MANIFESTACJA! Sprawa pobicia kibica przez duńską policję powraca! Manifestacje we Wrocławiu i Gdańsku

2

Niecałe dwa tygodnie temu, po meczu reprezentacji Polski w piłkę nożną ma wyjeździe z reprezentacją Danii, tamtejsza policja skatowała polskiego kibica Lechii Gdańsk, „Śledzia”. Leżącego na bruku Polaka policjanci okładali pałkami po głowie do tego stopnia, że rozlała się kałuża krwi. Ciężko rannego przewieziono do szpitala, a potem skazano na 26 dni pozbawienia wolności.

Po dzień dzisiejszy nie doczekaliśmy się stanowczej reakcji polskiego MSZ, placówek dyplomatycznych czy Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara ws. brutalnego pobicia. Nie zareagowały również organizacje, których statuty zapewniają, że będą stawały w obronie tych, których prawa obywatelskie są łamane. W wyniku kilkudziesięcioletniej propagandy obrzydzającej środowiska kibicowskie oraz dzielenia Polaków na „lepszych” i „gorszych” polskie władze, Adam Bodnar, który z miejsca powinien zostać zdymisjonowany i organizacje pozarządowe udzieliły cichego przyzwolenia na katowanie Polaka. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że wyżej wymienieni powinni stanąć w obronie polskiego obywatela, bez względu na to jakie są jego poglądy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Gdańsku i we Wrocławiu w najbliższą środę 13 września o godzinie 18:30 odbędą się legalne demonstracje poparcia dla Grzegorza „Śledzia”, kibica Lechii Gdańsk pobitego przez duńską policję. W Gdańsku odbędzie się na Długim Targu 1-7, gdzie kiedyś mieścił się konsulat Danii. We Wrocławiu demonstracja odbędzie się w Rynku 7B (naprzeciw fontanny), gdzie obecnie znajduje się duński konsulat.
Duńczycy to nie jedyni adresaci niezadowolenia. Także polskie władze, które nie dość stanowczo reagują na wydarzenia, w których poza granicami Polski poszkodowani są polscy obywatele. Zwłaszcza, gdy poszkodowani to kibice, o czym doskonale wiedzą ci fani polskich klubów, którzy jeżdżą za swoją drużyną na mecze europejskich pucharów – napisano na portalu kibiców Śląska Wrocław.

Polscy kibice nie odpuszczą duńskim oraz polskim władzom brutalnego pobicia jednego z nich. W przeciwieństwie do możnowładców, lojalność wśród kibiców nie jest pustosłowiem, ale to rzeczywistość, z którą przyjdzie się zderzyć tym, którzy udzielili cichej zgody na skatowanie Polaka.

Zapraszamy na protesty!

Więcej na ten temat w filmie:

Źródło: http://fanslask.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Bubek mówi

    Straszne czasy nadeszly…opamietajcie sie rzadzacy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.