Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak kandydatami w prezydenckich prawyborach w Platformie Obywatelskiej

Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa Błońska, Jacek Jaśkowiak/ fot. screen
0

Platforma Obywatelska postanowiła przeprowadzić prawybory prezydenckie, w których ma zostać wyłoniony kandydat tej partii na urząd Prezydenta RP w 2020 roku. W szranki stanęli: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Szefem komisji wyborczej nadzorującej przebieg prawyborów został Rafał Grupiński. Zwycięzcę poznamy 14 grudnia na konwencji krajowej PO. Kandydata na prezydenta wybiorą działacze tej partii, a więc będą to wybory partyjne, w odróżnieniu od otwartych prawyborów w Konfederacji.

W swoim przemówieniu Jacek Jaśkowiak oświadczył, że „obronił Poznań przed Macierewiczem” i tak samo „obroni Polskę przed Dudą, który ośmiesza ten urząd”. Nawiązał też do obchodów odzyskania niepodległości w Poznaniu. – Chciałem powiedzieć, że 11 listopada obchody mogą wyglądać w całej Polsce tak, jak w Poznaniu. Bez nacjonalistycznych haseł. Tak jak Poznań jest dla wszystkich, tak Polska może być dla wszystkich – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jacek Jaśkowiak jest prezydentem Poznania od 2014 roku. O mieście, w którym rządzi, mówi „Wolne Miasto Poznań”. Jest ateistą i zwolennikiem LGBT. W 2018 roku objął honorowym patronatem „Poznań Pride Week” oraz Marsz Równości w Poznaniu. Po mieście jeździły wtedy tramwaje z tęczowymi flagami.

ZOBACZ: Flagi LGBT na tramwajach w Poznaniu. Kto je zawiesił? [WIDEO]

Jaśkowiak jest jednym z sygnatariuszy Deklaracji ws. migracji, pod którą 30 czerwca 2017 roku podpisało się 12 prezydentów miast. Młodzież Wszechpolska wystawiła sygnatariuszom tej deklaracji „Akty zgonu politycznego”.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Prezydent Poznania szarżuje: „Widać współpracę nazistów z policją i organami władzy”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.