Mafia reprywatyzacyjna pod parasolem ochronnym służb specjalnych. Zobaczcie, kim był jeden z kuratorów

fot. twitter
5

Okazuje się, że mafia reprywatyzacyjna miała parasol ochronny ze strony służb specjalnych. Minister Patryk Jaki poinformował dziś na twitterze: „komisja weryfikacyjna odkryła, że kurator 130-letniej osoby był pracownikiem służb w PRL, UOP a w okresie rządów PO – dyrektorem Służby Kontrwywiadu. Mówi, że na działalność w reprywatyzacji miał … zgodę przełożonych.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi o kuratora nieżyjącego Józefa Pawlaka, czyli płk. Zbigniewa Lichockiego, który dopuścił do reprywatyzacji kamienicy przy ul. Łochowska 38 metodą „na ducha”.

– Do tej pory to reprywatyzowanie na ponad 100-letnie osoby odbywało się bardziej finezyjnie. To był bardzo skomplikowany proces, związany z tym, że najpierw trzeba było znaleźć jakiegoś spadkobiercę danej osoby, potem policzyć te udziały, potem był wyznaczany kurator dla części tych udziałów, i jak już osoba, która starała się o nieruchomość, miała część tych udziałów w ręku, dopiero wtedy wyznaczano kuratora na osobę nieznaną np. z miejsca pobytu. W tym przypadku to jest coś całkowicie nowego, ponieważ tu reprywatyzowano na 130-letnią osobę – przepraszam za to określenie – tak na pałę po prostu, bezpośrednio na nią. – komentował tę sprawę minister Patryk Jaki.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbulwersowany mówi

    Dotyczy to nie tylko mafii reprywatyzacynej ale i prywatyzacyjnej dlatego jedynym rozsądnym wyjściem i rozwiązaniem sprawy byłaby nacjonalizacja wszystkiego co zostało przejęte po rażąco niskich cenach A zwłaszcza w wyniku tzw planu Balcerowicza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.