„Luter i rewolucja protestancka”. Ten film trzeba zobaczyć! Już jest dostępny w sprzedaży

0

Na stronie 3DOM pojawił się w ofercie najnowszy film Grzegorza Brauna: „Luter i rewolucja protestancka”, o którym rozmawialiśmy z reżyserem Grzegorzem Braunem oraz pisaliśmy recenzję. Film promowany hasłem „100 minut prawdy na 500-lecie zakłamania” miał premierę 12 listopada i okazał się wielkim sukcesem. Produkcja pokazuje prawdziwe oblicze reformacji i zniszczeń, jakich dokonała ona w Kościele Katolickim.

W warstwie wizualnej poza „gadającymi głowami” (porcja zaskakujących faktów przedstawiona przez ekspertów z całego świata) zobaczymy szereg współczesnych obiektów (plenerów i wnętrz) istotnych dla faktografii, lub symbolicznie powiązanych z tematem: dom Lutra w Eisleben czy zamek w Wartburgu, spustoszone opactwo Kirkstall w środkowej Anglii, monument reformacji w Genewie czy park Vigelanda w Oslo. Sięgniemy do ikonografii z epoki – rycin, drzeworytów, obrazów i druków – ale i do malarskich przedstawień późniejszej daty, jak np. „Hołd Pruski” Matejki czy panorama bitwy pod Frankenhausen Wernera Tuebkego.

Jako Redakcja wPrawo.pl serdecznie polecamy najnowszy film Grzegorza Brauna i zachęcamy do jego kupna, bo naprawdę warto go obejrzeć. Niska cena 29,90 zł za płytę DVD nie odzwierciedla bogactwa jakie zostało zawarte w tej produkcji.

KUP FILM (KLIK)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.