzeczywiście, nie ma co żałować bezwolnych ludzi.

  3. Q1 mówi

   I pierd… tak jedno z drugim bez grama wiedzy o co chodzi. Takich bzdur to nawet Michnik nie wypisuje. Polska jest europejskim liderem w zakresie produkcji jakościowej żywności. Ta potęga bardzo dokucza innym rozwiniętym rolniczo gospodarkom jak np Niemcy, Francja, Dania. Od kilku lat sukcesywnie trwa rugowanie Polaków z przestrzeni gospodarczej świata. Przemysł już zamknięty teraz czas na rolnictwo. Byliśmy europejskim mocarzem sadowniczym – to już nie jesteśmy. Teraz zawijają nam hodowlę zwierząt mięsnych i mleczarstwo. Za rok czy dwa jak niemiecki kurczak „zdrożeje” do 25 zł/kg a ser francuski do 50 zl/kg i trzeba będzie wypłacać zasiłki prawie 1mln ludzi związanych z produkcją rolnicza też tak się Pani będzie cieszyć. Mięso i wyroby mleczarskie idą na eksport głownie do krajów muzułmańskich. Przestaniemy produkować to ten rozwinięty przez Polaków rynek ochoczo przejmą Szwaby i Żabojady a Polacy na bruk. O to WAM chodzi antypolskie trole?!!!

 2. Frank Drebin mówi

  Dlaczego nie ma ostatnio żadnych peanów na cześć agrouni i kołodziejczaka?? Tylko na temat kąfenderacji?? To zdrada agrouni!!

  1. Włościanka mówi

   Bo na razie rolnicy wywalczyli sobie kwotę wolną od podatku-40 tys. Porównaj; 3 tys. mają nędzarze pracujący na pensji minimalnej. Ale ich nie żałuję niech znajdą swojego Kołodziejczaka i zawalczą o przywileje zamiast trząść gatkami ze strachu. Gdzie ci mężczyźni?

 3. Zbigniew mówi

  To ciekawe, ze nie zaloza Federacji, aby wzmocnic Konfederacje i wykorzystac ta walke o pieniadze?

  Po stracie majatku i pracy pojda na wybory glosowac na PIS , PO Biedronia, LPG lub PSL lub na nowego ambasadora Niemiec – i potem dalej protestowac np przeciw maseczka i mielonemu, bo nie tylko cierpi zwierze hodowlane ale takze mieso i jajka a ryby sie kochaja dlatego sa male rybki

 4. Zbigniew mówi

  Jeden argument JK i mlodych PIS jest idiotyczny, prawdopodobnie dlatego, ze nie mieszkaja w Polsce a urodzili sie na pustyni.

  Jezeli utylizacje przejma niemieckie zaklady to wokol bedzie tak smierdziec, iz ofiarami bedzie nie kilku sasiadow lecz tysiace ludzi.

  Wiec to jest argument odwrotny.

 5. Halina mówi

  Tu nie ma co filozofować, rząd chce Polakom wydrzeć ostatni kęs chleba

 6. mark mówi

  Wszystkich zwolenników ferm norek zapraszam do gminy Czerniejewo koło Gniezna a zobaczycie jak tam się fajnie mieszka… i muchy w domach wygarnia szypą….

 7. Marcin mówi

  Moja miłość do zwierząt skłania mnie jednak ku temu, że zmiana jest potrzebna. Psy nie będą trzymane na łańcuchach ani za kratami przez chłopów ze wsi. Norki można wypuścić do lasu. Całego świata nie naprawimy, ale przynajmniej w Polsce zwierzęta będą miały lepiej.

  Boję się tylko tego, że powstanie armia oszustów i trefnych organizacji, które będą odbierać zwierzęta i tym, którzy o nie dobrze dbaja, aby potem je sprzedać, Były już takie przypadki. Czy Polacy w tym sektorze stracą pracę? Pewnie tak, ale obdzieranie ze skóry to obrzydliwa praca.
  Czy ta ustawa uwzględnia karanie za kłusownictwo????????

  1. Włościanka mówi

   Jazda bez biletu=mandat w cenie 50 biletów. Wystarczyłoby wszystkie szkody tak karać. Zniknęłoby kłusownictwo bo przyłapany płaciłby jak za 50 dzików. Wandalizm też przestałby istnieć bo cały blok musiałby wandal odmalować. A ileż by zyskał skarb państwa… Ale władzy na tym nie zależy. Fundacje od dawna kradną zwierzęta właścicielom. MOPSy kradną rodzinom staruszków i dzieci. A PiSożyd daje nam teatrzyki w TV jak za komuny.

 8. finka mówi

  Dlaczego wrażliwość Kaczyńskiego nie obejmuje królików i zwierząt na religijny ubój rytualny, czy one nie cierpią? hipokryci, robią wszystko, żeby zniszczyc dobrze funkcjonującą gałąź polskiej gospodarki i dziesiątki tysiecy ludzi wyrzucić z pracy na bruk. W najlepszym razie należy im się wieloletni pobyt w kryminale.

 9. Ted mówi

  Dopiero co rolnicy pozdejmowali ryje z płotów dobrze im za to co zdziwieni pisem. Rozum trzeba wybić z du.y do głowy.

 10. CZAS ZABIJA GADY mówi

  O co chodzi z ustawą futerkową. Ano USA kazały nam ten biznes zwinąć bo sami mają na tym duzy interes. Jest to czesc zaplaty za nasza ochronę. Dlaczego Konfa tego nie naglasnia? Ano dlatego ze znowu by ich wysmiano …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.